Yüzüklerin Efendisi dizisinde rekor bütçe!

Yüzüklerin Efendisi dizisinde rekor bütçe! Dizi duyurulduğu günden itibaren yaşanan bütün gelişmeleri portalımızda tek tek haberleştiriyor ve sizinle paylaşıyoruz.

Hatırlayacak olursanız ilk haberlerden birisi Amazon’un dizi için ayırdığı akıl almaz bütçeydi. Amazon, 2017 yılında Tolkien Estate ile bir sözleşme imzalamış ve dizi için yayın haklarını almıştı. Bugün ise Amazon‘un sekiz bölümden oluşacak ilk sezonuna ayrılan bütçenin detayları ortaya çıktı.

Dizinin sekiz bölümden oluşacağı tahmin edilen ilk sezonuna 150 milyon dolardan fazla bütçe ayrılmış durumda! Bu da sekiz bölüm olması beklenen birinci sezonun bölüm başına maliyetinin ortalama 18 milyon dolardan fazla olacağı anlamına geliyor. Geçtğimiz günlerde OrtaDünyaCom olarak Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk iki bölümünün film uzunluğunda olacağının ve diğer önemli gelişmelerin haberini vermiştik. Yüzüklerin Efendisi dizisi bölüm başına bütçesinin bu kadar yüksek olması bu film uzunluğundaki bölümlere dair beklentimizi daha da arttırıyor.

Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisinde rekor bütçe ile Game of Thrones’un rekorunu geçiyor!

Yüzüklerin Efendisi dizisi bölüm başına bütçesi

Game of Thrones, şimdiye kadar en yüksek bütçeyle çekilen dizi olarak ilk sırada. Game of Thrones  dizisinin 7. sezonunda bölüm başına 10 milyon dolar harcanmıştı. Game of Thrones dizisinin, hayranları tarafından pek sevilmeyen, sekizinci sezonunda ise bölüm başına 15 milyon dolar ayrılmıştı.

Amazon ise ilk sezon için 150 milyon dolardan fazla bütçe ayırmış durumda. Yüzüklerin Efendisi dizisinde rekor bütçe ile bölüm başına bütçesi ise ortalama 18 milyon dolar olacak. Yani dizinin sadece ilk sezonu Game of Thrones’un iki sezonuna bölüm başına ayrılandan daha çok bütçeyle çekiliyor!

Yüzüklerin Efendisi dizisi bölüm başına bütçesi ile gelmiş geçmiş en büyük diziler arasında ilk sıraya yükselmeye hazır!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir