Yüzüklerin Efendisi Dizisi Şimdiden Tarihe Geçti!

Yüzüklerin Efendisi Dizisi

 J.R.R Tolkien‘in ünlü fantastik romanlarından Yüzüklerin Efendisi, Amazon tarafından çok sezonlu bir diziye uyarlanacak. Hatta dizi hakkında çıkan haberlerden sonra Ian McKellen, Yüzüklerin Efendisi dizisi için Gandalf‘ı yeniden canlandırmak istediğini bile söyledi. Fakat “Yüzük Kardeşliği” kitabının öncesinde yaşanan ve Orta Dünya‘nın farklı hikayelerine odaklanacak dizide hangi karakterleri göreceğimiz resmi olarak açıklanmadı.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi

Toplam Bütçe ve Spin-off

Beş sezon olması planlanan Yüzüklerin Efendisi dizisi tüm zamanların en pahalı dizisi olmayı hedefliyor.

The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) üçlemesinin 281 milyon dolara, Hobbit üçlemesinin ise 650 milyon dolara çekildiğini biliyoruz. Amazon sadece dizi haklarını satın almak için 250 milyon dolar bütçe ayırmıştı. 2019 yılında çekimlerine başlanacak Yüzüklerin Efendisi dizisi için beş sezonluk produksiyon maliyetinin dizi haklarını almak için ayrılan bütçenin tam dört katı olması bekleniyor.

Amazon yetkilileri aynı zamanda bir spin-off müjdesi vermişti. Ana diziye paralel ve ikinci sezonun başlarında yayınlanacak spin-off dizisi de bu bütçeye dahil edilirse toplam bütçenin 1 milyar dolardan bile daha çok olması kaçınılmaz.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir