Yüzüklerin Efendisi dizisinin konusu belli oldu: resmi sinopsis yayınlandı.

 

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yapımcılığını üstlenen Amazon hayranlarla ilk kez bir bağlantı kurdu ve Yüzüklerin Efendisi dizisinin konusu genel hatlarıyla belli oldu.

Amazon, dizinin tanıtıldığı ilk aylarda art arda bazı haritalar yayınlamıştı. Tek Yüzük şiiri ve “2. Çağ’a Hoş geldiniz.” notuyla beraber yayınladıkları haritalardan sonra ise dizinin konusu ile ilgili ufacık bir ipucu dahi alamamıştık. Bu yüzden tanıtım ve reklam gibi konularda oldukça ketum davranan Amazon’un hayranlarla bağlantı kurmuş olması çok büyük önem taşıyor. Sinopsis kapsamlı olmasa da diziye dair ufak da olsa ipuçları veriyor. 2. Çağ’ın ne kadar geniş bir zaman aralığını kapsadığını düşünürsek bu ipuçlarına oldukça ihtiyacımız var.

TheOneRingNet’ten Cliff Broadway, aşağıda çevirisi yer alan “Yüzüklerin Efendisi dizisinin konusu ” hakkındaki sorularımıza şu yanıtı verdi: “Sinopsis direkt olarak Amazon’dan geldi ve Tolkien Vakfı tarafından resmen onaylandı.”

Yüzüklerin Efendisi dizisinin konusu

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit üçlemesi 4K Yüzüklerin Efendisi dizisinin konusu

Amazon Stüdyoları’nın yakında çıkacak dizisi, Orta Dünya tarihinin 2. Çağı’nın efsanevi hikayelerini ilk kez ekranlara taşıyor. Bu epik drama, J.R.R. Tolkien’in yazdığı Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nde anlatılan olaylardan binlerce yıl önce geçiyor. İzleyiciler bu seride ulu güç yüzüklerinin dövüldüğü, krallıkların yükselişe geçtiği ve çöktüğü, beklenmedik kahramanların sınandığı, umutların incecik dallara tutunduğu ve Tolkien’in kaleminden çıkan en kötü ana karakterin Dünya’yı karanlıkla kaplamakla tehdit ettiği bir çağı izleyecekler. Göreceli huzur içerisinde geçen bir dönemde başlayan dizi, hem tanıdık hem de yeni karakterlerin, Orta Dünya’da uzun zamandır korkulan kötülüğün tekrar ortaya çıkması ve onunla yüzleşmeleriyle devam ediyor. Dumanlı Dağlar’ın en karanlık derinliklerinden, Elf başkenti Lindon’un görkemli ormanlarına, nefes kesici Númenor’un ada krallığına, haritanın en uzak noktalarına kadar, bu krallıklar ve karakterler uzun yıllar arkalarında bırakacakları mirasa şekil verecekler.

Bildiklerimizi özetleyen ve özenle kaleme alındığı belli olan Yüzüklerin Efendisi dizisinin konusu, genel olarak 2. Çağ’ın geniş zaman aralığını özetliyormuş gibi görünüyor. Ancak cümleleri dikkatli incelersek  “Göreceli huzur içerisinde geçen bir dönemde başlayan…” ifadesi ile dizinin başlangıçta ele alacağı bir dönem anlatılıyor olabilir. Tek Yüzük şiiri ile birlikte duyurulan dizinin, Sauron’un Annatar formunda olduğu ve Güç Yüzükleri’nin yapılmasıyla devam eden bir dönemde başlayabileceği düşünülebilir. Dizinin konu alabileceği, 2. Çağ’dan olası senaryoları bu başlıktan okuyabilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin konusu

Hatırlarsanız yeni yıla girmemize birkaç gün kala Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk iki bölümünün çekimlerinin tamamlandığına dair bir haber yayınlamıştık. Hem -ilk iki bölümün- çekimlerinin tamamlanmış olması hem de hayranlarla ilk kez iletişime geçilmiş olması dizinin 2021 yılının sonunda, gelenek olduğu üzere Aralık ayında yayınlanma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinin en az 5 sezon sürmesi, ilk sezonun 8 ve diğer sezonlarının 10 bölüm olması planlanıyor. Heyecanla ve umutla bekliyoruz.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin sinopsisi için kaynak: TheOneRingNet

Güncelleme: 14.01.2021

Mutlaka Okuyun!

Güç Yüzükleri İlk 2 Bölüm Detaylı İncelemesi

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri İlk 2 Bölüm Detaylı İncelemesi (The Rings of Power 1. Sezon)

5 yıl süren uzun bekleyiş sona erdi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 1. sezonunun ilk …