Spielberg Süper Kahraman Filmleri Hakkında Konuştu

Spielberg

Başrollerinde Tom Hanks ve Austin Stowell gibi oyuncuların bulunduğu Bridge of Spies kapsamında röportaj veren ünlü yönetmen Steven Spielberg, büyük bütçeli süper kahraman filmlerinin tıpkı Western filmleri gibi popülerliğini kaybedeceğini belirtti.

Associated Press’e konuşan Spielberg:

“Western türü öldüğünde bizler buradaydık ve şimdi zaman geçtikçe süper kahraman filmleri de Western türünün yolundan gidecek. Tabii ki bu Western ve süper kahraman filmleri geri gelmeyecek anlamına gelmez. Elbette şuan süper kahraman filmleri hayatta ve giderek büyüyor. Ben sadece popüler içerisinde bu süreçlerin limitli bir döngüsü olduğuna inanıyorum. Bir gün gelecek ki, başka bir tür, bu mitolojik öykülerin yerine geçecek ve büyük bir olasılıkla da yeni nesil bir sinemacı o türün ne olacağını hepimiz için bulmaya çalışıyor.” dedi.

Western türü ve süper kahraman filmlerinin karşılaştırılması sadece Spielberg’ten çıkan orijinal bir fikir değil, aynı zamanda blogcular ve eleştirmenlerce de popüler olan bir kıyaslama olduğunu belirtelim.

Spielberg’in soğuk savaş temalı filmi “Bridge of Spies” 16 Ekim’de vizyona girecek.

Kaynak: Comicbook.com

Mutlaka Okuyun!

Netflix’ten Steven Spielberg’e Oscar yanıtı!

Alfonso Cuaron‘un Netflix aracılığıyla yayınlanan “Roma” filmi dört Oscar ödülü kazanmıştı. Bu durum üzerine Amerikalı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir