J.J. Abrams’tan Süpriz Film: 10 Cloverfield Lane

Süpriz Film. Süpriz Poster. Hatta Süpriz Fragman!

10-cloverfield-lane-poster-header-165906

Evet. Bu baya beklenmedik oldu. Geçen yıl Star Wars: The Force Awakens yönetmeni J.J Abrams’ın Valencia adlı bir psikolojik korku filmi üzerinde çalıştığı haberini almıştık. Yönetmeni bile belliydi, Dan Trachtenberg. Ancak sonradan anlaşıldı ki, Valencia yalnızca oyalayıcı bir başlıkmış. Filmin gerçek adı 10 Cloverfield Lane!

Collider’a konuşan Abrams, filmin Matt Reeves’in 2008 yapımı canavar filmi Cloverfield‘a bir devam filmi olarak değil de, yalnızca aralarında ‘kan bağı’ bulunan bir film olarak çıkacağını söyledi. Bu fikrin uzun zamandır aklında olduğunu, ancak tipik ‘gizli tutma’ yöntemini tercih ederek asıl başlığı bu zamana kadar sakladığını da belirtti.

Süpriz filmi anlarız da; süpriz fragman ne demek! Bakın Abrams bizleri hiç bekletmeden fragmanı nasıl hemen yayınlamış. Buyrunuz:

Geçen yıl, senaryonun; genç bir kızın nükleer bir saldırısı sonrası harap olmuş bir toplumda garip bir bekçiyi ararken geçirdiği bir araba kazası sonrası bodrumda uyanmasıyla başladığını öğrenmiştik. Ancak görünüşe göre, hikaye bundan daha karmaşık bir hale gelmiş.

Başrol kızımızı Mary Elizabeth Winstead, bekçiyi John Goodman ve bodrumdaki diğer arkadaşı John Gallagher Jr. canlandırıyor. Senaryomuz ise Dan Casey’in kaleminden çıkıyor.

10 Cloverfield Lane 11 Mart’ta Amerika’da, 8 Nisan’da İngiltere’de sinemalarda olmayı planlıyor.

Bakın Abrams bizler Star Wars ile oyalanırken ne işler çeviriyormuş. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu birbirinden ayrı iki tür filmle aynı anda uğraşması sizce de oldukça başarılı bir yönetmenlik örneği değil mi?

Yukarıda fragmanı, aşağıda posteri görebilirsiniz. Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: empireonline.com

Mutlaka Okuyun!

CGI Olmadığına İnanmayacağınız 5 Film Efekti

Yeminle CGI değil, gerçek bak, valla! Hepimiz, başarısız film CGI’lerinin hayatımızı ne kadar kötü etkilediğini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir