Yüzüklerin Efendisi Anime Filmi: The War of the Rohirrim

Yüzüklerin Efendisi Anime Filmi: Rohirrim’in Savaşı

Yüzüklerin efendisi anime filmi rohirrimin savaşı war of the rohirrim

Evet, yanlış okumadınız yeni bir Yüzüklerin Efendisi anime filmi geliyor. Yeni animasyon Tolkien‘in Yüzüklerin Efendisi kitaplarını baz alacak ve Rohan’a odaklanacak.

Collider‘in haberine göre, yeni Yüzüklerin Efendisi animasyonu Orta Dünya’nın efsane karakterlerinden 9. Rohan Kralı Helm Hammerhand‘e (Miğfer Tokmakel) ve onun adını taşıyan Miğfer Dibi’nin hikayesine odaklanacak.

Animasyonun adı The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim olarak duyuruldu. War of the Rohirrim’in yönetmeni Kenji Kamiyama olacak. Kamiyama IMDb puanı 8 olan Ghost in the Shell: Stand Alone Complex animasyonunu yönetmişti. Senaryoyu Jeffrey Addiss ve Will Matthews yazacak. Ve en önemlisi Yüzüklerin Efendisi’nin yazarlarından, Oscar ödüllü Philippa Boyens, The War of the Rohirrim animasyonunda danışman olarak yer alacak.

Warner Bros. Animasyon stüdyosunun yöneticisi Sam Register bu duyuru şu sözlerle aktarmış “Bu yapım, J.R.R. Tolkien’in dünyasının daha önce hiç anlatılmamış bir başka destansı tasviri olacak. Yaratıcı ekibimizle bu hikayeyi anlatmanın yanı sıra Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin olağanüstü ekibiyle partner olmaktan da gurur duyuyoruz.”

Rohirrim Savaşı filminin duyurusu bugün yapılmasına rağmen animasyonun çalışmalarına çoktan başlanılmış ve seslendirme için Rick and Morty, The God of High School gibi yapımlarla tanınan Sola Entertainment ile anlaşılmış.

Yüzüklerin Efendisi Animasyonu Miğfer Tokmakel
Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminden Miğfer Tokmakel heykeli

Yüzüklerin Efendisi Anime Filmi The War of the Rohirrim Hangi Konuyu Ele Alacak?

The War of the Rohirrim animasyonunun konusuna dönecek olursak… Duyuruda çok detay verilmese de “Efsanevi Kral Miğfer Tokmakel ve Miğfer Dibi’ne odaklanılacak.” denmesi ele alınacak dönemi aşağı yukarı ortaya koyuyor.

Üçüncü Çağ’ın 2691. yılında doğan Miğfer Tokmakel, 2741 yılında 50 yaşındayken kral olmuştu. Hükmü savaşlarla geçmişti. Animasyonda da muhtemelen onun Tokmakel adını almasına neden olan olayları, Isen Geçidi’ndeki yenilgisini, daha sonra onun adını alacak olan Miğfer Dibi’ne sığınmasını ve buradaki kuşatma sürecini göreceğiz. 2758’in Uzun Kış’ında, savaş borazanın çalındığı ve Miğfer ile adamlarının Dunlending’lere baskınlara gittiği anları göreceğiz… Umuyoruz ki yapımcılar Tolkien’in kitaplarından şaşmaz ve eksiksiz olarak bu muhteşem hikayeyi yansıtırlar. Buradan seslenelim. Ne kadar uzun sürerse sürsün, bizim için fark etmez. Üç ayrı film olarak çıkarsanız bile izleriz…

Rohirrim'in Savaşı War of the Rohirrim Yüzüklerin Efendisi Anime

Yüzüklerin Efendisi Dizisi ve Gollum Oyunu!

Bir de 2021 sonu veya 2022 ortalarında çıkması planlanan  Yüzüklerin Efendisi dizisi var tabii. Animenin aksine, dizi Orta Dünya’nın 2. Çağı’nı konu olacak. Sauron’un Annatar formunda olduğu ve Güç Yüzükleri’nin yapılmasıyla devam eden bir dönemi ele alacağı düşünülüyor. Dizinin yapımcılığını Amazon üstleniyor ve neredeyse 4 senedir heyecanla beklediğimiz bir proje.  Yüzüklerin Efendisi dizisinin en az 5 sezon sürmesi, ilk sezonun 8 ve diğer sezonlarının 10 bölüm olması planlanıyor.

Ek olarak yakın zamanda 2022 yılına ertelenen Gollum oyunundan da bahsetmek gerek. Mordor‘un kasvetli atmosferini iliklerimize kadar hissederken, kendimizi Gollum’un yerine koyacak ve onun adına kararlar vereceğiz. Kararlarımız oyunun hikayesine ve atmosferine etki edecek. Prince of Persia benzeri parkur mekaniklerinin yanı sıra gizlilik teması ve bahsettiğimiz “maceranı kendin yarat” türü bir araya gelecek. Kulağa harika gelen oyundan oyundan ilk gösterim videosu da yayınlandı. Anlaşılan o ki 2022 Orta Dünya yılı olacak!

War of the Rohirrim’e geri dönecek olursak, umuyoruz ki yapımcılar Tolkien’in kitaplarına sadık kalır ve eksiksiz olarak bu muhteşem hikayeyi yansıtırlar. Biz de hayranlar olarak keyifle izleriz.
Size de sorumuz şu: Yüzüklerin Efendisi dizisini mi yoksa Yüzüklerin Efendisi animasyon filmini mi sabırsızlıkla bekliyorsunuz? Hangisi daha çok ilginizi çekiyor, yorumlarda bizimle paylaşın.

Not: Ayrıca bilmeyenler için, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit için geçmişte yapılmış 3 tane animasyon filmi daha var. Bunlardan ilki, Rankin & Bass’in yönetmenliğini yaptığı 1977 yılı yapımı Hobbit animasyon filmi, ikincisi Ralph Bakshi’nin yönettiği Yüzük Kardeşliği ve İki Kule kitaplarında yer alan hikayeleri kapsayan 1978 yılı yapımı Yüzüklerin Efendisi animasyon filmi, ve sonuncusu da yine Rankin & Bass’in yönettiği hikayenin devamını konu olan Kralın Dönüşü animasyon filmi.

Aşağıdaki tweette Peter Jackson’ın pek çok konuda ilham aldığı harika bir yapım olan Ralph Bakshi’nin LotR animasyonu ile film sahnelerinin yan yana kıyaslamasını görebilirsiniz.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: Collider

Mutlaka Okuyun!

Philippa Boyens ile The War of the Rohirrim (Rohirrim’in Savaşı) Röportajı

TheOneRing, The War of the Rohirrim (Rohirrim’in Savaşı) animasyon filminin yapımcılarından Philippa Boyens ile gerçekleştirdikleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir