Sean Astin, Yüzüklerin Efendisi dizisinin “harika” olacağını düşünüyor!

Amazon Prime Video‘da yayınlanacak Yüzüklerin Efendisi dizisi, rekor bütçesi ve sır gibi saklanan prodüksiyonu ile Orta Dünya hayranlarının, görünüşe göre Sean Astin de dahil olmak üzere, heyecanla beklediği bir yapım.

Peter Jackson‘ın Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Samwise Gamgee karakterine hayat veren Sean Astin, ComingSoon‘a verdiği röportajında İkinci Çağ’da geçecek Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili düşüncelerini ve film ekibine tavsiyelerini aktardı.

Sean Astin: Yüzüklerin Efendisi filmlerinin remake’inin yapılacağını düşünüyordum.

Sean Astin Samwise Gamgee Hobbits

“Yüzüklerin Efendisi kitaplarını ve filmlerini seven hayran kitlesi çok geniş; onlara (oyunculara ve ekibe) tavsiyem bu yolculuktan keyif almaları. Filmlerin vizyona girdiği dönem benim için zorlayıcı geçmişti. Yoğun bir enerji vardı. Çok sayıda insan filme hayran kalmıştı, tamamına. Bu yüzden (dizinin) nasıl sonuçlanacağını görmek için oldukça heyecanlıyım. Eğer Silmarillion’daki hikayelerin derinlerine inerlerse, bu benim için yeni bir aydınlanma olur. Çünkü Silmarillion’u tam olarak bitiremedim.

“Amazon bu proje için harika. 2002 yılında, 2020-2021 yıllarında Yüzüklerin Efendisi filmlerinin yeniden çekileceğini (remake) tahmin ediyordum. Bu konuda çok emindim ve insanlar bana “Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?” diye soruyordu. Ben de onlara “Öngörü yeteneğim var.” diyordum. Hayır tabii ki… Çünkü bir jenerasyon sonra, insanların hayran olduğu o deneyimi yeniden yaşamak isteyeceklerini biliyordum. Devam filmlerinin ve yeniden çekimlerin (remake) her zaman destekçisi oldum, özellikle de klasik yapımların. Pek çok insan “Neden klasikler yeniden çekilsin ki?” der. Onlara iyi haberim şu, klasikler her zaman olduğu gibi kalacak. Belki birileri, bir gün ilginç bir şey yapar. Eğer beğenmezseniz, izlemeyebilirsiniz.

Ama Yüzüklerin Efendisi uyarlamasının harika olacağı konusunda çok büyük bir beklentim var. Proje çok uzun süredir devam ediyor, dizi ekibinde yer alanların hepsi oldukça yetenekli. Ve sadece 20 yıl öncesini, Yüzüklerin Efendisi’nin bizim versiyonumuzu çıkardığımız zamanların yad edilmesini sağlıyor. Böyle şeylerin olması herkes için olumlu. Bu benim kişisel görüşüm.”

sean astin samwise gamgee

Sean Astin, bu röportajında dizinin, filmlerin yeniden çekilmiş bir versiyonu olmadığını ve orijinal üçlemenin her zaman raflarda ve hafızalarda kalacağını hatırlatıyor. Bu konu hakkında bir açıklama gerektiğini biz de düşünüyorduk. O yüzden altını çizerek yeniden söylemek lazım.

Yüzüklerin Efendisi dizisi, henüz ismi belli olmayan bir dizi projesi. Tanıtım amacı ile “Yüzüklerin Efendisi” adı proje ismi olarak geçiyor. Ancak dizi, Yüzüklerin Efendisi filmlerinin konu aldığı Yüzük Savaşı döneminden çok daha öncesini, 2. Çağ’ı konu alacak. Detaylı bilgi için Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili bütün resmi açıklamaların yer aldığı ve diziyle 10 soruya yanıt verdiğimiz YouTube videomuzu izleyebilirsiniz.

Yazımızı bitirmeden önce bir hatırlatma daha yapalım. Biliyorsunuz, dizi dışında bir de Warner Bros. Anime Studios tarafından yapılan The War of the Rohirrim isimli Yüzüklerin Efendisi anime filmi duyurulmuştu. Yine dizi gibi, aslında film hikayesinden farklı bir hikayenin ele alınacağı bir yapım olacak. Animenin ele alacağı konuyu Helm Hammerhand (Miğfer Tokmakel) videomuzdan izleyebilirisiniz.

Siz Sean Astin’e katılıyor musunuz? Dizi ile ilgili beklentilerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir