Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları izlemeden önce!

Not: Bu yazı spoiler içermemektedir. Film vizyona girdikten sonra paylaşacağımız detaylı inceleme için bizi takip etmeyi unutmayın.

Fantastik Canavarlar

2001‘de gösterime giren Harry Potter filmi tam 10 sene sonra Ölüm Yadigarları Bölüm 2 ile son bulmuştu. Son filmden 5 sene sonra sevindirici bir haber geldi ve “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” filmi duyuruldu. IMDb puanı 7.3 olan film yayınlanmadan önce beklentiler biraz düşüktü. Devam filmi olan Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları için ise beklenti oldukça yüksek.

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları izlemeden önce bilmeniz gerekenler!

Kitabı olmayan ilk film!

Fantastik Canavarlar

Yönetmenliğini David Yates‘in üstlendiği film 16 Kasım‘da vizyona giriyor. Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filmi senaryo ekibinin üzerinde çalışacağı kitap olmayan ilk film. Senaryoyu J. K Rowling yazdı ve filmin vizyona girdiği tarihte senaryonun kitaplaştırılıp yayınlanması bekleniyor.

İlk Filmi Takip Ediyor!

Fantastik Canavarlar

Zaman akışı olarak ilk filmi takip ediyor. 1927 yılında Newt karakterinin ilk macerasından bir kaç ay sonra. Newt bu süreçte kitabını tamamlamış oluyor. İlk film New York‘ta geçiyordu. Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları ise Paris ve Londra‘da geçecek.

Sevgi ve Yozlaşma

Fantastik Canavarlar

Hepimizin bildiği gibi Harry Potter serisinin temelinde sevgi teması yatıyor. Oğlunu kurtarmak için sevgisinin gücüne sarılan anne, aşkı için her şeyi göze alan Severus Snape gibi karakterlerde gördüğümüz sevgi bağlarını Harry Potter serisinde çok farklı karakterlerde de gözlemlemek mümkün. Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları ise sevgi temasını Harry Potter serisinden biraz daha farklı ele alacak. Sevginin farklı karakter yapısına sahip kişilerdeki etkisini ve aşkın yerine konulan ideolojinin serüvenini ekrana yansıtacak.

Hogwarts ve Harry Potter Göndermeleri

Fantastik Canavarlar

Film Harry Potter‘ın büyülü evreninde geçiyor. Fakat yeni seri bir Harry Potter filmi değil. Yine de bizi etkileyen ilk serinin en akılda kalıcı anlarını hatırlatan göndermeler ile karşılaşacağımız kesin.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Fantastik Canavarları Ne Kadar İyi Biliyorsun?

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Beş film serisinin ikisi yayınlanmış oldu. Harry …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir