Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Yer Almak İsteyen 2 Oyuncu

Amazon‘un merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinde yer almak isteyen oyuncuların başvuru videoları yayınlandı. Şimdiden sinema-televizyon dünyasının en büyük yapımları arasında yerini alan Yüzüklerin Efendisi dizisinde rol alacak 15 isim açıklanmıştı. Bu isimler arasında Robert Aramayo, Morfydd Clark, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle gibi rolleri tahmin edilen oyuncular da yer alıyordu. Geçtiğimiz günlerde ise rol almak için başvuran bazı oyuncuların kendi hesaplarından oyuncu seçmelerine dair videolar yayınlandı.

Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek Yüzüklerin Efendisi dizisinde yer almak isteyen üç ünlü isim aynı rol için başvurmuş. Güvenlik açısından gerçek ismi belirtilmeyen ve “Loda” kod adıyla canlandırılan karakter için başvurmuşlar. Videolarını izleyeceğiniz üç isim ve tanındıkları yapımlar şu şekilde: Joel Lambert (Mad Men, American Sniper), Chris Browning (Sons of Anarchy, Bosch) ve Travis Johns (Fear the Walking Dead, Turth be Told, Goliath)

Yüzüklerin Efendisi dizisinde

Oyuncuların kendi hesaplarından paylaştıkları seçmelerin kaydı aşağıda yer alıyor. Ancak izlemeden önce bir uyarıda bulunmamız gerek. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oyuncu seçimlerinde güvenlik gereği karakterler için kod adı kullanılıyor. Aynı zamanda oyuncuların canlandırdığı sahneler film veya dizide kesin olarak yer alacağı anlamına gelmiyor, fakat karaktere dair fikir vermek açısından yeterli bir done. Bir de şu notu düşelim, genellikle başvuru videolarının oyuncular tarafından yayınlanması rolü alamadıkları anlamına geliyor. Tabi konu Amazon PrimeVideo olunca ters köşe yapılması beklenen bir durum.

Not olarak söyleyelim replikler arasında geçen isimler Zaman Çarkı’ndan da çağrışımlar uyandırıyor. Hatta ilk başta yine Amazon’un yayınlayacağı Zaman Çarkı dizisi için yapılan deneme çekimleri zannedilebilir. Ancak Yüzüklerin Efendisi dizisiyle alakalı daha önce sızan benzeri haberlerde de Loda, Brendor ve Amerlyn Krallığı gibi kod adları kullanılmıştı.

Oyuncu seçimlerinde yer alan sahnenin transkripsiyon çevirisi videoların altında yer alıyor.

NOT: “Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Yer Almak İsteyen Oyuncuların Başvuru Videoları” haberinde yer alan videolar Amazon tarafından kaldırılmıştır.

Loda: Kısrak çalman daha akıllıca olur. Bu aygır seni (Brendor)* ormanından zar zor çıkarır.

Kadın: Yürümek için iyi bir gerekçe olur.

Loda: Yine de, onu almanıza izin veremem, üzülerek söylemeliyim ki kral benden ona daha fazla sorun çıkarmayacağınızdan emin olmamı istedi. Sanırım bunu bir ceza olarak gördü. Ayrıca sen nereye gittiğini bile bilmiyorsun, değil mi?

Kadın: Sen kimsin ki benimle kim olduğumu biliyormuşsun gibi konuşuyorsun?

Loda: Ah, benim hızlı koşan bir oğlum var ve bir tane de kör koşan. Sizin gözleriniz… ikisine de inanılmaz biçimde benzerlik gösteriyor. Yoksa yanılıyor muyum?

Kadın: Nerede ve nasıl koştuğum sizi hiç ilgilendirmez ve siz deneseniz dahi gitmemi engelleyemezsiniz.

Loda: Gitmeyi düşündüğün yol yanlış yol. Kuzeye gidecek olsaydın, direk bizim müfreze ordumuza doğru koşardın, ama bunun yerine güneye gidersen çok daha sıcak bir karşılama bulabilirsin. Burada kalede bir çok kişi eski geleneklerin birer efsane, batıl inançlar olduğunu düşünüyor. Ancak güney kesimlerde kalanlar, karada yaşayan, eski geleneklere bağlı kalarak eski dili konuşan kaçak kabileler olduklarını söylüyorlar. Huzursuz gençlerimiz arasında onları aramak modaya uygun bir kaçış haline geldi. Bu eğilim şimdiden bana bir oğula mal oldu, yani ilk oğluma.

Kadın: Oğlun için üzgünüm

Loda: (Amerlyn Krallığı)* Kalın bir cilt kitap gibi ve siz sadece şimdilik ilk sayfayı gözden geçirdiniz. Sizi temin ederim, zindanlarımızda öğrenilecek daha fazla şey yok, ama misafir olarak benimle dönerseniz, burada ilginize layık çok şey bulacağınızı düşünüyorum.

* Anlaşılması zor olan ve farklı yazılabilen isimler parantez içinde verilmiştir. Bu isimler Yüzüklerin Efendisi dizisinde muhtemelen yer almayacak kod adlarıdır.

Sahnelerin transkripsiyon kaydının orijinal dilindeki hali aşağıda yer almaktadır. (“Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Yer Almak İsteyen Oyuncuların Başvuru Videoları” haberinde yer alan videolar Amazon tarafından kaldırılmıştır.)

Yüzüklerin Efendisi dizisinde
Yüzüklerin Efendisi dizisinde

Loda: Be wiser to steal the mare. That stallion will hardly get you out of [Brendor]* forest

Woman: It ‘d be an improvement to walking.

Loda: Still, I can’t let you take him, I’m afraid the king has asked me with ensuring you cause him no further turmoil. I believe he saw it as a punishment. Besides, you don’t even know where you’re going do you?

Woman: Who are you to speak to me as if you know who I am?

Loda: Ah, I have a son who runs fast and another who runs blind, and your eyes… they’re a striking resemblance to both. Or am I far from the mark?

Woman: Where and how I run are none of your concerns and you couldn’t stop me from going if you tried.

Loda: Yet you intend to go the wrong way. Were you to head north you’d run right into our rearguard, but were you to head south instead, you might be in for a much warmer reception. Here in the citadel many think the old traditions are myth, superstitions. But in the southern reaches they say there are still outlaw tribes living off the land, clinging to the old traditions, speaking the old tongue. Among our restless youths it’s become a fashionable escape to seek them out. This trend has already cost me a son, my first one that is.

Woman: I’m sorry about your son

Loda: The Kingdom of [Amerlyn]* Is a thick volume and you have only skimmed the first page. I assure you, there is no more to be learned in our dungeons, but if you return with me as a guest, I think you find much here worthy of your interest.

Seçmelere katılan ve videoları bulunan 2 oyuncunun Yüzüklerin Efendisi dizisinde yer almayacağı, seçmelerdeki sahneleri de bu nedenle yayınladıkları düşünülüyor.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız,bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisinde yaşanan son gelişmeler için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir