Pokemon’lar İnsan Olsaydı?

90’lı yıllarda çocuk olmuş birçok kişi için Pokemon’un yeri ayrıdır. Günümüzdeki Pokemon çılgınlığı ise bizim geçmişte yaşadığımız bağımlılığın bir tık üzerinde, yeri geldiğinde tüm hayatımızı etkileyebilecek bir oyuna dönüştü. Evden çıktığımız her an telefonlarımıza sarılıp GPS’i açıp giriş yapıyoruz ve sonrası bitmek bilmiyor. Bacaklarımızın enerjisi nerede tükenirse oraya kadar Pokemon oynamaya, GYM savaşları yapmaya devam ediyoruz.

İlk çıktığı günden itibaren  Pokemon oyunu küresel bir etki yarattı,  ülkemizde henüz desteklenmemesine karşın biz çeşitli yollarını bularak oynamaktan geri kalmadık. Ne de olsa Pokemonlar bizim çocukluk kahramanlarımız! Pikachu, Charmander, Bulbasaur ya da Squirtile oyuncağı satılan yerlerin önünde az beklemedik… O zamanlar herkesin birer favorisi vardı, benimki Bulbasaur’dı mesela, herhalde bitkileri çok sevdiğimden. Arkadaşlarımızla o zamanlar için en iyi oyuncaklardan olan tasolar aracılığıyla güya Pokemon yarıştırırdık, kim işin püf noktasını biliyorsa o yenerdi hep. O zamanlar Pokemonların sınıfları yoktu, yetenekleriyle değil tasoların sağlamlığıyla ölçülüyordu yenebilme rekorlarımız. Şimdilerde ise her şey çağ atladı, telefonumuza indirdiğimiz bir uygulama ile günümüzü geçirirken aynı zamanda oyun oynayabiliyoruz, bir yerde arkadaşımızı beklerken hiçbir şey yapmadan beklemek yerine Pokestopların arasında gelip giderek cebimizi dolduruyoruz ya da GYM savaşı yaparak Pokemon’larımızın dayanıklılığını test ediyor ve başarılı olursak Pikachu altını kazanıyoruz. Bu liste böyle uzayıp gidiyor, sonuç olarak; ilk çıktığı günlerde tüm dünyada sükse yapan bu oyunu sonradan bırakmayanlar olarak biz hala Pokemon oynamaktan keyif alıyor, hala bir Pokestop alabilmek için yolumuzu değiştiriyoruz ve hala bir yere giderken biraz erken çıkıp yoldaki Pokestopları çeviriyoruz. Umarım bu özverimiz hiç bitmez, ne de olsa sıcak günler geliyor!

Peki poketoplarıyla yakalamak için binbir uğraş verdiğimiz, her yumurta patlatışımızda “Ne olur Snorlax çıksın!” diye iç geçirdiğimiz o Pokemonlar insan gibi görünselerdi nasıl olurlardı?

İşte sorunuzun cevabı;

Efsanevi Pokemon’lar illüstratör Tamtamdi’nin elinde iki ayaklı birer insana dönüştüler.

Bir yorum

  1. Çok güzel.