The Rings of Power, Yüzüklerin Efendisi Filmleriyle Rekabet Etmeye Çalışmayacak

Amazon Prime Video’nun 2 Eylül 2022 tarihinde yayınlayacağı Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power için yeni görseller yayınlandı. Empire dergisinde yayılanan görsellere eşlik eden röportajları da sizler için Türkçe’ye çevirdik. Bu röportaj serisinin ilki aşağıda yer alıyor. Diğer röportajlar da kısa süre içerisinde eklenecek.

Sıkı durun fantezi hayranları: sihirli yüzüklerin, devasa tüylü ayakların ve dağları delen bal likörü içicilerinin dünyası geri dönüyor. Prime Video’nun uzun zamandır beklenen dizisi The Lord of the Rings: The Rings of Power ile Orta Dünya geri dönüyor, J.R.R. Tolkien efsanesinin yeni çağı ekrana geliyor. Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi üçlemesindeki olaylardan binlerce yıl önce geçen bu dizi, yüzüklerin dövülmesi, Sauron’un yükselmesi ve Elflerin iç içe geçen hikayeleri, Cüceler, Kılayaklar (Harfoots) ve daha fazlasını ele alacak. Umutlar son derece yüksek (dizinin bütçesi de öyle) ve dizinin yapımcıları JD Payne ve Patrick McKay’in yanı sıra yönetmen ve yönetici yapımcı JA Bayona oldukça zor bir iş üstlendi. Peter Jackson’ın çok sevilen, Oscar’a boğulmuş, yeni bir tür doğuran filmlerine nasıl erişecekler?

McKay: The Rings of Power, Yüzüklerin Efendisi Filmleriyle Rekabet Etmeye Çalışmayacak

The Rings of Power, Yüzüklerin Efendisi Filmleriyle Rekabet Etmeye Çalışmayacak

Yanıt şu; daha önce gelen yapımlarla yarışmaya çalışmayacağız. Tam olarak değil. McKay, “Yüzüklerin Efendisi’ni izleyenler, Peter Jackson’ın eseri ne kadar güzel bir şekilde sinemaya aktardığını düşünmekte haksız sayılmaz. Fakat biz “uzaktan” hayranız, o kadar. The Lord of the Rings: The Rings of Power onunla yarışmıyor. Jackson’ın filmleri (ve Tolkien’in roman üçlemesi) Orta Dünya’nın Üçüncü Çağını tasvir ettiğinden ve Güç Yüzükleri dizisi İkinci Çağ’da geçtiğinden, ‘uzaktan’ doğru bir kelime tercihi. Bu, iki hikaye arasında hatırı sayılır bir mesafe.

Ancak seyirciler The Rings of Power dizisi ile yalnızca Yüzüklerin Efendisi üçlemesini yarıştırmayacak. Aradan geçen yıllar daha karanlık, kanlı, küfürlü bir fantastik dizi anlayışı getirdi. Kendi spin-off’u House of The Dragon bu yıl Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power ile yakın tarihte yayınlanacak.

Gerçek bir noktada birleşiyor: Yüzüklerin Efendisi gibisi yok. McKay “Tolkien, piyanonun her sesini kullanıyor. Çok çeşitli tonlara sahip. Harry Potter’ın çok sevilen kaprisli, dostluk ve mizah içeren yanı sıra politikalar, tarih ve mitoloji ve derinlik de bulunuyordu. Bu yüzden, bizim için diğer insanların ne yaptıklarını düşünmek yerine, ne olduğumuza, derinlere inmekle ilgiliydi. Orta Dünya’ya dönüş yolu sizi bekliyor. Beklenmedik bir yolculuğa kim hazır?

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak

Mutlaka Okuyun!

yüzüklerin efendisi filmleri yeniden sinemalarda

Yüzüklerin Efendisi Filmleri Yeniden Sinemalarda! (Hem de ilk kez IMAX’e geliyor!)

Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden sinemalarda! Hem de ilk kez IMAX’e geliyor! Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir