Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İki Sezonu Ara Verilmeden Yayınlanabilir İddiası- FellowshipofFans!

Yüzüklerin Efendisi dizisinin iki sezonu art arda yayınlanabilir.

Covid-19 salgın sürecinin uzaması nedeniyle, planlanan takvimin gerisinde kalan Amazon’un iki sezonu art arda, yani ara vermeden yayınlayacağı söyleniyor. Zaten salgın dolayısıyla uzayan sürecin, 2 sezon arasındaki geçecek süreyle daha da uzun olmaması adına böyle bir karar alındığı konuşuluyor. FellowshipofFans‘in aktardığına göre, Yeni Zelanda’da ikamet eden ve diziekibiyle iletişimde olan birden çok kaynak Yüzüklerin Efendisi dizisinin iki sezonu ile ilgili söylentiyi destekliyor.

Aynı zamanda, Yeni Zelandalı Orta Dünya hayranlarının dizi ekibini takip ederek keşfettiği, dizinin belirli bölümlerinin çekildiği açık alanların fotoğrafları ortaya çıktı. Dizi ekibi ortada yokken çekilen, inanılmaz doğal güzelliğe sahip Yeni Zelanda’da, Orta Dünya’yı yeniden yaşayacağımız yerlerin fotoğrafları aşağıda yer alıyor.

Sonraki Önceki
Yüzüklerin Efendisi dizisinin iki sezonu 
Yüzüklerin Efendisi dizisinin iki sezonu
Yüzüklerin Efendisi dizisinin iki sezonu
Sonraki Önceki

Bir başka ilginç detay… Hatırlayacak olursak Yüzüklerin Efendisi dizisinin iki sezonu da bambaşka yönetmenler tarafından yönetileceği söylenmişti. Resmi olarak dizinin ilk iki bölümünü yöneteceği duyurulan J.A Bayona bir fotoğraf paylaşayarak Yeni Zelanda’dan ayrıldığını duyurmuştu. Bu da dizinin ilk iki bölümünün saha çekimlerinin bittiği anlamına geliyordu. (Pek çok kişi, sadece etkileşim uğruna bu haberlerle ilgilendiği için, tüm sezonun bittiği yönünde paylaşımlar yapmıştı. Ancak bu doğru değil. Dediğimiz gibi Bayona yalnızca ilk iki bölüm için yönetmen koltuğunda.)

Ancak yukarıda da bahsettiğimiz Yeni Zelandalı hayranlar, dizi ekibinin halen orada olduğunu; ekibin bir bölümünün 6 aylık bir çekim için, Auckland’dan Queenstown’a doğru hareket ettiğini söylüyor. Bayona’nın Yeni Zelanda’da olmaması dolayısıyla yepyeni bir yönetmenin isminin kısa sürede duyurulması bekleniyor.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Hikayesiyle İlgili Gelişmeler

Hatırlayacak olursanız, geçtiğimiz haftalarda Amazon ve hayran grubu TheOneRingNet’in birlikte duyurduğu Yüzüklerin Efendisi dizisinin sinopsisini sizlere aktarmıştık. Hayran grubunun önemli üyelerinden Cliff Broadway sinopsis hakkındaki sorularımıza “Sinopsis direkt olarak Amazon’dan geldi ve Tolkien Vakfı tarafından resmen onaylandı.” şeklinde bir yanıt vermişti. Biz de sinopsisi sizler için çevirmiştik.

Yukarıda fotoğrafını gördüğümüz doğa üstü güzelliğe sahip kıyılar, Numenor’da ya da Lindon’da geçen sahneler için seçilmiş olabilir mi? Sinopsise bakılırsa bu oldukça mümkün görünüyor.

Amazon Stüdyoları’nın yakında çıkacak dizisi, Orta Dünya tarihinin 2. Çağı’nın efsanevi hikayelerini ilk kez ekranlara taşıyor. Bu epik drama, J.R.R. Tolkien’in yazdığı Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nde anlatılan olaylardan binlerce yıl önce geçiyor. İzleyiciler bu seride ulu güç yüzüklerinin dövüldüğü; krallıkların yükselişe geçtiği ve çöktüğü, beklenmedik kahramanların sınandığı; umutların incecik dallara tutunduğu ve Tolkien’in kaleminden çıkan en kötü ana karakterin Dünya’yı karanlıkla kaplamakla tehdit ettiği bir çağı izleyecekler. Göreceli huzur içerisinde geçen bir dönemde başlayan dizi; hem tanıdık hem de yeni karakterlerin, Orta Dünya’da uzun zamandır korkulan kötülüğün tekrar ortaya çıkması ve onunla yüzleşmeleriyle devam ediyor. Dumanlı Dağlar’ın en karanlık derinliklerinden Elf başkenti Lindon’un görkemli ormanlarına; nefes kesici Númenor’un ada krallığına, haritanın en uzak noktalarına kadar, bu krallıklar ve karakterler uzun yıllar arkalarında bırakacakları mirasa şekil verecekler.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

En az beş sezon süreceği bilinen Yüzüklerin Efendisi dizisinin iki sezonu salgın dolayısıyla gecikmeli olarak tamamlansa da art arda yayınlanırsa bu kadar beklediğimize değecek gibi duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisinin iki sezonu art arda yayınlanabilir haberimizin kaynağı:  Fellowship Of Fans

Sinopsis: TheOneRingNet

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir