Yüzüklerin Efendisi dizisinde genç Galadriel!

Genç Galadriel

Genç Galadriel: Morfydd Clark

Amazon‘un Yüzüklerin Efendisi dizisinde rol alacak oyunculara dair haberlere bir yenisi daha eklendi. HBO‘nun başarılı yapımı His Dark Materials dizisinde Sister Clara karakterini canlandıran Morfydd Clark, Yüzüklerin Efendisi dizisinde genç Galadriel’i canlandıracak.

Galadriel karakteri, Peter Jackson‘ın yönettiği Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinde Cate Blanchett tarafından canlandırılmış ve akıllara kazınmıştı. Variety‘nin özel haberine göre yapımcılığını Amazon’un üstlendiği Yüzüklerin Efendisi dizisinde genç Galadriel karakterini, Morfydd Clark canlandıracak. Amazon‘un yorum yapmadığı bu haber ile birlikte dizide yer alacak oyuncular hakkında çıkan tartışmalı haber sayısı yediye yükselmiş oldu.

Bildiğiniz gibi bu haberlerden birisi de geçtiğimiz günlerde duyurulan Will Poulter‘ın “program uyumsuzluğu” nedeniyle diziden ayrıldığı haberiydi. Bu dizide gerçekleşen ilk oyuncu değişimi olmasının yanı sıra başka bir önem daha taşıyor. Oyuncu değişiminin ana karakter ekseninde gerçekleşmiş olması duyurulan oyuncuların nihai kararlar olmama ihtimalini hayli arttırıyor. Genç Galadriel olacağı iddia edilen Morfydd Clark’ın kaderinin ne olacağı henüz kesinleşmiş değil diyebiliriz.

 

Genç Galadriel

“Üç yüzük varlıkların en arifi en zarifi olan ölümsüz Elflere verilmişti”

İkinci Çağ‘da geçeceği kesinleşen Yüzüklerin Efendisi dizisinde Galadriel ile ilgili bilinenler arasında dikkati yukarıda yer alan alıntı çekiyor. “Yüzüklerin Efendisi Dizisi için 2. Çağ’dan Olası Senaryolar” yazımızı da incelemenizi öneririz.

Morfydd Clark’ın dört bölümünde rol aldığı His Dark Materials dizisinin IMDb puanı 14 bin kişinin puanlaması ile 8,4 olarak belirlenmiş. İsveç doğumlu olan ancak İngiltere‘de (Cardiff) büyüyen oyuncunun yer aldığı dört bölümün ortalama puanı ise 8.5 olarak görünüyor. (Bir oyuncu haberi daha beklenmedik bir dizi önerisine dönüşmüş oldu. )

Galadriel

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 4. Bölüm Detaylı İncelemesi (The Rings of Power 1. Sezon)

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 4. bölümüyle beraber bu sezon dizide göreceğimiz ana karakterlerin tümü hikayeye …

3 yorum

  1. Başlığın doğru olduğunu düşünmüyorum sebebine gelecek olursak;
    Elfler ölümsüz olduğu için genç tabirini kullanmak yanlış olmuş.
    bir elf 100 yaşında ile 3000 yaşında arasında bir fark yok genç yaşlı gibi bir sıfatlandırma almazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir