Arwen ve Aragorn Aşkı (Arwen ile Aragorn’un Öyküsü)

Yüzüklerin Efendisi’nde Arwen ve Aragorn ilk kez karşılaştıklarında, Arwen 2710, Aragorn ise 20 yaşındadır.

Arwen, büyükannesi Galadriel’le Lothlórien’de bir süre yaşadıktan sonra babasının yanına, Ayrıkvadi’ye döner. Aragorn ilk görüşte Arwen’e aşık olur ve bir rüya gördüğünü zanneder. Gördüğü kişinin Lúthien olduğunu düşünür.

Arwen ve Aragorn Aşkı (Arwen ile Aragorn’un Öyküsü)

Yaklaşık otuz yıl sonra, Lothlórien’deki Cerin Amroth tepesinde tekrar bir araya gelirler. Arwen, Aragorn’un aşkına karşılık verir. Ölümlü olmayı ve Orta Dünya’da kalmayı seçer. Ölümsüz Topraklar’a, yani Valinor’a gitme hakkından vazgeçer. Babası Elrond ise, Aragorn Kral olana ve Gondor ile Arnor tahtına çıkana kadar bu evliliğe izin vermez.

Arwen’in Aragorn’a olan inancı asla azalmaz. Savaşa giden Aragorn için bir sancak örer. Aragorn bu sancağın verdiği cesaretle Ölülerin Yoluna girer ve Pelennor Çayırları’nda Kral’ın Dönüşünü bu sancakla duyurur.

Arwen ile Aragorn Yüzük Savaşı’nın kazanılmasından sonra 3. Çağ’ın 3019 yılında Yaz Ortası Günü’nde evlenirler. Arwen Yeniden Birleşmiş Krallık’ın Kraliçesi olur. Valinor’a giden gemideki yerini Frodo’ya verir. Eldarion adında bir oğulları ve birçok kızları olur.

Arwen ve Aragorn

122 yıl evli kaldıktan sonra Aragorn ölür. Aragorn’un ölümüne dayanamayan Arwen kederine yenik düşer ve 1 yıl sonra o da ölür. Birbirilerine bağlılık yemini ettikleri Cerin Amroth tepesine gömülür. Arwen öldüğünde 2901, Aragorn ise 210 yaşındadır.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

The Lord of the Rings: Rings of Power yani Güç Yüzükleri dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir