The Lord of the Rings Online için Görsel ve Mekanik Düzenleme Geliyor!

Bundan tam 13 yıl önce piyasaya çıkan  The Lord of the Rings Online yeniden düzenliyor. Yüzüklerin Efendisi’nin ilk MMORGP- devasa online rol yapma oyunu uzun bir aradan sonra günümüz teknolojisiyle tekrar canlandırılacak. Oyun mekaniği ve görsel efektler yeni baştan düzenlecek.

The Lord of the Rings Online

The Lord of the Rings Online Nedir?

The Lord of the Rings Online, diğer adıyla LOTRO, mekan tasarımı büyük oranda Tolkien’in kitaplarına uygun olan bir Orta Dünya oyunudur. 2007 tarihli devasa online rol yapma oyununu tanıttığımız canlı yayın kaydımızı izleyebilirsiniz.

Güncelleme Neden ve Ne Zaman Gelecek?

Orta Dünya’nın Üçüncü Çağ’ında geçen The Lord of the Rings Online bizler için çok önemli bir yere sahip. OrtaDunyaCom olarak neredeyse ilk çıktığı tarihten beri birlikte oynuyor ve Orta Dünya’yı adım adım geziyoruz. 2007 yılı için gerçekten oldukça başarılı bir oyun olan LOTRO, ne yazık ki geçen seneler içerisinde yıprandı ve sağlıklı yaşlanamadı.

Bunun en büyük nedeni sık sık yaşanan el değiştirmelerdi. Turbine Inc. tarafından geliştirilen oyun, 2010 yılında Warner Bros. tarafından satın alınmıştı. Büyük bir firmanın eline geçmesi dolayısıyla seviniyorduk ama beklediğimiz olmadı. Oyun doğru düzgün geliştirilemedi ve pazarlanamadı. Bu süreçte oyuncu kitlesinin büyük bir kısmı kaybedildi. Derken oyun 2016 yılında Daybreak Game Company tarafından satın alındı. Firma, LOTRO’nun eski geliştirici firması Turbine’dan kopan emektarların (Standing Stone Games) geliştirici olarak devam etmesi için anlaşmıştı.  Ancak oyun maalesef bu süreçte çok zaman kaybetti. Oyunu oluşturan “mekanik” dönemin isteklerine ve devasa online rol yapma oyunlarının temeli olan yeniliklerin önünde büyük engel oluşturdu.

Neredeyse bütün umutlar tükenmişken geçtiğimiz hafta bir haber yayınlandı. İsveçli firma Enad Global 7, Daybreak Games’i satın aldı. Ve GamesPredator’un haberine göre Yüzüklerin Efendisi’nin ilk online oyunu LOTRO yeniden düzenlenecek. Amazon’un 2021 yılı sonu- 2022 yılı başı gibi yayınlanacağı tahmin edilen Yüzüklerin Efendisi dizisine yetişmek üzere, oyunun görsel dizaynı ve mekaniği yeniden düzenelecek. İleriye yönelik planlarının yer aldığı duyuruda 2022 yılına kadar modern standartlara uygun bir oyun haline getireleceği ifade ediliyor.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir