The Battle for Middle-Earth Reforged Geliyor!

Orta Dünya severlerin göz bebeği olan The Battle for Middle-Earth oyunu, bir ekip tarafından yenilenerek güncelleşmiş haliyle The Battle for Middle-Earth Reforged adıyla oyun dünyasında yerini alacak. Yıllardır oynadığımız veya gördüğümüz oyun olan The Battle for Middle-Earth’in üzerine bir mod veya yeni bir patch gelmeyecek, tamamen başka bir oyun ile karşımıza çıkacak olan ekip, Unreal Engine 4 motoruyla ortaya yenilikçi grafikler ve fiziksel hareketler koyacak. Oyun işleyişini, hikayesini ve doğal olarak tasarımında değişikliğe gittiğini açıklayan ekip, kısa bir süre önce oyun içerisinden yüksek kalitede bir tanıtım videosu yayınlandı. Bu kadar yenilikten sonra tabii ki yeni adıyla oyun dünyasında yerini alacak The Battle for Middle-Earth Reforged‘un tanıtım videosu ise şu şekilde:

Oyunun grafiksel açıdan yeterli olduğunu ve sevdiğimiz BFME serisini mantıksal açıdan geride bırakmayacak bir yapıya sahip olduğunu görebiliyoruz. Video içerisinde detaylı bir şekilde bazı ırkların ve canlıların tasarımlarını, hareketlerini görebiliyoruz. Haritalarda, çeşitli etraf canlılarında ve dahası değişikliğe giden ekip, eminiz ki kendi fikirlerini de oyuna eklemekten çekinmemişlerdir. Videoyu 4K kalitede izlerseniz ne kadar başarılı bir iş yaptıklarına tanık olabilirsiniz.

The Battle for Middle-Earth Reforged

Oyun hakkında söz sahibi olan EA Games ve Warner Bros firmalarından herhangi bir izni bulunmayan Reforged yapım ekibi, şu anlık elindeki işi bitirmeyi ve kendilerini kanıtlama çabasında diyebiliriz. Bununla birlikte resmi sitelerinden verdikleri sözler ise şu şekilde:

The Battle for Middle-Earth Reforged

  • Güncel 3D Grafikler ve FX Efektleri: Unreal Engine 4 genel olarak gerçek zamanlı görsel işleme kabiliyeti ile tanınırlık kazanmış bir motor ve filmlerden tutun mimari dizaynlara kadar birçok kullanım alanı var. BFME kodlarının Unreal Engine 4 ile yeniden yazılmasıyla oyun içerisindeki efektler ve grafikler hatrı sayılır derecede iyi hale gelecek.

  • Artık Lag Yok: BFME’de mesele multiplayer olduğunda lag daima bir sorun olmuştur. Buna sebebiyet veren ise oyunun eski motoru ve dolayısıyla kaynaklanan host problemleriydi. Multiplayer optimizasyonu ana hedeflerimizden bir tanesi ve açık kaynaklı yeni bir oyun motoruna sahip olacağımızdan ötürü kendi kendini düzelten çok daha iyi bir multiplayer deneyimi olacak.

  • Dinamik Etkileşim: Dinamik ve yıkılabilen binalar ve çevre yapısı ile komplike bir fizik motoru. İzlemek, okumaktan iyidir, bu sebeple sizler için giysi dinamiklerini, yıkım efektlerini ve collision yapısını (oyunlarda animasyonların ve fiziksel objelerin daha gerçekçi olması için oluşturulan bir yapı) gösteren bir teaser hazırladık.

  • Yüksek FPS: The Battle for Middle-Earth ve serinin diğer oyunları sadece 30 FPS limitinde, ki bu modern oyunlar karşısında oldukça düşük bir rakam! Teaser’ı izlediğinizde FPS konusundaki farklılığı göreceksiniz.

  • 4K Desteği: Battle for Middle-Earth II bile 1K çözünürlüğü destekleyen kapasiteye sahip değildi, resmi oyun içi videolarının 720p’den yüksek olmamasının sebebi de budur. Battle for Middle-Earth: Reforged Ultra HD çözünürlükte çekildi, bu sebeple teaser’ı 4K çözünürlükte (eğer izlediğiniz ortam 4K desteklemiyorsa 2K) izlemenizi tavsiye ederiz.

BFME: Reforged’u geliştirmekte kararlıyız ve eğer proje planlandığı gibi devam ederse ileride birçok yeniliği de açıklayacağız. BFME: Reforged henüz geliştirme aşamasında olan bir projedir!

The Battle for Middle-Earth Reforged oyununun çoklu oyuncu şeklinde oynanması olabilmesi adına çok büyük çaba sarf eden ekip, beta sürümünü 2019’da oyun severler ile paylaşmayı düşünüyor. Etkin olarak sitemiz ve Twitch kanalımızın takipçileri tarafından oynanan BFME serisinin, bir ekip tarafından böylesine bir yeniliğe götürülmesi oyunun gözden kaybolmaması adına çok önemli bir şey. Umarım ortaya güzel bir şey çıkar ve izin konusundaki tüm detaylar halledilir.

Oyunun geleceği hakkında tüm gelişmeler için bizi takipte kalmayı unutmayın! Ayrıca oyunun resmi sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

BFME Serisi 2023 Turnuvaları

BFME Serisi 2023 Turnuvaları

BFME serisi 2023 turnuvaları geliyor! The Battle for Middle-earth serisi oyunları The Battle for Middle-earth …

5 yorum

  1. Umarım hatasız bir şekilde kullanıcıların önüne sunulur. Başarılı bir oyun olacağına inanıyorum.

  2. Bu oyundan bir haber var mı?

  3. oyun ne zaman çıkıyor bilen var mı??

  4. Oyun çıkmayacak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir