Karşınızda Yeni Lara Croft: Alicia Vikander!

Yeni Lara Croft’umuza Merhaba Deyin!

tombraider-180836

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, MGM, Warner Bros ve GK Films işbirliğiyle yapılacak olan yeni Tomb Raider filminde başrolümüz Lara Croft’u Alicia Vikander canlandıracak.

Yönetmen koltuğunda The Wave ile tanıdığımız Roar Uthaug‘un oturduğu film, genç ve deneyimsiz Lara Croft’un ilk macerasını ve yaşam mücadelesini anlatacak.

Filmin temeli, arkeolog ve maceracı olan Lara Croft‘un kalıntılar ve yığınlar arasında uğraştığı doğaüstü güçleri ele alan Tomb Raider video oyunları üzerine kurulu olacak. Şimdiye kadar yapılan yeniden yapım oyun serileri oldukça büyük başarılar gösterdi ve yeni gelecek olan oyun Rise of the Tomb Raider ise geçtiğimiz aylarda piyasaya çıktı.

raider-banner-11-18

Yönetmenimiz pek tecrübeli değil, daha doğrusu ‘başarılı’ değil. 2015’te çıkan The Wave filmi eleştirmenler tarafından ‘tam bir felaket’ olarak yorumlanmıştı. Bunun dışında Magic Silver ve Escape adlı filmlerinin de pek duyulduğu söylenemez. Ancak şöyle bir ‘bunları biliyor muydunuz’ özelliği var ki; Roar Uthaug ilk filmi “The Axe Killer”ı orta okul 8. sınıfta çekmiş! En azından oldukça cesur bir yönetmen olduğunu biliyoruz.

Prodüksiyonun başında MGM bulunurken, yapım için MGM ve Warner Bros ortak çalışacak. Bu şirketler, 2011’de Square Enix Ltd.’den hakları ilk satın alan GK Films ile anlaşma yaptılar ve bu kez haklar onlara geçti.

Yapımcı olarak ise Graham King‘i görüyoruz.

Bundan önceki iki Tomb Raider filmleri olan 2001’in Lara Croft: Tomb Raider ve 2003’ün Lara Croft: Tomb Raider: The Cradle of Life’ta Angelina Jolie’yi izlemiştik ve bu filmler oyuncunun kariyerine büyük katkıda bulunmuştu.

The Danish Girl filmindeki rolü ile Oscar ödülü kazanan Vikander için de aynısını umuyoruz ve bu rolün onu kariyerinde çok daha güzel yerlere taşıyacağını umut ediyoruz.

Geçen yıl oyuncunun kariyeri için dönüm noktası olan Ex Machina ve The Man from UNCLE filmlerini görmüştük. Bu yıl ise kendisini Matt Damon’un başrol oynadığı Jason Bourne filminde ve The Light Between Oceans dramasında göreceğiz.

Daha önce söylentileri dolaşan, Daisy Ridley’in Lara Croft’u canlandıracağı haberleri ise böylece geçerliliğini yitirmiş oldu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Ridley mi daha iyi bir Lara olurdu yoksa Vikander mi? Peki film için siz de bizim kadar heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: hollywoodreporter.com

Mutlaka Okuyun!

Christopher Nolan’ın yeni filmi North by Northwest ve Inception karışımı olacak!

Christopher Nolan Son olarak İkinci Dünya Savaşı‘nın en kritik olaylarından birini ele alan Dunkirk filmi …

Bir yorum

  1. abi şaka mı yapıyolar ya umarım şakadır böyle bir şey olmasın lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir