TheOneRingNet, Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili 20 detay paylaştı!

TheOneRingNet, “Spy Report” başlığıyla Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili güçlü söylentileri ve içeriden bilgileri içeren bir haber paylaştı. Bizler de bu haberi sizler için Türkçe’ye çevirdik.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi

Orta Dünya Lore’u, Yasal Haklar & Tolkien Vakfı

Öncelikle, Tolkien Vakfının işlerin gidişatından çok memnun olduğunu duyuyoruz. Görünen o ki, bu yapıma, daha önceki herhangi bir LOTR uyarlamasından daha fazla dahil olmuşlar (1978’deki Bakshi versiyonu ve Peter Jackson’ın altı Orta Dünya filmi dahil) ve bu sayede dizinin yapım sürecinin keyfini çıkarıyorlar.  Dizinin genel planlaması yapıma olan güvenlerini artırdı ve daha fazla hikayenin kullanım hakkının diziye verilmesini sağladı.

 • *ONAYLANDI (İlk Defa)*: “Silmarillion” ve “Bitmemiş Öyküler”den öğeler ve bölümlerin bu uyarlama için Amazon Stüdyoları tarafından hakları alınmıştır. (Bunların kitabın Númenor ve Güç Yüzükleri ile ilgili bölümleri olduğunu ve “Yüzüklerin Efendisi”nin Ekleri de dahil tüm hakların dahil olduğunu düşünüyoruz. Aktörler de, son 18 ayda Silmarillion’dan instagram fotoğrafları yayınladılar.)
 • Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili ürün satış haklarına sahip.
 • Üç Orta Dünya Lore’u Uzmanı / Tolkien Alimi yapım sırasında bir süreliğine sette yer aldı.
 • Tolkien Vakfı’nın işlerin gidişatından çok memnun olduğu söyleniyor.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Prodüksiyon Detayları

 • İnsanlar, Elfler ve Cüceler kendilerine özel ayrılmış prodüksiyon birimlerine sahip (Bu kısım oldukça ilgi çekici, çünkü dizinin anlatım biçiminin geniş zaman sıçramalarıyla yapılabileceğini veya farklı tarihsel bakış açılarından anlatılabileceğini, hatta belki de antolojik bir yaklaşımla aynı olaylara farklı karakterlerin tepkilerinin gösterilebileceğini düşündürüyor. Olaylar hangi zaman çizelgesinde yer alacak hala bilmiyoruz.).
 • Senaryo oyuncular ve ekip arasında yalnızca dijital olarak paylaşılıyor. Onlara erişebilecek kişileri izlemek için de son derece katı kontrol mekanizmaları kullanılıyor.
 • Gerçek prodüksiyonla ilgisi olmayan sahte setlerde sahte görüntüler çeken sahte bir yapım ekibi var (Böylece sızdırılan bazı bilgiler sahte ipuçları veriyor ve bunun gerçekten çok zekice olduğunu kabul etmeliyiz. Peter Jackson asla bu tarz bir kandırmaca taktiği kullanmamıştı.).
 • Ana birim, Nisan 2021’de çekimleri tamamladı; birçok oyuncu İngiltere’ye geri döndü veya şimdi başka yapımlarda yer almaya başladı.
 • J.A. Bayona’nın çektiği bölümler seriden bağımsız, diziye giriş bölümleri (uzun metrajlı bir film gibi).
 • Henüz açıklanmamış ve duyurulacak muhteşem yönetmenler ve büyük yıldızlar var.
 • Yüzüklerin Efendisi ve Zaman Çarkı Dizileri bazı oyuncular ve ekip üyelerinden ortak olarak istifade edecekler.
 • Diziyi 2022’nin ortalarında yayınlamayı hedefliyorlar (Bu sadece bir yıl kaldı demek ve post prodüksiyon ekibi üzerindeki baskı çok fazla.).

İnsanlar, Elfler, Cüceler ve “İlk Buçukluklar”

İttifakların henüz kurulmadığı, yozlaşmanın ve gezginliğin had safhada olduğu Orta Dünya Sinema Evreninin İkinci Çağ’ına hoş geldiniz.

 • Shire Hobbitlerinin koyu tenli soyundan bazı Buçukluklar dizide yer alacak. Bunlar büyük olasılıkla, Hobbit’lerin üç soyundan biri olan Kılayak’lar olacak; (Tolkien tarafından Yüzüklerin Efendisi “Hobbitler Hakkında” önsözünde anlatılmışlardır: “Derileri daha kahverengi” ve ayrıca “Batıya en önce gelenler” denilerek. Gezginlik Günleri veya belki de bundan daha erken bir zaman dilimi anlatılabilir; Sisli Dağlar üzerinden batıya doğru yolculuklarından önce Hobbitlerin hiçbir kaydını tutmadıkları zaman dilimi yani (ki bu şekilde açıklanabilir İkinci Çağ’da Hobbit’lerin yer alması.).
 • Sir Lenny Henry Kılayak soyundan ilk Hobbit’lerden birini canlandırıyor.
 • Yüzük yapımcısı Celebrimbor karakteri için yeniden bir oyuncu seçildi.
 • Diziden ayrılan Tom Budge Celebrimbor rolündeydi.
 • Bazı yaratıklar Mağara Trolleri olarak adlandırılamadıkları için Buz Trolleri olarak adlandırılacaklar (Warner Bros.’tan kaynaklı bir lisans kısıtlaması sebebiyle.).
 • Çıplaklık nadir olacak ve cinselleştirilmiş şekilde olmayacak. Daha önceki kaygıların aksine, sanatsal bir biçimde kullanılacak (Elflerin karanlık güçler tarafından ele geçirilip Ork’a dönüştürülmesi vb.).
 • Elfler daha kısa saç stillerine sahip olacak.
 • Sauron/Annatar 1. sezonda ortaya çıkmayacak. 2. sezon için heyecan yaratması için kullanılacak.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Celebrimbor

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili bütün resmi açıklamaların yer aldığı ve diziyle 10 soruya yanıt verdiğimiz YouTube videomuzu izleyebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili söylentiler sizde heyecan yarattı mı? Dizi ile ilgili beklentilerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: TheOneRingNet (Special thanks to Cliff Broadway)

Mutlaka Okuyun!

galadriel ve elf güç yüzüklerinin etkisi

Galadriel ve Elf Güç Yüzüklerinin Etkisi (Güç Yüzükleri 2. Sezon)

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin baş yapımcısı Lindsey Weber, Galadriel ve Elf güç yüzüklerinin etkisi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir