The Lord of the Rings: Gollum oyunu için ilk gösterim videosu yayınlandı.

The Lord of the Rings: Gollum oyunu için hazırlanan ilk gösterim videosu nihayet bugün yayınlandı. İlk duyuruda platformlar ve tarih “Playstation 5, Xbox Series X ve PC platformları için 2021 yılında piyasaya sürülecek.” şeklinde belirtilmişti. Ancak Covid-19 salgını dolayısıyla oyunun 2022’ye ertelendiği duyuruldu.

The Lord of the Rings: Gollum oyunu “maceranı kendin yarat” türünde, parkur ve platform mekanikleri ile gizlilik temasını bir araya getirecek şekilde tasarlanmış bir oyun. Yapım ekibi daha önce gerçekleştirdiği bir röportajında “Zaman dilimi olarak, Bilbo’nun yüzüğü Frodo’ya bıraktığı ve Frodo’nun henüz hiçbir şeyden haberi olmadığı döneme paralel olarak başlayacak. Bu sırada Gollum, Mordor’da, çaresizlik içerisinde yüzüğünü arıyor fakat Sauron’un hizmetkarlarına yakalanıyor. İşte hikayenin başladığı yer burası olacak.” diyerek oyunun ele alacağı zaman aralığını belirtmişti.

Daha fazla uzatmadan Gollum’un Mordor‘daki “düşmanlarından” kaçışı, çeşitli engelleri geçişi gibi kısa ve oynanışa dair küçük ipuçları içeren ilk gösterimi izleyelim.

Maalesef ilk gösterim videosu olması dolayısıyla oldukça kısa bir video izledik. Yine de yapım ekibinin oyuna dair söz verdiği konuları hatırlayarak inceleyelim.  Tanıtım videosunda, yapımcının röportajda bahsettiği “karar verme” mekanikleri henüz göremiyoruz. Peki karar verme mekaniğini neden bu kadar merak ediyoruz? Çünkü oyun ekibi “Kararlarınız oyunun atmosferini de etkileyecek. Sméagol ya da Gollum, hangisi dominant olursa oyunun animasyonlarını, ses efektlerini ve bazı oynanış mekaniklerini ve diyalogları etkileyebilecek.” diyerek kararların oyuna etkisinin yalnızca senaryo olarak değil, atmosfer olarak da olacağını duyurmuşlardı.

Ayrıca yine yapımcının “Prince of Persia benzeri tırmanma mekanikleri olacak.” sözünü hatırlatan küçük bir an görebiliyoruz. Ve yine oyun ekibinin önceki röportajlarında söylediği gibi Gollum’un herhangi bir silah kullanmadığını görebiliyoruz. Tabi bu hiçbir eşya ile etkileşime geçilmeyeceği anlamına gelmiyor. Çünkü oyun ekibi “Düşmanlarının dikkatini dağıtabilecek eşyalar kullanabilecek.” diyerek oyunun platform oyunu yönünün ağır basacağını söylemişti. Hatta oyunun bir bölümünde Gollum’un müttefikleri de olacağı söylenmişti.

The Lord of the Rings: Gollum

Gollum oyunu tanıdık karakterler içerecek mi?

“Tanıdığımız karakterler olacak mı?” sorusuna daEvet, olacak. Ama detayları konuşmak için henüz erken. Hikayenin geçtiği dönemi düşünürsek, bazı karakterlerle kısa süreliğine karşılaşacağız ama hikayedeki rolleri oldukça önemli olacak.” şeklinde bizi meraklara sürükleyen bir yanıt verilmişti.

Özetle, Gollum oyunu ile Mordor‘un kasvetli havasını hem iç mekan hem de dış mekan olarak göreceğiz. Gollum ve/veya Smeagol olarak çeşitli kararlar vereceğiz. Bu da oyunun gidişatına etki edecek. Bir yandan da Mordor’da kol gezen çeşitli tehditlerin arasından gizlice yolumuza devam edeceğiz.

Gollum oyunu hakkındaki beklentilerinizi yorum olarak paylaşmayı unutmayın!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: GamesRadar -Gollum Game /

Mutlaka Okuyun!

The Lord of the Rings: Gollum oyunu

Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunundan ilk gameplay videosu yayınlandı!

Daedalic Entertainment ve Nacon‘un yapımını birlikte üstlendiği Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunundan ilk gameplay videosu yayınlandı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir