Playstation 4.5 nedir? Gerek var mı?

4 Yetmediyse alın size Playstation 4.5!

playstation-45

Umuyoruz ki bu kötü isimle çıkmayacak, yeni Playstation modeli 4.5’un dedikodularını yorumlayalım dedik!

Nedir bu Playstation 4.5? Neden 1,5 iskendermiş gibi bir adı var. Neden 5 değilde 4.5?

Türkiye’de yakın bir zaman sonra başlatılacak 4.5G ile bir alakası olmayan bu yeni Playstation neden çıkma gereksinimi duyuyor, içinde ne bulunacak, neler biliyoruz biraz göz atalım.

Neden çıkıyor?

Funny-PC-vs.-Xbox-One-vs.-Playstation-4-vs.-Wii-Jokes-MEME-2014

Günümüzde konsolların artık gittikçe değer kaybettiği, güçsüzleştiği ve bilgisayarlarla yarışamadığı apaçık ortada! Büyük umutlarla beklenen Playstation 4 ve Xbox One birçok kişi için hüsran oldu. Exclusive denilen, platforma özel oyunların azlığı, çok ses getirememesi ve bilgisayarın kısa bir süre içerisinde iki makineyi de geçen teknolojiyle kendini yenilemesi yüzünden yıllarca sevilen, oynanılan Xbox ve Playstation’u insanlar gözden çıkarmış bulunuyor.

Elbette Playstation’la ve daha önceki nesil konsollarla büyüyen nesil konsollara bağlılığını pek yitirmese de, yeni oyuncular “Eee bu zaten oyunların bir çoğu bilgisayarda var, daha da iyi gözüküyor, neden alayım ki?” diyor.

Haliyle, konsollar bir atılım yapmalılardı. Hazır şu sıralarda, Xbox One’da birkaç atılım yapmışken, Sony’nin boş duracağı düşünülemezdi! Bu yaz çıkacağı düşünülen Playstation 4.5 nedir ne değildir bize ne vaat ediyor?

Playstation 4.5’un yanında getirmesi düşünülen özellikleri!

VR

Sanal gerçekliğe odaklanması düşünülen, Playstation 4.5’un temel amacı, bilgisayarda biraz zahmetli ve masraflı olan sanal gerçeklik teknolojisini kolay bir biçimde bize sunmak, cihazını güçlendirmek ve konsollara yeni bir soluk getirmek.

Kinect ve Move’un başarısını göz önünde bulundurursak, konsollara ekstra böyle bir rahatlığın sağlanacak olması mutluluk verici olsa da, Kinect ve Move’un tek başına konsol aldırmaya yetmediği ortada. Çok az Kinect ve Move oyunu başarılı.

Playstation 4.5’un muhtemelen temel aracı sanal gerçekliği en iyi ve en kolay şekilde oyunculara sunmak olacaktır.

Playstation 4.5’un temel diğer hedeflerinden biri ise 4K kalitesindeki oyunları sıkıntısız çalıştırmak! Bu çözünürlük kalitesi gerçekten en üst düzeylerde. Eğer 30 FPS sabitleyip, dahada iyisi 60 FPS’ler bir sürü Exclusive oyun çıkarabilirlerse konsollar en az 3 yılın hakimi olabilir!

Peki…

Gerçekten Mümkün mü?

question-1038491_960_720

Böyle bir teknolojinin evimize girmesi gerçekten mümkün mü? Bunun söylenildiği gibi çok aşırı pahalı olmayacağı? Bu teknolojinin bize göre gelmesi biraz zor. Hemde dedikodularda ki fiyatlarla (500 dolar civarında satılacağı inanılıyor) satılacağına inanmak daha zor.

Öyle bile olsa oyunlarının fiyatlarının çok uçmasını bekleyebiliriz.

Eğer dedikodular gerçeğe dönerse gerçekten güzel bir konsolla karşılaşacağız!

Sony’ninde “Daha iyisini yapacağız, var aklımızda bir şeyler,” diyor olması, Playstation 4.5’un gerçekliğini onaylar gibi duruyor yinede bize göre bu Xbox 720 gibi bir dedikodu, çok daha yaratıcı bir şeyler bulacaklarına eminiz!

Ayrıca dedikoduların ne kadarını karşılar? Bilinmez!

Ekim ayından önce piyasada boy göstereceğine inanılan Playstation 4.5 (Adını değiştirin yahu!) hakkında düşünceleriniz neler? Sizce konsollar PC’lere ulaşabilecek mi? Eski altın çağlarına geri dönebilecekler mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmaktan sakın çekinmeyin!

 

Kaynak;

Kotaku

Mutlaka Okuyun!

Steam Sonbahar 2018 İndiriminden Önerilerimiz

Steam Sonbahar 2018 indirimleri başladı! Black Friday ve Cyber Monday indirimlerinin Steam karşılığı diyebileceğimiz indirimlerde, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir