“Justice League” Fragmanında Dikkat Çeken 10 Şey

Justice League

Justice League‘in ilk fragmanı internete bomba gibi düştü ve bize üzerine kafa yoracak çok şey bıraktı. Yeni karakterler, yeni dövüş hareketleri, heyecanlanacak sahneler, diyaloglar ve tabii ki söz konusu DC filmleri olduğu için endişe duyulacak şeyler.

Peki nelerdir bunlar? Hiç hız kesmeden fragmandaki 10 kilit sahneyi konuşalım.

Ama hadi önce tekrar bir fragmanı izleyelim:

 

Fragmanı izlediğimize göre şimdi parça parça kilit sahneleri ele alma vakti.

1. Cyborg Bize Gücünü Gösteriyor

Cyborg

Cyborg şu ana kadar Justice League’deki en gizemli karakter gibi gözükmüş olabilir, ancak onunla ilgili birçok şey öğrenmek üzereyiz. Batman v Superman: Dawn of Justice filminde Cyborg’un nasıl olduğunu zaten görmüş olsak da, Justice League bize bu karakterin süper kahramanlık öncesi hayatından kesitler sunacak gibi gözüküyor.

Filmle ilgili şu ana dek bildiklerimizi de ele alırsak, bu karakterin orijin hikayesi çok önemli olabilir.

Geçen yıl açığa çıktığı gibi, Justice League üç önemli şey üzerine kurulacak. Bunlardan birinin Atlantalılar’ın (Atlantisliler’in), bir diğerinin ise Amazonlar’ın elinde olduğunu biliyoruz. E üçüncüsü de haliyle Cyborg’tadır diye tahmin yürütmek mantıksız olmaz.

(Ayrıca Bkz. Justice League Filmi: Cyborg ile Tanışın!)

2. Batman’in Gerçek Süper Gücü

Batman

Batman, Justice League’de yer alıp da insanüstü yeteneklere sahip olmayan tek üye. Ama bu süper bir güce sahip olmasına engel değil. Fragmanda Flash’ı Bruce Wayne’e süper gücünü sorarken görüyoruz, o ise durmuyor ve lafı yapıştırıyor: “Ben zenginim.”

Hiç de yanılmıyor aslında. Bu zenginliği sayesinde mevcut Batman “oyuncaklarını” alabiliyor ve fiziksel olarak zinde kalabiliyor. Tabii üstün zekasını ve dedektiflik kabiliyetlerini de unutmamak lazım Batman’in. Hazırlıklı bir Batman’i Superman bile yenemedi sonuçta!

3. Aquaman’in Karısı Mera

Mera

Tamam, teknik olarak onu ilk görüşümüz sayılmaz. Aylar önce yönetmen Zach Snyder onun bir fotoğrafını bizlerle paylaştı, ancak bu Aquaman’in hanımını aksiyonun içinde ilk izleyişimiz. Seneye yayınlanacak Aquaman filminde ise eminiz ki kendisini daha detaylı görebileceğiz.

4. Toplu Kahraman Pozu

JL

İlk defa Justice League’in bir live-action filmi yapılıyor. Zaman içerisinde iyi mi yoksa kötü mü olduğunu göreceğiz, ancak anın tadını çıkarmak ve ekibin bir araya gelişinden heyecan duymak da lazım.

5. Henry Allen Parmaklıklar Ardında

Billy Crudup geçen yaz Justice League’den görüntüler internete düştüğünde henüz filme dahil edilmemişti, yani fragmanda onun karakterini ilk kez görüyoruz. DC’nin sinematik evreni TV dizilerinden tamamen ayrı olsa da, hayranlar The CW’nin Flash dizisinden kendisine ve bu sahneye oldukça aşinadır.

(Ayrıca Bkz. Justice League Filmi: Flash ile Tanışın!)

6. Amazon Ordusu

Justice League kötülüğe karşı mücadelesini sürdüre dursun, Amazonlar da iyilerin tarafında mücadeleye devam ediyor. Fragmanda Amazonların savaşa girdiği devasa bir aksiyon sahnesi görüyoruz. Bu bir flashback de olabilir, Wonder Woman halkını yardıma çağırmış da olabilir.

Eğer Amazonların neden olaya dahil edildiğini merak ediyorsanız, cevabı açık. Yukarıda bahsettiğimiz üç şeyi hatırlıyor musun? Hah, işte onlardan biri Amazonların elinde ve kötü ellere geçmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar.

7. J.K. Simmons Komiser Gordon Rolünde!

Bütün Batman filmlerinde bir Komiser Gordon olmak zorunda, Ben Affleck’inkinde ise J.K. Simmons’ı görüyoruz. Hem de bu versiyonda sanki biraz Kara Şövalye’ye küçük bir çocukmuş gibi davranıyor gibi hissettirdi.

Fragmandaki en komik sahne bu ikilinin sahnesi olabilir (DC hakkında pek çok şey söylenebilir ama komik bunlardan biri değil genelde). Gordon Batman’e, “Diğerleriyle tekrar anlaşabildiğini görmek güzel” dediğinde bundan Batman’in sıkıntılı bir dönem geçirdiğini anlayabiliyoruz.

Bu anlaşabilme dönemini ise Batman’in huysuzlanmasından belki de “geçici” bir durumdur.

Yedi Denizin Kralından bahsetmişken…

8. Aksiyon Dolu Bir Aquaman

Wonder Woman ve Batman Justice League ailesinin anne ve babası, Cyborg ve Flash da çocuklarıysa, Aquaman de neyi oluyor? Fragmana bakacak olursak, muhtemelen ailenin matrak amcası, eğlenceli dayısı ya da Doblolu eniştesi olabilir gibi.

İlk Justice League görselleri onu huysuz, kaslı ve uyumsuz gibi gösterse de, ilk fragman onu aksiyonun dibine vuran eğlenceli bir karakter gibi gösteriyor. İçiyor, esiyor gürlüyor, Batman’e atar yapıyor… Aquaman bu filmin beklenmedik sürprizi olabilir.

(Ayrıca Bkz. Justice League Filmi: Aquaman ile Tanışın!)

9. Wonder Woman Yine Bir Harika

Justice League vizyona girdiği zaman muhtemelen Gal Gadot’un Wonder Woman’ı ile çoktan haşır neşir olmuş olacağız. Wonder Woman solo filmi bu yaz çıkıyor.

10. Superman Hala Yok!

Superman’in Justice League’de olduğunu biliyoruz; Henry Cavill’in adı Ben Affleck ve Gal Gadot ile beraber resmi reklamlarda yazıldı. Ama ne zaman, neden ve nasıl döneceğini bilmediğimiz gibi, fragman da bu konuyu aydınlatmıyor.

Onun bu evrenin bir parçası olduğunu hatırlatan tek şey ise Amy Adams’ın oynadığı Lois Lane karakterini gördüğümüz çok kısa bir sahne. Yukarı, yukarı, daha yukarı bakması bir şeyin sinyali olabilir mi? Göreceğiz…

Ayrıca, Green Lantern’la ilgili dedikodular dönse de, hakkında bilgi sahibi değiliz hala. Filmin kötü kahramanı Steppenwolf için de aynısı geçerli. Muhtemelen sıradaki fragman bunların pek çoğunu açığa çıkaracaktır.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Mutlaka Okuyun!

2017’de en çok aranan yabancı yapımlar ve oyuncular!

  2017’de En Çok Aranan Yabancı Yapımlar ve Oyuncular Google her sene olduğu gibi bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir