Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu büyüyor, diziye 20 yeni isim katıldı!

Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu büyüyor. Yüzüklerin Efendisi dizisinin resmi hesabı LotronPrime uzun bir aradan sonra ilk kez paylaşım yaptı ve diziye katılan 20 yeni ismi açıkladı!

2020 yılının başında oyuncu kadrosu “Bir yolculuğu yücelten o yolculuğa çıkanlardır. Kardeşliğimizin ilk üyeleri ile tanışın.” sözleriyle duyuran Prime, 2020 yılının sonuna yaklaşırken yeni isimleri “Hoş geldin!” notuyla duyurdu.

Oldukça ketum reklam politikaları izleyen Amazon’un duyurduğu Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosuna katılan 20 kişi:

yüzüklerin efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Cynthia Addai-Robinson, Maxim Baldry, Ian Blackburn, Christopher Chapman, Anthony Crum, Maxine Cunliffe, Trystan Gravelle, Lenny Henry, Fabian McCallum, Thusitha Jayasundera, Simon Merrells, Geoff Morrell, Peter Mullan, Lloyd Owen, Augie Ponky Proodle, Peter Tait, Alex Tarrant, Leon Wadham, Ben Walker Scodelario-Davis, Sara Zwangobani. (Oyuncular ile ilgili detaylı bilgiler birazdan!)

yüzüklerin efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Cynthia Addai-Robinson: Spartacus dizisinin 2. sezonunda Naevia karakterini canlandıran Amerikan aktris, oyunculuk kariyerine tiyatroyla başlamış. Ardından Law and Order, CSI: Miami gibi televizyon dizilerinde yardımcı oyunculuk yapmış. İlk büyük çıkışını FlashForward dizisiyle yapan oyuncu devamında Spartacus, Arrow, Shooter gibi uzun soluklu dizilerde önemli roller üstlenmiş. Ve artık Yüzüklerin Efendisi dizisinde!

yüzüklerin efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Maxim Baldry: OrtaDunyaCom takipçileri için Maxim Baldry çok da yeni bir isim değil. Neden mi? Yaklaşık bir sene önce, “bir sızıntı” sonucu dizide yer alacağına dair özel bir çıkmıştı. Biz de Variety’nin bu özel haberini sizlerle anında paylaşmıştık. Ünlü oyuncu geçtiğimiz sene BBC’nin çok beğenilen Years and Years isimli dizisinde yer almıştı. 

yüzüklerin efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Ian Blackburn: Yeni Zelandalı oyuncu Ian Blackburn 2002 doğumlu, 3 kısa film, 1 uzun metrajlı film ve 6 tiyatro oyununda yer almış. İlk oyunculuk deneyimi 2016 yılında yani 14 yaşındayken.

yüzüklerin efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Christopher (Kip) Chapman: Şu ana kadar duyurulan oyuncuların pek çoğu gibi Kip Chapman da tiyatro kökenli bir isim. The Making of the Mob, 6 Days gibi yapımların yanı sıra Emmy ödüllü Top of the Lake dizisiyle de adını duyurmuş, oldukça başarılı bir oyuncu. Muhtemelen Yüzüklerin Efendisi dizisi içerisinde çok kritik bir rol üstlenecektir. Açık eşcinsel bir birey olan Kip Chapman aynı zamanda LGBTİ+ aktivisti.

yüzüklerin efendisi dizisinin oyuncu kadrosu

Anthony Crum: 1994 doğumlu oyuncu, tıpkı Ian Blackburn gibi, kariyerine erken yaşta başlamış. 2014 yılında 20 yaşındayken başladığı tiyatroda 7 oyunda yer almış, 1 kısa film, 1 internet dizisi ve 1 uzun metrajlı filmde yer almış.

Maxine Cunliffe: Karayipler ve Sierra Leone kökenli, Londra doğumlu oyuncunun en bilinen projesi Power Rangers Megaforce. Bir kısa film ve bir televizyon dizisinde yer alan oyuncunun da kariyeri tiyatro ile başlamış. Tiyatro kariyerindeki dönüm noktalarından birisi ise tamamen kadın oyunculardan oluşan Henry V’de çellist ve koro üyesi olarak yer alması.

Trystan Gravelle: 39 yaşındaki oyuncunun yer aldığı yapımlardan bazıları şunlar The Terror dizisinin efsane ilk sezonu, BBCone yapımı National Treasure, A Discovery of Witches, Baptiste ve BAFTA ödüllü film Beast. Trystan’ın kariyerinde de tiyatro kayda değer bir yer tutuyor. Yer aldığı önemli tiyatro yapımlarının bazıları: The Changeling, An Oak Tree, King Lear.

Sir Lenworth (Lenny) George Henry: Diğer oyunculardan farklı bir kariye sahip ilk isim Lenny Henry. Kendisi İngiltere’nin en ünlü komedyenlerinden, aynı zamanda yazar ve ödüllü bir oyuncu. Broadchurch, The Syndicate, The Long Song ve kendi hayatına odaklanan Danny and the Human Zoo gibi pek çok yapımda yer almış bir isim. Dünyaca tanınan Comic Relief isimli hayır kuruluşunun da eş kurucusu.

Fabian McCallum: Megan Mullally, Rob Lowe and Jenna Fischer ile birlikte IMDb puanı 7.4 olan You, Me & The Apocalypse ile tanındı. Dizinin diğer genç oyuncuları gibi kariyerine tiyatro ile başlamış.

Thusitha Jayasundera: 1971 doğumlu Sri Lanka kökenli oyuncunun yer aldığı bazı yapımlar: The Foreigner (2017), Doctor Foster: A Woman Scorned (2015) and The Bill (1984)

Simon Merrells: Spartacus dizisinden bir başka isim olan Simon Merrells, Crassus karakterini canlandırıyordu. Yer aldığı diğer yapımlar: Dominion, 12 Monkeys, Dream Team, London Burning ve Sezar rolüyle DC’s Legends of Tomorrow’da 2 bölümlük konuk oyunculuk. Simon Merrells de bizim için yeni bir isim değil, çünkü dizide yer alacağı söylentileri dolanırken instagram hesabından Silmarillion okurken bir fotoğraf paylaşarak bu söylentiyi neredeyse doğrulamıştı.

Şimdiye Kadar Neler Biliyoruz?

Amazon’un, salgın nedeniyle geciken Yüzüklerin Efendisi dizisi Yeni Zelanda hükümetinin verdiği izinle çekimlere yeniden başlamıştı. Pandemi nedeniyle geciken dizinin pilot bölümünün bu süreçte tamamlandığı söyleniyordu. Daha sonra onay için yeniden düzenlendiği anlaşılan bölümlerin süreci başarıyla tamamladığının haberini vermiştik. Aynı haber içerisinde önümüzdeki haftalarda dizinin tüm oyuncu kadrosunun duyurulacağını da müjdelemiştik. Ve öyle de oldu! Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosunun büyük bir kısmı duyurulmuş oldu.

Peki siz Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce açıklanan oyuncular hangi karakterleri canlandırabilir?

İlk olarak dizinin Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçeceğini biliyoruz. Ayrıca dizinin ilk iki bölümünü Jurassic World: Fallen Kingdom, A Monster Calls gibi yapımların da yönetmenliğini üstlenen J.A. Bayona yöneteceğini de biliyoruz. TheOneRing.net‘e göre Amazon’un milyar dolar ayırdığı dizinin ilk iki bölümü bir film uzunluğunda olacağını da biliyoruz. Yani  Bayona’nın yöneteceği ilk iki bölüm tam 90’ar dakika sürecek!

Peki bilmediklerimiz neler? Bayona yalnızca ilk iki bölümü yönetecekse 8 bölüm süreceği tahmin edilen ilk sezonun kalan bölümlerini kim yönetecek? 2021 sonunda veya 2022 başında yayınlanması beklenen dizinin tüm oyuncu kadrosu açıklandı mı yoksa yüksek profilli oyuncular henüz duyurulmadı mı? Bu sorular ve daha fazlasının cevabını öğrendiğimiz anda sizlerle paylaşacağız!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili bütün gelişmeler için bizi twitter, instagram ve facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın! Daha fazla Orta Dünya içeriği için portalımızı inceleyebilirsiniz.

Twitch kanalımıza da bekleriz.

Kaynak: TheOneRing.net

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir