George R. R. Martin, Game of Thrones’u Yüzüklerin Efendisi Gibi Bitirmek İstiyor

game of thrones-lotr

Bir Gemi Daha Mı Ölümsüz Topraklara Yelken Açacak?

Serinin yazarı George R. R. Martin, Game of Thrones serisinin sonunun tamamen kötü, yani bir kıyametle bitmeyeceğini onayladı!

“Hayır. Kesinlikle niyetim bu değil,” diyor Martin bir röportajında. “Daha önce de söylediğim gibi, yazacağım son acı-tatlı olacak.”

Martin özellikle J.R.R Tolkien’e ve Yüzüklerin Efendisine gönderme yaparak; benzerini yapmak için onu model aldığını söylüyor.

“Tolkien’in üzerimde büyük bir etkisi olduğunu hiç bir zaman saklamadım. Ve Yüzüklerin Efendisini bitiriş şeklini de çok seviyorum.” diye açıklıyor Martin. “Zaferle sonuçlanıyor, ama bu acı-tatlı bir zafer. Frodo asla tamamen kendine gelemiyor, Ölümsüz Topraklar’a gidiyor ve geride kalanlar da hayatlarını yaşamaya devam ediyorlar. Özellikle Shire’ın akıbeti.. Mükemmel bir işçilik. 13 yaşımdayken “Peki neden burası? Hikaye neden burada sona eriyor” diye kendi kendime sorup, bir anlam verememiştim. Ancak sonraki okuduğum her seferimde, hikayenin nasıl akıllıca kurgulandığını tekrar tekrar anladım. Tek söyleyebileceğim şey şu: Ben de bu tarz bir son hedefliyorum. Ve bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği size ve tüm okuyucuların hükmüne bağlı.”

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Martin, Tolkien’den ‘ilham almalı’ mıdır? Yoksa kendince hazırladığı orijinal bir yol mu izlemelidir?

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir