The Lord of The Rings: Gollum Oyununun Hikaye Fragmanı Yayınlandı! (Türkçe Alt Yazılı)

The Lord of The Rings: Gollum oyununun hikaye fragmanı yayınlandı! Fragmanda Gandalf, Thranduil, Nazgûl, Sauron’un Ağzı ve Shelob gibi daha nice tanıdık karakterler de var.

Gollum Oyununun Hikaye Fragmanı Yayınlandı! (Türkçe Alt Yazılı)

The Lord of the Rings: Gollum oyununun hikaye fragmanı yayınlandı. Ülken soyundan bir Hobbit olan, işkence görmüş Gollum’un (eski adıyla Sméagol) hikayesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıkardı. Oyuncular, aralarında Mordor ve Kuyutorman’ın da bulunduğu çeşitli diyarları geçmek için Stealth (gizlilik) öğeleri içeren taktikler kullanacaklar.

Gollum’un kendi kişiliği ve Sauron’un güçleriyle mücadele edeceği bu macera sırasında Gandalf ve Thranduil gibi Tolkien kahramanları ortaya çıkacak ve yol boyunca tavsiyeleriyle oyuculara yardım eli uzatacaklar.

Gollum oyunundaki karakterler ne yazık ki filmlerdeki karakterlere görsel olarak benzemiyor. Geliştirici Daedalic Entertainment’ın klasik Tolkien hikayesine kendi tarzını katmayı amaçladığı ve New Line Cinema’nın The Lord of the Rings ve The Hobbit filmlerinden sadece belli belirsiz ilham aldığı ortada. Burada, Gandalf çok daha genç bir büyücü olarak sunuluyor ve Thranduil, Ormanlık Diyarın Kralı konumuna uygun olarak daha dünyevi bir tasarıma sahip.

Gollum oyununun hikaye fragmanına göre hem Gandalf hem de Thranduil bu hikayede önemli bir rol oynayacak ve Gollum’la yolları kesişecek. Tam olarak müttefik olmasalar da, fragmanda nerede olduğu konusunda onu sert bir şekilde sorgularken görülüyorlar. Daedalic, Gollum’un diğer ikonik karakterlerle olan ilişkilerini ön plana çıkararak Yüzüklerin Efendisi’ndeki rolüne farklı bir perspektif getirmeyi amaçlıyor gibi görünüyor.

Gollum oyununun hikaye fragmanı

Oyunun son fragmanı, Mordor topraklarında büyüyen yeni bir tehdidin olduğunu gösteriyor. Yeniden tasarlanan Sauron’un Ağzı, dev örümcek Shelob gibi kötü yaratıklar oyunda birincil düşman olarak yer alıyor. Her iki kötü karakterin de Gollum’un Orta Dünya’da yaptığı ve hayatta kalmaya çalıştığı yolculuklar esnasında karşısına çıkacak gibi duruyor.

Gollum’un Tek Yüzük’ü geri alma ve kötülüğün güçlerine karşı hayatta kalma macerasında ona yardım edecek çok az müttefiki olacak. Gollum karakterinin doğasını ve Tolkien’in Gollum’la ilgili yazdığı hikayeyi biliyor oluşumuz, Gollum’un arayışının olumsuz sonuçlanacağı anlamına gelse de, yolculuğun kendisi oldukça ilgi çekici.

Oyunun çıkış tarihi 25 Mayıs 2023. Fiyatı ise 595 TL (Precious Edition 695 TL). PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC ve Nintendo Switch için piyasaya sürülmesi bekleniyor. The Lord of the Rings: Gollum oyununun çıkış tarihi biri Covid-19 sebebiyle olmak üzere, toplamda 2 kez ertelenmişti.

The Lord of the Rings: Gollum oyunu “maceranı kendin yarat” türünde, parkur ve platform mekanikleri ile gizlilik temasını bir araya getirecek şekilde tasarlanmış bir oyun. Yapım ekibi daha önce gerçekleştirdiği bir röportajında “Zaman dilimi olarak, Bilbo’nun yüzüğü Frodo’ya bıraktığı ve Frodo’nun henüz hiçbir şeyden haberi olmadığı döneme paralel olarak başlayacak. Bu sırada Gollum, Mordor’da, çaresizlik içerisinde yüzüğünü arıyor fakat Sauron’un hizmetkarlarına yakalanıyor. İşte hikayenin başladığı yer burası olacak.” diyerek oyunun ele alacağı zaman aralığını belirtmişti.

Başka Yüzüklerin Efendisi oyunları ve filmleri de geliyor!

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Middle-earth Enteprises’ın satın alınmasıyla artık Yüzüklerin Efendisi video oyunlarının haklarına sahip olan Embracer Group, önümüzdeki iki yıl içinde toplam beş Yüzüklerin Efendisi video oyununun piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Embracer Group yaptığı son açıklamada, şirketin üçüncü taraf ortaklarıyla birlikte üretimde olan 5 yapım olduğunu belirtti ve bunların önümüzdeki 24 ay içinde piyasaya sürüleceğini dile getirdi. Şirket bu yapımları doğrudan açıklamadı, ancak bunlar muhtemelen Daedalic’den The Lord of the Rings: Gollum, Free Range Games’ten The Lord of the Rings: Return to Moria, EA’in mobil oyunu The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth ve Weta’nın GTA şirketi Take-Two ile yaptığı ve ismi henüz belli olmayan yeni oyunu içeriyor.

Buna ek olarak, geçtiğimiz günlerde New Line Cinema ve Warner Bros Pictures, yeni Yüzüklerin Efendisi filmlerinde birlikte çalışmak üzere Embracer Group‘un Middle-Earth Enterprises şirketiyle uzun vadeli yeni bir anlaşma imzaladı.

Warner Bros Discovery, yeni Yüzüklerin Efendisi filmleri, oyunları ve ürünlerinin haklarını yenilemek için yaklaşık bir yıl süren müzakerelerin ardından, Embracer Group ile gelecekte birden fazla Orta Dünya sinema filmi çekilmesini sağlayacak uzun vadeli bir anlaşmaya varıldığını doğruladı.

Peki, Yüzüklerin Efendisi telif hakları ne durumda? Orta Dünya telif hakkı kimde? Bu haklar yeni filmleri oyunları nasıl etkileyecek?

The Lord of the Rings: Gollum oyunu hikaye fragmanı sizce nasıldı? Yorumlarda görüşünüzü bizimle paylaşın.

Eğer bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, Orta Dünya sohbetleri için sizi Discord kanalımıza davet ediyoruz: https://discord.gg/ortadunya

Mutlaka Okuyun!

Yüzüklerin Efendisi'ne 5 Yeni Oyun

Yüzüklerin Efendisi’ne 5 Yeni Oyun Geliyor!

Middle-earth Enteprises’ın satın alınmasıyla artık Yüzüklerin Efendisi video oyunlarının haklarına sahip olan Embracer Group, önümüzdeki …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir