The Lord of the Rings: Gollum oyunu 2022’ye ertelendi.

The Lord of the Rings: Gollum oyunu 2022’ye ertelendi. Resmi duyuru The Lord of the Rings: Gollum oyunu yeni yayıncı firması Nacon’un twitter hesabından yapıldı.

“Daedalic ile The Lord of the Rings: Gollum oyununu yayınlamak üzere bir kardeşlik kuruyoruz.

Oyun, Xbox ve PlayStation konsolları, Nintendo Switch ve PC için 2022 yılında piyasaya sürülecek.

Gelecek daha pek çok haber var.”

The Lord of the Rings: Gollum Oyunu Hangi Dönemde Geçecek?

Gollum odaklı “maceranı kendin yarat” türündeki oyun, parkur ve platform mekanikleri ile gizlilik temasını bir araya getirecek. Yapım ekibinin daha önce belirttiğine göre “Zaman dilimi olarak, Bilbo’nun yüzüğü Frodo’ya bıraktığı ve Frodo’nun henüz hiçbir şeyden haberi olmadığı döneme paralel olarak başlayacak. Bu sırada Gollum, Mordor’da, çaresizlik içerisinde yüzüğünü arıyor fakat Sauron’un hizmetkarlarına yakalanıyor. İşte hikayenin başladığı yer burası olacak.”

Sonraki Önceki
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
  Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
  Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi 
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Sonraki Önceki

Genel Tasarım ve Combat Sistemi

The Lord of the Rings: Gollum oyunu baş tasarımcısı Martin Wilkes, IGN‘ye verdiği röportajında “Oyuncular bölümleri çoğunlukla gizlenerek geçecekler. Ancak düşmanla karşılaşmaları gereken görevler de olacak.” diyor. Ayrıca oyun mekaniğini tarif etmek için ilginç bir örnek veriyor: “Oyun gizlilik ve tırmanma parkurlarını bir araya getirecek. Eğer bir örnek vermem gerekirse, Prince of Persia’yı düşünebiliriz. Çoğunlukla çatışmasız bir oyun olacak ama Gollum düşmanlarını gizlice ortadan kaldırabilecek. “

Buradaki “gizlice” kelimesini vurgulayan Wilkes, oyuncuların girecekleri mücadeleyi önceden tartmaları gerektiğini söylüyor ve ekliyor “Neticede, Gollum’un güçlü yanı kavgada değil kurnazlıkta yatıyor.”

Kurnazlığa yapılan vurgu, düşmanla direkt olarak değil, çevremizde bize faydası dokunacak etmenlerle etkileşime geçerek, bir bakıma tuzak kurarak karşılaşacağımız anlamına geliyor.

The Lord of the Rings: Gollum oyunu tanıdık karakterler içerecek mi?

Wilkes ayrıca “Gollum silah kullanamayacak. Ancak düşmanlarının dikkatini dağıtabilecek eşyalar kullanabilecek. Oyunun bir bölümünde, müttefikleri de olacak.” diyor.

Müttefikler mi? Acaba bu müttefikler tanıdığımız karakterlerden birileri olabilir mi? Tasarım ekibinden Tilman SchanenEvet, olacak. Ama detayları konuşmak için henüz erken. Hikayenin geçtiği dönemi düşünürsek, bazı karakterlerle kısa süreliğine karşılaşacağız ama hikayedeki rolleri oldukça önemli olacak.” diyerek hem soruyu yanıtlıyor hem de bizi heyecanlandırıyor.

Röportajın devamında, karakterimizin aldığı kararların oyuna etkisi de açıklanıyor. “Kararlarınız oyunun atmosferini de etkileyecek. Sméagol ya da Gollum, hangisi dominant olursa oyunun animasyonlarını, ses efektlerini ve bazı oynanış mekaniklerini ve diyalogları etkileyebilecek.”

Özetle, The Lord of the Rings: Gollum genel olarak iki farklı durumu yaşatacak. Mordor’da kol gezen çeşitli tehditlerin arasından gizlice yolumuza devam edeceğiz. Karakterimizi etkileyen kararlar aldığımız bu süreçte Gollum ve Smeagol kontrolü ele almak için mücadele edecek.

Tolkien’e Bağlı Ama Kendi İçinde Özgün

Röportajın bu kısmında, en çok merak edilen konuya şöyle yanıt veriliyor: “Tolkien’in hikayesini oldukça katı bir şekilde takip ettik.  Sadece oyunlaştırmak ya da bazen basitleştirmek için birazcık serbest olmamız gerekti. Çünkü Tolkien, Gollum’un hikayesini (Yüzük’ü kaybettikten sonrasını kastediyor.) kitaplarda çok detaylı bir biçimde aktarmıyor. Bu nedenle Ekler’den ve Gandalf gibi karakterlerin aktardıklarından faydalandık. Çok fazla boşluğu doldurmak zorunda oluşumuz, bize istediğimiz vizyonu oyuna aktarmamız için gereken özgürlüğü sağladı.”

Ayrıca yapım ekibi, mekan tasarımlarını Tolkien’in çizimlerinden ve PJ’in Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden de faydalanarak hazırladıklarını, ancak kendi yorumlarını da eklediklerini söylüyorlar.

Görünen o ki gerek Yüzüklerin Efendisi dizisiyle gerekse yeni çıkacak Orta Dünya oyunları ile önümüzdeki yıllar bizim için heyecan verici olacak.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: IGN

Mutlaka Okuyun!

The Lord of the Rings Gollum

The Lord of the Rings: Gollum oyununun çıkış tarihi duyuruldu.

Geliştiriciliği Daedalic Entertainment, yayıncılığı ise Nacon tarafından üstlenilen The Lord of the Rings: Gollum oyunu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir