Amazon’dan yeni bir sürpriz daha: Fallout dizisi!

Bethesta, Yüzüklerin Efendisi dizisinin de yapımını üstlenen Amazon Studio ve Kilter Films ile anlaşıldığını ve Fallout serisinin yolda olduğunu duyurdu.

AmazonStudios ise yaptığı duyuruda Westworld dizisinin yazarlarından Jonathan Nolan ve Lisa Joy‘un yapım ekibinde yer alacağını duyurdu. İkilinin işleri yalnızca Westworld ile sınırlı değil tabi. Jonathan Nolan; Insterstellar, Person of Interest, Prestige, Memento gibi önemli projelerin yapım ekibinde yer almıştı. Lisa Joy ise Burn Notice ve Pushing Daisies  gibi yapımlarda yer almıştı. Westworld‘un en beğenilen bölümlerinden The Riddle of the Sphinx‘in de yönetmenliğini yapmıştı.

Fan yapımı Fallout dizisi, Fallout: Nuka Break

Fan Yapımı Fallout Dizisi!

Amazon‘un Fallout dünyasını nasıl ele alacağı konusu henüz net değil. Hatta fanlar arasında oyunun bir diziye uyarlanıp uyarlanamayacağı konusunda yoğun tartışmalar da baş gösterdi. Hayranların bir bölümü dizinin yapılabileceğini düşünüyor. Bunun için 2011’de yayınlanan fan yapımı web serisini örnek gösteriyorlar. Fallout: Nuka Break adını taşıyan ve 2011 yılında yayınlanmaya başlanan web serisinin Youtube’da 2.5 milyon izlenmeye ulaştığı ve 51 bin beğeni aldığı görünüyor. Hayranların oldukça kapsamlı ve başarılı olarak değerlendirdiği fan yapımı dizinin ekibinden Amazon’un faydalanıp faydalanmayacağı merak konusu. Fallout: Nuka Break serisinin iki sezonunu da Wayside Digital‘ın youtube sayfasından seyredebilirsiniz.

Türkiye pazarına yakın zamanda giriş yapan Amazon Prime Video yapımlarını zenginleştirerek Netflix ve benzeri dijital yayın platformları ile ciddi bir yarışa gireceğe benziyor. Her ne kadar abone olunması gereken dijital yayın platform sayısı ve haliyle masrafı artsa da bu rekabetin kaliteyi arttırmasını umut ediyoruz.

Aynı zamanda Amazon’un şimdiye kadar duyurduğu Yüzüklerin Efendisi dizisi ve Fallout dizisinin neredeyse eşit derecede “zor” bir hedef kitlesine hitap ettiğini de unutmamak gerek. Beğenilmek için tek çareleri iyi olmaları!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

 

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yorum

  1. Önce lotr şimdi Fallout, bu Amazon bu tarzda yapımlara imza atmaya devam ettiği sürece Netflix’i gömecek kütüphaneye rahatça ulaşacak gibi :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir