Genç Han Solo ile Tanışın: Alden Ehrenreich!

Harrison Ford’un Ayak İzinden…

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 06:  Actor Alden Ehrenreich attends the premiere of Warner Bros. Pictures' "Beautiful Creatures" at TCL Chinese Theatre on February 6, 2013 in Hollywood, California.  (Photo by Jason Kempin/Getty Images)

Her şey yönetmen Phil Lord’un “Hollywood’ta şimdiye kadar tutulmuş en iyi sır” demesiyle başladı. Ancak geleneksel Star Wars Kutlamaları fan buluşmasındaki panelde, sonunda bu sırrı öğrendik: Alden Ehrenreich resmi olarak yeni Han Solo’muz!

Aslında bu haber, daha doğrusu söylenti halindeki haber, Mayıs ayında birçok kaynak tarafından duyurulmuştu. Ancak yasal ve sözleşmesel nedenlerden dolayı Disney ve Lucasfilm bu ana kadar haberi gizli tuttular.

Coen kardeşlerin Hail, Caesar! adlı komedi filminde tam bir şov-çalan karakteri Hobie Doyle ile tanınan 26 yaşındaki oyuncu; Phil Lord ve Chris Miller tarafından yönetilecek olan serinin yeni solo filminde usta soyguncumuzu canlandıracak.

Lord ve Miller bu rolün aktörü için binlerce kişi arasından seçim yapmak zorunda kaldıklarını açıkladılar. Zira Bay Harrison Ford’un yerini dolduracak (en azından deneyecek) birini bulmak neredeyse imkânsızdı. “O büyülü artistliğe sahip olan birini bulmak için her taşın altına baktık.” diyor Lord. Sonunda ise “resmen kapıdan giren ilk kişiyi seçtik” sözleri çıkıyor ağzından.

Ehrenreich seçmelere katılan ilk kişiydi ve seçme sürecinin bir parçası olarak test edildiği sahne yanında Chewbacca’nın olduğu Millennium Falcon sahnesiydi. “Daha önce hiçbir Wookiee ile birlikte oynamamıştım” diyor Ehrenreich.

Bu sırada panelin diğer tarafında Rian Johnson çekimleri yeni biten Episode VIII hakkında konuştu. Johnson, yeni filmin The Force Awakens’ta bıraktığımız yerden, yani Rey ve Luke Skywalker’ın gizemli adada olduğu yerden başlayacağını söyledi. Ayrıca mekânlar hakkında birkaç tüyo verirken “bu film için inşa ettiğimiz setlerin haddi hesabı yok” sözlerini kullandı.

Ne diyelim? Hem o mekânları, hem Episode VIII ‘i hem de yeni genç Han Solo’muzu görmeyi heyecanla bekliyoruz.

Siz ne dersiniz? Sizin aklınızda genç Han Solo için başka isimler var mıydı? Alden hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: empireonline.com

Mutlaka Okuyun!

Disney+’tan Star Wars Rogue One ve Loki Dizisi!

Netflix, Amazon PrimeVideo, Hulu gibi internete bağlı cihazlar üzerinden film, dizi ve belgesel seyredebildiğimiz dijital …

Bir yorum

  1. bi dakka şimdi han solo ölmemişmiydi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir