Morgul Bıçağı

 

morgul bıçağı

Morgul bıçağı

Nazgul Lordu’nun silahı. Morgul bıçağının ağzı uzun, inceydi ve soluk bir ışıkla kor gibi parlardı. Kabzasında gizli şeytani yazılar bulunurdu.

6 Ekim 3018’de Nazgul Lordu, Frodo Baggins’i Morgul-bıçağıyla Fırtınabaşı’nda bıçakladı. Kılıcın ucu, Frodo’nun sol omzunda durdu ve kalbine doğru gitmeye başladı. Frodo ağır hasta oldu, omzu ve kolu soğudu ve uyuştu; gözleri karardı. Frodo zamanla Sauron’un egemenliği altında olan bir hayalet haline gelebilirdi.

Morgul

Yara Frodo’nun vücudunda, Elrond 23 Ekim’de kıymığı alana dek 17 gün boyunca durdu. Frodo iyileşmek için kendini topladı; fakat yara onu Orta Dünya’da kaldığı sürece, özellikle de saldırının her yıldönümünde rahatsız etmeye devam ediyordu. Gandalf, Frodo’nun yaralanmış kolunun bir kısmında, bir saydamlık farketti.

Morgul bıçağının ağzı Frodo yaralandıktan sonraki gün sabah ışığında kırıldı. Aragorn kılıcın kabzası ile ilgili tuhaf bir dilde şarkı söylüyordu. Daha sonra Aragorn kılıcı Rivendell’e getirdi. Frodo’nun omzundaki temizlenen yara eridi gitti.

Morgul

İsimler ve Etimoloji

Morgul kelimesinin anlamı kara büyücü demektir.’Mor’>kara,’gûl’>’ngol’ kelimesinin anlamı olan ilim, irfan, bilgi kelimelerinden gelen büyücü anlamındadır.


Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Tar-Miriel ve Numenor’un Yöneten Kraliçeleri

Numenor Kraliçeleri Aslında doğrudan Yöneten Numenor Kraliçeleri olarak başlık atmayı düşündüm ama Tar-Míriel, Numenor yasalarına …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir