Severus Snape

Severus Snape

KÜNYE

Doğum Tarihi ve Yeri: 9 Ocak 1960 / İngiltere
Ölüm Tarihi ve Yeri: 2 Mayıs 1998 / Hogsmeade
Medeni Hali: Bekar
Hane: Slytherin
Kan Statüsü: Melez
Patronusu: Kartal daha sonra Gümüş Maral
Böcürt: Lord Voldemort
Irk: İnsan
Meslek: Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda Slytherin Bina Başkanı, ilk önce İksir daha sonra Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni ve Okul Müdürü
Takma İsimleri: Sev, Sümsükus, Melez Prens
Bağlılıkları: Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu, Slytherin, Lord Voldemort, Lily Evans, Albus Dumbledore, Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Albus Severus, sana Hogwarts’ın iki müdürünün adı verildi. Bunlardan birisi bir Slytherin’di ve büyük bir ihtimalle hayatımda tanıdığım en cesur adamdı.
Harry Potter
Doğumu ve İlk Yılları
Severus Snape 9 Ocak 1960 tarihinde Eileen Prince Snape ve Tobias Snape’in oğlu olarak İngiltere’de doğmuştur. Annesi Eileen Slytherin bölümünden mezun bir cadı iken babası Tobias ise bir muggle’dır. Bu sebeple melez bir büyücü olan Severus, safkan büyücülüğe özellikle diğer Slytherin’liler gibi önem verdiği için bu durumdan oldukça rahatsızlık duymuştur. Üstelik ilerideki düşüncelerini etkileyecek bir şekilde iyi bir aile hayatı, özellikle de babasıyla olmamıştır. Hatta muggle’lara karşı olan düşüncesinde babasının da etkisinin olduğu düşünülür. Ama küçüklüğünden beri büyücülüğe önem veren Severus ilerleyen zamanlarda Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na başlayacaktır. O zamana kadar ailesiyle Spinner’s End’de yaşamıştır. Burasının çok iyi bir bölgesinde olmadığı için özellikle de Hogwarts’da bulunduğu zamanları özellikle sevmektedir. Ama yine de burada evleri hayatında yeri büyük olan Lily Evans’ın evine çok yakındır. Ve Lily’yi çok severek onunla vakit geçirmeye başlar. Bir muggle doğan cadı olan Lily, melez olan Severus’tan büyü konusunda bilgiler almıştır.
Lily and Severus
Lily ve muggle kardeşi Petunia ile tanıştığı bu zamanlar dokuz yaşında olan Severus, Lily’ye yaşadığı zorluklarda destek olduğu da olur. Çok iyi arkadaş olan bu ikili ilerleyen zamanlarda beraber Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na başlarlar.

Hogwarts Yılları

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okul’u sihir eğitimlerinin olduğu ve içinde iksir, uçma, tılsım gibi dersleri barındıran bir okuldur. Ve içerisinde Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw, Hufflepuff olmak üzere dört bölüm barındırır. Öğrencilerin sınıfları Seçmen Şapka yoluyla belirlenir. Okula başlayan Severus ve Lily de Seçmen Şapka yoluyla, ilgi alanlarına, yeteneklerine göre seçilirler. Lily ile geçirdiği zamanlarda da ona bahsetmiş olduğu gibi Severus Karanlık Sanatlar’a karşı çok büyük bir ilgi duymaktadır.
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na başladığında kendisi kara büyü konusunda öğretmenlerden bile fazla bilgi sahibidir. Ve bunun da etkisiyle Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersine ilgi duyar ve Slytherin binasına gitmeyi çok ister. Lily ile aynı yıl Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na başladıklarında Severus, Lily’ye aşık olduğu için onunla aynı bölüme düşmek istemektedir. Ama Lily Gryffindor’a giderken kendisi çok istediği Slytherin’e gider.
Severus in Hogwarts
Slytherin’e başladığı yıl İksir Profesörü Horace Slughorn bölüm başkanı olarak öğretmeni olur. Ve Evan Roiser, Lucius Malfoy gibi isimlerle tanışır. Ayrıca bu yıl Hogwarts’a başlayanlar arasında James Potter, Sirius Black, Remus Lupin ve Peter Pettigrew da vardır. Bu dörtlü Hogwarts’ta öğrenci oldukları yıllarda Çapulcular Grubu adıyla tanınırlar. Gryffindor sınıfından bu grup oldukça ünlüdür ve Çapulcular Haritası olarak bilinen o ünlü haritayı bile yapmışlardır. Fakat bu grup genel olarak Severus ile anlaşamaz. Slytherin’li olmasının yanında diğer tüm sebeplerle özellikle de James ve Sirius ile arası oldukça kötüdür. Onların dalga geçmeleri gibi durumlara da mağruz kalır. Böylece okul döneminden başlayacak şekilde aralarında bir husumet olur.
Fakat James’e bir can borcu olduğunu düşündüğü de olur. Çünkü Sirius, aslında bir kurtadam olan Remus’un dönüşümünü tamamlamak için Şamarcı Söğüt’ten Bağıran Baraka’ya gittiğini bilen kişilerdendir. Ve Severus’un özel olarak bu konu ile ilgilendiğini, Remus’un neden dolunay çıkınca yok olduğunu öğrenmek istediğini bilir. Ve Severus onun şaka amaçlı verdiği tüyolarla Remus’u takip eder. Onu kurtadamın saldırısından kurtaran ise James olmuştur.
Bunun gibi sebeplerden dolayı Sirius’a karşı özel bir soğukluğu vardır. Fakat anılarının en kötüsü Lily ile ilgilidir. Bir gün James ve Sirius yine onunla uğraşırken Lily gelir. Fakat ona yardım etmek isteyen Lily’ye bulanık dediği olmuştur. Bu Severus’un en kötü anılarından birisidir. Ve sonradan Lily’ye özür dilese de araları zamanla açılır. Ki bunda Severus’un Karanlık Sanatlar’a karşı duyduğu ilginin de etkisi vardır.
Karanlık Sanatlar alanında oldukça başarılıdır. Öyle ki okulda kendisine özel bir kitap bile yapmıştır. Severus bu özel defterine lakabı yaptığı Melez Presn’in defteri der. Melez olması ve annesinin kızlık soyadı Prens ile artık bu isim ile bütünleşir. Bu defterde ise kendisinin özel büyüleri Avery, Mulciber, başında düşmanlar için yazan Sectumsempra, Levicorpus, Liberacorpus, Muffliato, Langlock, Toenail Growth Hex ile ilgili yazılar vardır. Karanlık Sanatlar ile beraber iksir konusunda da iyi olduğu için içinde pek çok iksir, büyü, lanet barındıran bu kitap ilk sayfasında ”The Book Is The Property Of The Half-Blood Prince (Bu kitap Melez Prens’e aittir)” yazısı ile onlar mezun olduktan sonra çok uzun zaman Hogwarts’da durmaya devam etmiştir.
Halfblood Prince Notebook

I. Büyücülük Savaşı

Artık okuldan mezun olmuşlardır. Fakat Lord Voldemort’un Ölüm Yiyenleri ile yükseldiği dönem gelir ve bu sırada I.Büyücülük Savaşı olur. Seherbazların çok çalıştığı, hapishanelerin dolduğu bir dönemdir. Bu sırada Lord Voldemort’a karşı Zümrüdüanka Yoldaşlığı kurulur. Bu grupta yer alanlar arasında Sirius Black, Lily Evans ve James Potter çifti, Remus Lupin ve Peter Pettigrew da vardır. Severus bu dönemde bir Ölüm Yiyendir. Ve Lord Voldemort için casusluk yapmaktadır. Bir gün Sybill Trelawney’ın Albus Dumbledore’a söylediği kehaneti duyar. Sadece başını duyduğu bu kehaneti Voldemort’a söyler.
Böylece ”Temmuz ayında doğan bir bebeğin Lord Voldemort’u öldürecek kişi” olacağını kehaneti bilinmiş olur. Ve Voldemort o yıl Temmuz ayında doğan iki bebek Neville Longbottom ve Harry Potter’ın ailesine saldırır. Her ne kadar iki bebekte hayatta kalmayı başarmış olsa da Zümrüdüanka Yoldaşlığı’ndan aileleri ölür. Bu durumda Lily’nin ölmesinden çok etkilenen, üzülen Severus Lord Voldemort’un tarafından Zümrüdüanka Yoldaşlığı’na geçer. Ve ileride de bunu belli etmeyerek Albus Dumbledore için casusluk yapar. Bilinen şeylerden birisi de Albus Dumbldore, Hagrid ve Minerva McGonagall Lily ile James öldükten sonra Harry’i almaya evlerine gelmeden önce Severus’un oraya gittiğidir.
Severus finds Lily%27s body
Daha sonra ise Albus Dumbledore ile birlik olur. Ve Albus Dumbledore’un Okul Müdürü olduğu bu dönemde Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okul’unda o da İksir Dersi öğretmenidir.

Hogwarts’ta Bir Öğretmen

Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmenliğini istiyor olsa da buna uygun görülmez. Ve kendisi yine çok başarılı olduğu İksir dersinde öğretmen olur. Ayrıca Slytherin bölüm başkanıdır. Savaşın bittiği bu dönemde okulda oldukça iyi işler yapar. Bilinen en önemlilerinden birisi de Nicolas Flamel ile ilgili olandır. Nicolas Flamel’in Felsefe Taş’ı Gringotts Bankası’ndan çıkarılır. Ve Hogwarts’a getirilir. Ve her öğretmen bu taşın saklandığı yere giden yoldan geçebilmek için sihirli yöntemler hazırlarlar. Severus da iksirler ile ilgili bir bölüm koymuştur. Fakat Felsefe Taşı ile ilgili olaylar büyür. Bilinenden daha büyük olaylar yaşanır.
Ve Harry Potter bu dönem Hogwarts’a başlamıştır. Bu zamanlar Severus Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni olan Quirinus Quirrell’den Voldemort adına Felsefe Taş’ını çalmak istemesinden şüphelenmektedir. Ama yine Felsefe Taşı için şüphelenen öğrenciler Harry Potter, Hermione Granger ve Ron Weasley’ın de gözü ondadır. Hatta Harry’nin süpürgesi Quidditch maçında bozulunca onun yaptığından şüphelenirler. Hatta bu sebeple paltosu bile yakılır. Ama aslında süpürgeyi bozan kişi Quirinus Quirrell’dir. Ve Snape paltosunun yanması sonucu ayağa kalkıp onun göz bağlantısını kaybetmesine sebep olduğu için süpürge düzelmiştir. Severus ise şüphelendiği Quirrell’in üstüne özellikle de okula troll girdikten sonra gitmeye devam eder.
Bir gün gerçek ortaya çıkar. Harry Potter, Hermione Granger, Ron Weasley üç başlı dev köpek Fluffy’nin yanından, Snape’in Hagrid’i kandırarak buradan geçmiş olduğundan şüphelenerek geçerler. Ve öğretmenlerin yaptığı tüm zorlu geçme sınavları da biter. Ve Quirell ile karşılaşan Harry’nin her şeyi öğrenmesi ve oradan Quirrell’i yenip sağ çıkması sonucu Quirrell’in aslında Lord Voldemort’u taşıdığı, bu sebeple Unicorn kanı içtiği, amacının Voldemort’un ölümsüz olması için Felsefe Taş’ını çalmak olduğu, kendisinin Quidditch maçında Harry’nin süpürgesini düşürmek istediği ama Severus’un buna engel olduğu zaten Severus’un da ondan şüphelendiği öğrenilir.
Snape and Quirrell
Her şeye rağmen atlatılan bu olaydan sonra okul dönemi biter öğrenciler evlerine dağılır. Yeni eğitim dönemi başlangıcında Ron Weasley ve Harry Potter okula gelirken Hogwarts Express trenine binecekleri tren istasyonundan geçemedikleri için Weasley ailesinin arabası uçan Ford Anglia ile okula gelirler. Snape bunun sonucunda çok sayıda muggle’a göründükleri ve Şamarcı Söğüt’e zarar verdikleri için onlara kızar. Ki kendisi uzun zamandır başta Malfoy’lar olmak üzere Slytherin’leri ayrıeten sevmek ve Gryffindor başta olmak üzere ki özellikle de Harry ve arkadaşlarını ve diğer öğrencileri dışlaması ile de konuşulmuştur. Ve Harry, Ron’a kendi sınıfında olmuş olsalar onları okuldan atacağını da söyler. Ama okulda büyük problemler vardır yine.
Yıllar önce olduğu gibi yeniden Sırlar Odası açılmıştır. Bu dönemde okulda Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni olan Gilderoy Lockhart Düello Kulübü kurar. Ve Snape de bunun bir parçası olur. Gilderoy’a eşlik eder. Ve öğrenci karşılaşmalarında Ron’un asasının bozuk olmasını bahane ederek Harry’nin karşısına Draco’nun çıkmasını teklif eder. Ve bu karşılaşma sonucu Harry’nin çataldil konuşabildiğini fark eder.
Özellikle de bu olay sonucu Sırlar Odası ile ilgili suç Harry’nin üstüne kalır gibi olsa da gerçek ortaya çıkar. Ve Voldemort’un hortkulukları gündeme gelir. O anda Ölüm Yiyenler Azkaban’da olsa da Azkabandan birisinin kaçtığı haberi yayılır. Bu dönemde Sirius Black’in haberi gazetelerdeyken Gilderoy Lockhart’ın Sırlar Odası’nda yaşadığı hafıza kaybı sebebiyle gitmesi sonucu yeni Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni olarak Remus Lupin düşünülür. Ama Severus, Sirius ile ikisinin o ünlü eski dostluğundan dolayı bunun kötü bir fikir olduğunu düşünür. Fakat Remus Lupin okula gelir. Ve iyi bir yıl geçer.
Kurtadam olması Severus’un onun için hazırladığı iksir sayesinde daha iyi olur. Bu sırada Severus öğrencilere kurtadamlar ve metamorphmagus arasındaki farkı da ayrıeten ödev verir. Ama bir gün okula animagus şeklinde Sirius geldiğinde onu yakalmak için Harry, Hermione, Ron’un peşinden gider. Orada Sirius’un ve Remus’u suçlarken gerçeği öğrenmek isteyen Harry, Hermione’nin asasıyla onu etkisiz bırakır. Daha sonra kendisine geldiğinde Sirius’un kurtulduğunu ve onun aslında masum olduğunu, hain olanın Peter Pettigrew olduğunu öğrenir. Her ne kadar Remus okuldan kurtadam olduğunun ortaya çıkması gibi sebeplerle gitmek zorunda kalsa da ve Peter Pettigrew kaçsa da gerçek ortaya çıkmış olur.
Severus-Sirius-Remus
Daha sonra önemli bir sene gelir. Çünkü o yıl Hogwarts Üç Büyücülük Turnuvası için Beauxbatons Sihir Akademisi ve Durmstrang Enstitüsü’nden gelen misafirleri ağırlayacaktır. Ve okula yeni gelen Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmen Alastor Moody’dir. Fakat aslında kendisi bir Ölüm Yiyen olan Bartemius Crouch Jr. tarafından kaçırılmıştır. Ve Bartemius öziksir sayesinde onun kılığına girmiştir. O seneki Üç Büyücülük Turnuvası için Harry’nin ismini ateş kadehine atar. Voldemort’un planı sayesinde en sonunda Little Hangleton’a götürülecektir. Bu sırada Snape’in iksir odasından malzemeler, şişeler eksilmektedir.
Snape bunu Harry’den bilir ancak asıl suçlu Alastar Moody kılığındaki Bartemius’tur. Ve Snape’in odasında bir Ölüm Yiyen olan Durmstrang Enstitüsü’nden Profesör Igor Karkaroff görülür. Odasına giren Igor Karkaroff ona Karanlık İşaret’ini bile göstermiştir. Bu dönemde ise Dumbledore ile oldukça yakın olan Harry ondan pek çok olayı duyar. Daha sonra Turnuva’da final bölümündeyken Cedric Diggory ile beraber Little Hangleton’a ışınlanırlar. Bunun sonucunda Cedric ölür. Harry ise asasının yardımıyla geri dönen Voldemort’a karşı savaşarak kaçar.
Cedric’in cesedi ile geri döndüğünde onu alandan uzaklaştıran Alastar Moody kılığı ile Bartemius Crouch Jr.’dir. Harry’e tam Ölüm Yiyen olduğunu itiraf ederken yardımına Dumbledore, Snape, McGonagall gelir. Severus’un hazırladığı iksir ile gerçek görüntüsü ortaya çıkan Bartemius karanlık şaretini gösterir.
Dark Mark

II. Büyücülük Savaşı

Severus, Harry Voldemort’un geri döndüğünü söylediğinde ona inanan sayılı kişilerdendir. Ve diğer Harry’e inanan Dumbledore hizmetindeki kişilerin kurduğu Zümrüdüanka Yoldaşlığı Voldemort’a karşıdır. Ve Grimmauld 12 Numaralı Sirius Black’in evinde toplantı olurken okula yeni Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni gelir: Dolores Umbridge. Bütün öğrencilerin ve öğretmenlerin sevmediği bir öğretmen olan bu Bakanlık Çalışanı için Severus da genel düşünceyi paylaşır. Dumbledore’un Ordusu adında kurulan grupta Harry ve arkadaşlarını sıkıştıran bu öğretmen ilerideki dönemde Dumbledore’un gitmesine sebep olur. Sürekli yeni yasaklar, kurallar koymakta, yasak bazı yöntemleri uygulamakta ve öğrencileri iksir ile konuşturmaktadır fakat Severus ona bu konuda başka iksirinin kalmadığı yalanını söyler.
Ayrıca Severus Harry’nin zihni ile Voldemort’un zihni arasındaki bağlantı ortaya çıktığında iyi bir zihinefendi olduğu için ona bu konuda ders verir. Fakat dersler sırasında Harry’nin rahatsız olduğu olur. Zorlayıcı bir ortam vardır. Ve kendisi de Severus’un zihnine girer. Ve hayatında çok hassas olan anırları, Hogwarts’da öğrencilerken babasının onunla dalga geçtiğini görür. Daha önce Severus’un babası hakkında söyledikleri ile bu görüntü örtüşse de şaşırmıştır. Ve Severus’un onu yakasından tutup gitmesini söylemesi ile dışarı çıkar.
İlerleyen dönemlerde Dolores’in baskılarına rağmen Harry ve beş arkadaşı okuldan Sırlar Departmanı’na giderler. Burada Severus’un Yasak Orman’da Harry’i aramışlığı da vardır. Ve sonradan Zümrüdüanka Yoldaşlığı’na bu tuzağı haber verir. Ve Sırlar Departmanı’nda öğrencileri orada tutan Ölüm Yiyenler ile onları kurtarmaya gelen Zümrüdüanka Yoldaşlığı üyeleri arasında bir çatışma olur. Ve en sondaki Dumbledore ile Voldemort düellosu sonucu Voldemort’un döndüğü kesinleşir. Böylece hem Ölüm Yüyenler hem Zümrüdüanka Yoldaşlığı tarafında büyük planlar başlar.

Zümrüdüanka Yoldaşlığında hortkuluklar ön plandadır. Dumbledore’da Morvolo Gaunt’un yüzüğü vardır. Bir hortkuluk olan bu yüzük ömrünü kısaltsa da o, Tom Riddle’ın günlüğü ve Salazar Slytherin’in Madalyonu’nun hortkuluk olduğu ortaya çıkmasıyla zamanla hortkuluklar bulunup yok edilmeye başlanır. Bu sırada okula İksir öğretmeni olarak Horace Slughorn geldiği için Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni Severus olmuştur. Ölüm Yiyenlerin ise Draco ile ilgili planları vardır. Bu sebeple Narcissa Malfoy, Bellatrix Lestrange ile Severus’un evine gelir. Oğlu Draco’yu koruması ile ilgili onunla Bozulmaz Yemin ederler.

Unbroken Promise
Ve aralarında bir anlaşma olur. Böylece bu dönemde gerçekten Hogwarts’da Ölüm Yiyenler’in işlerini yapmakta olan Draco’ya Severus sahip çıkar. Harry’nin eline ise Melez Prens’in defterini geçmiştir. Böylece artık oradaki büyüleri de bilmektedir. Ve Draco’nun Ölüm Yiyenlere yardım etmesi ile ilgili bir gün bir çatışma yaşadıklarında Harry düşmanlar için olan Sectumsempra büyüsünü Draco’ya yapar. Hemen Draco’nun yanına Severus gelir. Fakat planlar ilerlemiştir. Ve Harry ile Dumbledore Horace Slughorn sayesinde hortkuluk olayını tam öğrenirken madalyonu almak için Tom Riddle’nin eskiden vakit geçirdiği bir mağaraya giderler.
Buradan geri döndüklerinde hem madalyonun orijinalini alamamışlardır hem de Dumbledore rahatsızlanmıştır. Harry birilerini bulmak için Astronomi Kulesi’nden ayrıldığında ise Draco gelir. Dumbledore’u öldürmek görevidir ama sadece elindeki Mürver Asa’yı alır. Ve Dumbledore ile dururlarken diğer Ölün Yiyenler gelir. Snape de diğer Ölüm Yiyenleri inandırma, Draco için ettiği Bozulmaz Yemini yerine getirme gibi sebeplerle Dumbledore ile daha önce ömrünün az kalmış olması ve diğer sebeplerle anlaşmış oldukları gibi onu öldürür.
Avada Kedavra
Daha sonra Ölüm Yiyenler ve Draco ile oradan ayrılır. Peşlerinden olanları gören Harry gelir. Harry’nin Melez Prens’in defterinden öğrendiği büyülerle yaptığı saldırılarını boşa çıkarıp onu etkisizleştirirken kendisinin büyülerini kullandığı Melez Prens olduğunu söyler.
-Benim büyülerimi bana karşı kullanmaya cüret mi ediyorsun Potter? Onları yaratan kişi bendim, Melez Prens benim.
Severus Snape
Bunlardan sonra Zümrüdüanka Yoldaşlığı ve Harry Voldemort’a karşı mücadele ederler. Severus ve diğer Ölüm Yiyenler de Voldemort ile Malfoy ailesinin evinde buluşmuşlardır. Burada Severus rolünü yapmaya devam eder. Fakat burada bir arkadaşının ölümüne de şahit olur. Zümrüdüanka Yoldaşlığı Harry’i Ölüm Yiyenlerden korumak için Kovuk’a götürürken olan Yedi Potter Savaşı’nda da etkili olmuştur.
George Weasley’nin kulağının koptuğu ve Alastar Moody’nin öldüğü bu çatışma sonrası Harry, Hermione, Ron hortkulukları aramaya başlarlar. Severus ise Hogwarts’da Okul Müdürü olmuştur. Ve okul kadrosuna Alecto Carrow, Amycus Carrow gibi Ölüm Yiyenler alınır. Okulda Ölüm Yiyenlerin olduğu bu dönemde Harry, Hermione, Ron hortklukları bulmaktadırlar. Ve bunlar sırasında bir gün Harry’nin Godric Grffindor’un kılıcına ihtiyacı olduğunda Severus ona gümüş maral patronusu şeklinde kılıcı getirir.

Hortkuluk avında Salazar Slytherin’in Madalyonu ile Helga Hufflepuff’ın Kupası yok edildikten sonra Harry, Ron, Hermione’nin yolu Rowena Ravenclaw’ın Diademi için yeniden Hogwarts’a düşer. Fakat bu sürede müdür olan Severus Ölüm Yiyenliğinin de etkisiyle çok sert kurallar koymuş, 23 Numaralı Eğitim Kararnamesini çıkartmıştır ve özellikle de Dumbledore’un Ordusu grubunda bulunan öğrencileri cezalandırmaktadır. Bir gün Harry, Ron, Hermione Dumbledore’un kardeşi Aberforth yardımıyla Hogwarts’a geldiklerinde ve bu olay duyulduğunda Harry’nin çıkmasını isterken Harry gerçekten ortaya çıkar ve arkasından gelen Zümrüdüanka Yoldaşlığı üyeleri ve diğer öğretmenlerin sayesinde Severus oradan gider.

Ölümü

Dışarıya ise Voldemort ve Ölüm Yiyenleri gelmiştir. Böylece bütün Zümrüdüanka Yoldaşlığı destekçileri ile Voldemort ve Ölüm Yiyenleri arasında savaş başlar. Fakat savaş sırasında Dumbledore’un mezarından aldığı güçlü Mürver Asa’nın kendisine hizmet etmediğini anlayan Voldemort, asanın sahibini öldürene geçtiğini sandığı için Dumbledore’u öldüren Severus’un asasnın sahibi olduğunu düşünür. Ve Severus’u yılanı naginiye öldürtür. Ama aslında asa sahibini öldürene değil kendisini sahibinin elinden alan kişiye geçmektedir. Sahibini elinden alan Draco olduğu ve yine Hogwarts Savaşı sırasında Draco’nun elinden Harry aldığı için, asa Harry’e hizmet etmektedir. Böylece savaş devam eder. Ve Harry Severus’un ölmekte olduğunu görüp yanına gelir. Severus ölmeden önce Harry’ye gözyaşını almasını söyler ve son sözleri ”Gözlerin annene çekmiş” olur.

Severus Death

Onun isteği üzerine Harry göz yaşını alır ve düşünseline atar. Burada aslında onun iyi olduğunu hep annesini sevdiğini, annesi öldükten sonra evlerine gelip cesedine sarılip ağladığını, Voldemort’un yanından ayrıldığını ama casusluk yaparak Ölüm Yiyen kılığında dolaştığını, Dumbledore’u öldürmesini aslında Dumbledore ile ikisinin kararlaştırmış olduğu gibi gerçekleri görür.

Daha sonra Voldemort’un asasının Harry’ye hizmet etmesinin de etkisiyle Zümrüdüanka Yoldaşlğı’nın kazandığı savaş direk son bulur. Severus’un ölümünden sonra tablosu Hogwarts Müdürleri’nin tablolarının arasına asılır. Ve Rita Skeeter kendisi hakkında Snape: Scoundrel or Saint? adında bir kitap yazmıştır. Harry ve Ginny çocuklarından birisine Albus Severus ismini verir.

Mutlaka Okuyun!

Yapay Zekadan Yeni Bir Harry Potter Öyküsü

Harry Potter Gün geçmiyor ki Yapay Zekalar(AI) insanlığın yerine geçmek için bir adım daha atmasın. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir