Gollum Oyunu Ön Siparişe Açıldı! (25 Mayıs’ta Çıkıyor!)

Daedalic Entertainment tarafından geliştirilen The Lord of the Rings: Gollum oyunu için heyecan verici haberler var. Gollum oyunu ön siparişe açıldı ve fiyatı belli oldu!

Golum Oyunu

Gollum Oyunu Ön Siparişe Açıldı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Oyunun çıkış tarihi 25 Mayıs 2023. Oyun, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC ve Nintendo Switch için piyasaya sürülecek. The Lord of the Rings: Gollum oyunu, parkur ve platform mekanikleri ile gizlilik temasını bir araya getirerek “maceranı kendin yarat” türünde tasarlanmış bir oyun.

Oyunun Steam ve Epic fiyatı 595 TL olarak belirlendi. Precious edition olan deluxe versiyonu ise 695 TL.

Gollum: Precious Edition’ın içeriği neler?

  • Yüzüklerin Efendisi: Gollum™ oyunu.
  • Sindarince Seslendirme, Elflerle yapılan diyaloglara otantik bir dokunuş ekleyen bir DLC.
  • Lore Compendium DLC, oyunun ana karakterleri, yerleri ve olayları hakkında birçok bilgiyi içeren, Orta Dünya’nın tarihine derinlemesine bir yolculuk yapan bir DLC.
  • Orijinal Soundtrack uygulaması, oyunun müziklerini istediğiniz zaman dinleyebilmenizi sağlar.
  • Artbook DLC, oyunun yaratım sürecine kulisselerin arkasına götürür ve birçok eskiz ve geliştirme sırlarıyla birlikte sunar.

Gollum oyununda bizi neler bekliyor?

Oyun, ülken soyundan bir Hobbit olan ve işkence görmüş Gollum’un hikayesini anlatıyor ve oyuncular Mordor ve Kuyutorman gibi diyarlarda Stealth öğeleri kullanarak ilerliyorlar. Oyun içinde Gandalf ve Thranduil gibi Tolkien kahramanları da oyunculara yardım eli uzatıyorlar. Oyundaki karakterler filmlerdeki karakterlere benzemiyorlar fakat Daedalic, kendi tarzını katmaya çalışıyor. Oyunun son fragmanında ise yeni bir tehdidin ortaya çıkmasıyla Gollum’un kötülüğün güçleriyle mücadelesi daha da zorlaşıyor.

Gollum oyunu son fragmanı, Mordor topraklarında büyüyen yeni bir tehdidin olduğunu gösteriyor. Yeniden tasarlanan Sauron’un Ağzı, dev örümcek Shelob gibi kötü yaratıklar oyunda birincil düşman olarak yer alıyor. Her iki kötü karakterin de Gollum’un Orta Dünya’da yaptığı ve hayatta kalmaya çalıştığı yolculuklar esnasında karşısına çıkacak gibi duruyor.

Gollum’un Tek Yüzük’ü geri alma ve kötülüğün güçlerine karşı hayatta kalma macerasında ona yardım edecek çok az müttefiki olacak. Gollum karakterinin doğasını ve Tolkien’in Gollum’la ilgili yazdığı hikayeyi biliyor oluşumuz, Gollum’un arayışının olumsuz sonuçlanacağı anlamına gelse de, yolculuğun kendisi oldukça ilgi çekici.

Başka Yüzüklerin Efendisi oyunları ve filmleri de geliyor!

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Middle-earth Enteprises’ın satın alınmasıyla artık Yüzüklerin Efendisi video oyunlarının haklarına sahip olan Embracer Group, önümüzdeki iki yıl içinde toplam beş Yüzüklerin Efendisi video oyununun piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Embracer Group yaptığı son açıklamada, şirketin üçüncü taraf ortaklarıyla birlikte üretimde olan 5 yapım olduğunu belirtti ve bunların önümüzdeki 24 ay içinde piyasaya sürüleceğini dile getirdi. Şirket bu yapımları doğrudan açıklamadı, ancak bunlar muhtemelen Daedalic’den The Lord of the Rings: Gollum, Free Range Games’ten The Lord of the Rings: Return to Moria, EA’in mobil oyunu The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth ve Weta’nın GTA şirketi Take-Two ile yaptığı ve ismi henüz belli olmayan yeni oyunu içeriyor.

Buna ek olarak, geçtiğimiz günlerde New Line Cinema ve Warner Bros Pictures, yeni Yüzüklerin Efendisi filmlerinde birlikte çalışmak üzere Embracer Group‘un Middle-Earth Enterprises şirketiyle uzun vadeli yeni bir anlaşma imzaladı.

Warner Bros Discovery, yeni Yüzüklerin Efendisi filmleri, oyunları ve ürünlerinin haklarını yenilemek için yaklaşık bir yıl süren müzakerelerin ardından, Embracer Group ile gelecekte birden fazla Orta Dünya sinema filmi çekilmesini sağlayacak uzun vadeli bir anlaşmaya varıldığını doğruladı.

Peki, Yüzüklerin Efendisi telif hakları ne durumda? Orta Dünya telif hakkı kimde? Bu haklar yeni filmleri oyunları nasıl etkileyecek?

 

Eğer bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, Orta Dünya sohbetleri için sizi Discord kanalımıza davet ediyoruz: https://discord.gg/ortadunya

Mutlaka Okuyun!

The Lord of the Rings: Gollum oyunu

Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunundan ilk gameplay videosu yayınlandı!

Daedalic Entertainment ve Nacon‘un yapımını birlikte üstlendiği Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunundan ilk gameplay videosu yayınlandı. …