SPECTRE’nin Film Müziği ve Sanatçısı Açıklandı!

Film Müziği ve Sanatçısı Hazır!

sam smith

 

“Stay With Me” ve “Lay Me Down” gibi şarkılarıyla tanınan İngiliz şarkıcı Sam Smith, SPECTRE’nin film müziği için imzasını attı! Haberi öncelikle Twitter’ından üstünde SPECTRE logosu olan bir yüzük resmi paylaşarak duyuran Smith için onaylama ise bugün sabah saatlerinde geldi.

Artık resmi! Sam Smith James Bond’un 24. macerası SPECTRE için şarkı yazıp söyleyecek. Ve haber burada da bitmiyor. Şarkının adı da açıklandı: “Writing’s On The Wall.”

Resmi basın açıklaması şu şekilde:

Albert R. Broccoli’nin EON Prodüksiyon Şirketi, Metro-Goldwyn-Mayer Stüdyoları ve Sony Pictures Entertainment bugün, 24. James Bond macerası SPECTRE için Sam Smith’in “Writing’s On The Wall,” adlı şarkıyı hazırladığını duyurdu. SPECTRE İngiltere’de 26 Ekim ve Amerika’da 6 Kasım’da gösterime girecek. Capitol Records tarafından yayınlanacak olan şarkı 25 Eylül’de erişilebilir olacak.

Çok satan albümüyle Sam Smith, “Writing’s On The Wall” adlı şarkıyı GRAMMY® Ödüllü Jimmy Napes ile birlikte yazdı. Bu, 1965’ten beri İngiliz bir erkek sanatçı tarafından kaydedilen ilk James Bond şarkısı olacak. Smith’in In The Lonely Hour adlı albümü uzun süre İngiltere listelerinde 1. sırada ve Avrupa listelerinde 2. sırada kaldı. Şimdiye kadar 4 GRAMMY® Ödülü, 3 Brit Ödülü, 6 MOBO Ödülü, Q ve AMA Ödülleri aldı.

Duyuruyla ilgili SPECTRE yapımcıları Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli şunları söylediler: “Sam ve Jimmy, SPETRE için inanılmaz bir şarkı yazdılar. Sam’ın olağandışı muhteşem vokal performansıyla ‘Writing’s On The Wall’, kesinlikle gelmiş geçmiş en iyi Bond şarkılarından biri olacak.”

Smith ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu, kariyerimin en yüksek basamaklarından biri. Sonunda, sıradaki Bond şarkısını söyleyeceğimi duyurmaktan onur duyuyorum. Bu İngiliz mirasının bir parçası olacağım için çok heyecanlıyım. Umarım hepiniz, benim şarkıyı söylerken eğlendiğim kadar eğlenirsiniz.”

23. James Bond şarkısı ise müzik tarihinin en önemli parçalarından biri haline gelmişti. Bir önceki Bond film müziği Adele tarafından seslendirilen “Skyfall” idi ve En İyi Orjinal Şarkı dalında Akademi ve Altın Küre Ödüllerine layık görülmüş, Brit Ödüllerinde Yılın İngilizce Şarkısı ödülünü almış ve Grammy Ödüllerinde Görsel Medya için Yazılan En İyi Şarkı ödülünü almıştı.

Ne düşünüyorsunuz? Sizce Sam Smith, Adele’nin başarısını yakalayabilecek mi? Film için en iyi müziği ortaya çıkarabilecek mi? Peki kaç ödül alır dersiniz?

Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir