Bir Sonraki Star Wars Filminde Carrie Fisher’ı Kesin Göreceğiz. Ama Nasıl?

Kardeşi, Carrie Fisher’ın Star Wars: Episode IX’te Olacağını Onayladı.,

Carrie Fisher

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında sevgili Prenses Leia’mız Carrie Fisher’ın üzücü vefatından sonra, yeni Star Wars üçlemesinin üçüncü filmi Episode IX’te General Leia Organa rolünün kaderinin ne olacağı konusunda akıllarda büyük bir soru işareti oluşmuştu.

Sonunda net bir cevap alabildik: Kardeşi Todd Fisher, yeni filmde Leia karakteri için Carrie Fisher’ın önceden çekilmiş ekstra kamera görüntülerinin kullanılması için onay verdiğini açıkladı.

Colin Trevorrow’un yazıp yönettiği ve bu yıl çekimlerine başlanıp 2019’da gösterime girecek olan Episode IX filminde Leia’nın ekranlarda ne kadar görüleceğine dair bir bilgi yok. Disney bu filmde, Rogue One’da Leia’nın gençlik sahneleri için yaptıkları gibi CGI kullanmayacaklarını daha önce açıklamıştı. Hatırlarsanız bu yöntem Fast & Furious 7 filminde yine kardeşlerinin yardımıyla Paul Walker için de kullanılmıştı. Ancak yine de her şeyin yolunda gitmesi için bir takım dijital sihir kullanılması gerekebilir.

New York Daily News’e konuşan Todd Fisher, Carrie Fisher’ın kızı Billie Lourd (kendisini The Force Awakens’ta annesi ile birlikte görmüştük) ile birlikte, Fisher’ın en son kamera görüntülerinin makul bir dereceye kadar kullanılması için izin verdiklerini söyledi.

“O [Carrie], her şey gibi bu filmin bir parçası ve bence şuan onun varlığı önceden olduğundan çok daha güçlü. Tıpkı Obi Wan gibi; ışın kılıcı onu öldürdüğünde, çok daha güçlü olmuştu. Carrie için de aynısının olacağını hissediyorum. Bence ne olursa olsun, onun anısını yaşatmalıyız.“

Ne zaman, nasıl, nerede olacağını bilmiyoruz. Ama Carrie Fisher – ve Prenses Leia’nın – 15 Aralık 2017’de Star Wars: The Last Jedi’da bizlerle olacağından artık eminiz.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce de sevgili oyuncumuzu CGI’sız görecek olmak çok heyecanlı değil mi? Peki sizce bu, stüdyonun oyuncuya ne kadar değer verdiğinin bir göstergesi midir aslında?

Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: empireonline.com

Mutlaka Okuyun!

Star Wars: The Last Jedi SPOILERSIZ İnceleme

Star Wars: The Last Jedi SPOILERSIZ İnceleme En sonda tekrar söyleyeceğim şeyi peşin olarak söylüyorum: …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir