Pes 16 İçin Çıkacak Euro 16 DLC’sinde Yine Lisanssız Takımlar Olacak!

1

Konami’nin Fox Engine ile piyasaya sürdüğü üçüncü Pes oyunu olan Pro Evolution Soccer 2016’ya yeni bir dlc geliyor. 24 Mart tarihinde, Pes 2016’ya sahip olan oyuncuların bedava erişebilecek. Pes serisinin kronikleşmiş problemi lisans sorunu yine son hız devam ediyor.

Eurogamer’ın yaptığı habere göre, EURO 2016’ya katılan 24 takımdan sadece 16’sı oyunda lisanslı şekilde bulunacak.  Oyuna eklenen lisanslı milli takımları şu şekilde:

Türkiye, İngiltere, Galler, Almanya, İspanya, Portekiz, İtalya, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovakya, İzlanda, Arnavutluk, Kuzey İrlanda ve Fransa.

Lisansı alınamamış 9 milli takımda şu şekilde:

Rusya, Romanya, İsviçre, Belçika, İrlanda, İsveç, Avusturya, Macaristan ve Polonya

 

Elbette Pes serisinin müdavimi olmuş çoğu insan için büyük bir problem yaratmayacak olsa da, dlc olarak oyuna eklenmesi düşünülen bir organizasyonda dahi bütün takımların lisansını alamamak oldukça göze batan bir durum. Futbolun doğduğu yerlerden biri olan Premier Lig’de sadece tek bir takımın lisanslı olduğunu hatırladığımızda Pes serisine göre oldukça detaylı bir lisans çalışması yapıldığını söyleyebiliriz.

 

Kaynak: Eurogamer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir