Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İlk İki Bölümü Film Uzunluğunda Olabilir!

Öncelikle haberin girişinde şunu vurgulamamız gerekiyor: Yüzüklerin Efendisi dizisi iptal edilmedi! Bu sosyal medyada çok yayılan talihsiz bir  1 Nisan şakası idi. Yüzüklerin Efendisi dizisi kesinlikle olacak ve diziyi izleyeceğimiz günler git gide yaklaşıyor. Haliyle diziyle alakalı farklı gelişmeler de ortaya çıkıyor. Sizleri de çok bekletmeden bütün hayranları heyecanlandıran gelişmeleri paylaşalım.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İlk İki Bölümü Film Uzunluğunda Olabilir!

Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk iki bölümü film uzunluğunda olacak

Diziyle alakalı Amazon’un onayladığı haberleri hatırlayalım. İlk olarak dizinin Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçeceğini biliyoruz. Ayrıca dizinin ilk iki bölümünü Jurassic World: Fallen Kingdom, A Monster Calls gibi yapımların da yönetmenliğini üstlenen J.A. Bayona yöneteceğini de biliyoruz. Şimdi sıkı durun! Henüz “resmi olarak” doğrulanmasa da TheOneRing.net‘e göre Amazon’un milyar dolar ayırdığı Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk iki bölümü film uzunluğunda olabilir. Bayona’nın yöneteceği bölümler tam 90 dakika sürecek! Bu ilk iki bölümün 3 saat uzunluğunda olabileceği anlamına geliyor. Sekiz bölümden oluşacak ilk sezonun diğer bölümleri ise normal uzunlukta olacak.

Çekimler tam gaz devam ediyor. Yeni Zelanda’da salgın tehlikesinin azalması sayesinde Amazon’un rekor bütçe ayırdığı Yüzüklerin Efendisi dizisi çekimlerine devam etmelerini sağlayan izni alabilmişti.  Çekimler Yeni Zelanda, Auckland’da tam gaz devam ediyor. Dizi yaklaşıyor!

Eski Dostlar: WETA Workshop ve Howard Shore

Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk iki bölümü film uzunluğunda olacak

Orta Dünya’yı zaten tanıyan ve bizlere muhteşem bir şekilde yansıtan WETA Workshop yeniden sahada olacak. Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin efsane kostüm, makyaj, maket, heykel ve figür gibi bütün fiziksellerini hazırlayan WETA Workshop, Yüzüklerin Efendisi dizisinin yapım ekibiyle anlaştı.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesini efsane besteleri ile destekleyen Howard Shore da dizinin yapım ekibi görüşmelerine devam ediyor. TheOneRingNet’in iddiasına göre Howard Shore müzik departmanında “tam olarak” yer alamayacağını söylemiş ancak arka planda aktif bir rol almak istiyor.

Kısacası Amazon, Orta Dünya hayranlarının beklentilerini karşılamaya yönelik ciddi atımlar atıyor. Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk iki bölümü film uzunluğunda olacak. WETA Workshop ve Howard Shore gibi üçlemenin önemli detaylarıyla da iletişim halinde olacaklar.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: TheOneRingNet

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …