X-Men: Apocalypse’nin Son Fragmanından Yakaladığımız 5 Önemli Sahne!

Tanıdık Bir Yüz… Pardon Pençe Gördük Sanki

horsemen-180263

Dün, heyecanla beklediğimiz X-Men: Apocalypse filminin son fragmanı bizlerleydi. Gördünüz mü? Görmediyseniz sizin için aşağıya bırakıyoruz. Önce izleyin, sonra gelin ve birlikte fragmanın en önemli 5 sahnesine birlikte bakalım.

magneto

Magneto’nun Ailesini Kaybetmesi

X-Men filmleri, özellikle X-Men: First Class, çizgi romanın en kötü adamlarından biri olan Magneto’nun geçmişini beyaz perdeye taşımakta oldukça başarılı oldu. Şimdiye kadar çoğunlukla Yahudi soykırımı boyunca geçen çocukluk anılarına odaklanılmıştı ama yeni fragmandan anlaşıldığı kadarıyla bu kez ailesini kaybettiği anı göreceğiz.

Magneto’nun ailesini kaybetmesinin onu Mahşerin Dört Atlısı’ndan biri olmaya yönelttiğini biliyorduk ancak fragman bunun duygusallığını gerçekten başarılı bir şekilde vermiş. Çizgi romanlarda karısı Magda ve çocuklarını kaybetmek Magneto’yu insanlığa karşı çıkmaya sürüklemiş ve onun içinden bir süper kötü adam çıkarmıştı. Bu hislerin hepsini Michael Fassbender’in inanılmaz performansıyla biz de yaşıyoruz.

nightcrawler

Nightcrawler Işınlanıyor

Aslında diğerlerine nazaran küçük bir sahne ama Nightcrawler’ın sorunlarından ışınlanarak kaçması X-Men hayranlarının hep sevdiği bir şey olmuştur. Son Apocalyspe fragmanında Kurt Raven’ı ışınlarken bunu görme şansı yakalıyoruz.

Burada ilginç olan şey şu: Kurt, X2: X-Men United filminden yaşça daha genç olmasına rağmen, güçleriyle daha rahat hareket ettiğini görüyoruz. Filmlerdeki ilk görünüşünde, Nightcrawler ışınlanmak için gideceği yerin belli bir görüntüsüne ihtiyaç duyuyordu. Burada ise hiç sorun yaşamadan Mystique ile birlikte görmediği bir yere ışınlandığını görüyoruz.

father

Quicksilver Mystique’e Magneto Hakkındaki Gerçeği Söylüyor

X-Men: Apocalypse filminde Quicksilver’ın babası Magneto’yu bulmak için harekete geçeceğini ve böylelikle X-Men’e katılma hikayesinin oluşturulacağını önceden biliyorduk.

İlginç olan şey ise, Fox’un Peter’ın babasının Magneto olduğunu onaylamış olması. Çünkü kısa bir süre önce Marvel şirketi, Marvel Çizgi Roman Evreniyle bağlarını koparmıştı. Buradan anlıyoruz ki, çizgi romanlarda bile aslında Magneto’nun Quicksilver’ın babası olması kastedilmemişken, çoğu hayran için bunun bir X-Men mitolojisi haline gelmesi ve Sinema Evreninin de bunu kabul etmesi.

storm cyclops

Storm vs. Cyclops

Fragman, X-Men çizgi roman tarihinin kült savaş sahnelerinden birini karşımıza getiriyor: Storm vs. Cyclops.

Ama bu senaryonun çizgi romandaki savaşlardan oldukça farklı olduğunu biliyoruz. Çizgi romanda mutant güçlerini henüz yeni kaybetmiş olan Storm, Cyclops ile X-Men’in liderliği için savaşıyordu. Filmde ise oldukça güçlü bir halde olan Storm, acemi olan Cyclops ile dünyanın sonunu getirmek/getirmemek için savaşıyor.

wolverine

Snikt!*

*Wolverine pençelerini açarken çıkan ses

Adı üstünde. Son fragmanın son sahnesi bizlere uzuun bir zamandır merak ettiğimiz sorunun cevabını veriyor: Evet! Hugh Jackman’i X-Men: Apocalypse’de Wolverine olarak göreceğiz.

Wolverine’nin filmdeki rolünün ne kadar büyük olacağı bilinmiyor ama en azından fragman bizlere Wolverine’i adamantium pençeleri takılmış bir halde, Weapon X projesindeki tutsakları kaçırırken göreceğimizi söylüyor. Aslında bu sahne aynı zamanda önceki X-Men: Days of Future Past zamanında nasıl serbest kaldığını da açıklayabilir. Filmin sonunda Apocalypse ile olan savaşa katılacak mı yoksa işini bitirip geri mi dönecek, onu henüz bilemiyoruz.

Kaynak: comicbook.com

İşte fragmandan yakaladığımız 5 güzel ve önemli sahne bunlardı. Siz bu sahneler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin de yakaladığınız başka önemli sahneler var mı? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Mutlaka Okuyun!

X-Men: Apocalypse Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

X-Men: Apocalypse’ye Giriş 101! Önceki derslerimiz Harry Potter and the Cursed Child’a Giriş 101‘i, Rogue One’a Giriş …

Bir yorum

  1. benim merak ettiğim bir konu vardı. magneto karısını ve çocuklarını kaybediyormuş anladığım kadarıyla. peki quicksilverdan haberi yok mu? oğlu olduğunu biliyor mu veya öğrencek mi? ve kaybettiği karısı quicksilverin annesinden başka bir kadın mı? bir de days of future pastta peterin kucağında bi kız vardı. o kız kim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir