Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İlk İki Bölümünün Çekimleri Tamamlandı!

Amazon’un heyecanla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk iki bölümünün çekimleri tamamlandı. Temmuz 2019‘da Deadline Hollywood‘un özel haberiyle dizinin ilk iki bölümünü J.A. Bayona’nın yöneteceği duyurulmuştu. Daha önce Jurassic World: Fallen Kingdom, A Monster Calls gibi yapımların da yönetmenliğini üstlenen yönetmen instagram hesabından paylaştığı bir fotoğrafla Yeni Zelanda’dan ayrıldığını duyurdu.

“Bu Yeni Zelanda’daki son fotoğrafım. Bu olağanüstü ülkeye ve güzel insanlarına beni son bir buçuk yılda ağırladıkları için ne kadar teşekkür etsem az. Kalbimde “Kivi” gibi hissediyorum (Yeni Zelandalı gibi hissediyorum), geri dönmeyi iple çekiyorum.”

Pek çok yerli ve yabancı kaynak J.A Bayona’nın bu fotoğrafından yola çıkarak Yüzüklerin Efendisi dizisinin “tüm sezonlarının” tamamlandığını iddia etse de Amazon resmi olarak böyle bir duyuru yapmadı. Bunun yanı sıra J.A Bayona resmi olarak yalnızca ilk iki bölümün yönetmeni olarak duyuruldu. Yani şimdilik sadece, Yüzüklerin Efendisi’nin 90’ar dakikadan, üç saatlik film uzunluğunda sürecek ilk iki bölümünün çekimleri tamamlandı diyebiliriz.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Diğer Bölümlerini Kim Yönetecek?

Evet, ilk iki bölümü Bayona yönetti ancak diğer bölümleri kimin yöneteceği henüz net değil. Amazon bir sürpriz yapıp Bayona hepsini yönetti diyebilir mi? Bu da düşük de olsa ihtimaller dahilinde. Ancak salgın şartları göz önüne alınırsa, Bayona’nın çekimlerin yapıldığı Yeni Zelanda’dan tamamen ayrılması bu durumun pek olası olduğunu göstermiyor. Peki yeni yönetmen veya yönetmenler kim olabilir? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bir hatırlatma daha Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinin adı henüz belli değil. Resmi duyurular “Yüzüklerin Efendisi dizisi” olarak yapıldığı için bu şekilde anıyoruz. Dizi Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek ve haliyle “Yüzük Savaşları” dönemini ele alınmayacak. Ayrıca dizinin 2021 yılında yayınlanacağı düşünülüyor. (Ancak 2021 sonu veya 2022 başı olması salgın dolayısıyla pek muhtemel görünüyor.)

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili bütün gelişmeler için bizi twitter, instagram ve facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın! Daha fazla Orta Dünya içeriği için portalımızı inceleyebilirsiniz.

Twitch kanalımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Return to Moria Ön Siparişe Açıldı

Return to Moria Ön Siparişe Açıldı! Oyun 24 Ekim’de Çıkıyor!

Yüzüklerin Efendisi’nin en yeni oyunu Return to Moria oyunu ön siparişe açıldı! Return to Moria …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir