Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinden yeni teaser trailer yayınlandı!

Orta Dünya’nın 2. Çağ’ında geçecek Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinden yeni teaser trailer yayınlandı! Yeni teaser trailerin sonunda, uzun süredir beklediğimiz The Lord of the Rings: Rings of Power dizisinin yeni teaserının 14 Temmuz’da yayınlanacağını öğreniyoruz. Bilmeyenler için tekrarlayalım, The Lord of the Rings: Rings of Power adıyla 2 Eylül 2022’de Amazon’un dijital yayın platformu Prime Video’da yayınlanacak.

YouTube videomuzda teaser trailerdaki detayları kare kare incelediğimiz videomuzu yayınladık. Ayrıca Twitch kanalımızda da canlı olarak çok daha detaylı bir inceleme gerçekleştirdik. Her iki platformda da bizleri takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinden yeni teaser trailer

Amazon, ilk teaser’dan sonra tanıtım için diziden bazı oyuncular ile yapılan özel röportajları birkaç görsel ile paylaşıyordu. Elrond (Robert Aramoyo), Gil-galad (Bejamin Walker), Galadriel (Morfydd Clark) gibi karakterlerin görsellerinin yanı sıra prostetik ekibinin röportajı ile Ork görsellerini görmüştük. Sizler için bütün bu röportajları Türkçe’ye çevirerek yayınlamıştık. Nihayet sıra yeni teaser’a geldi ve 6 Temmuz itibari ile yeni teaser’a kavuştuk.

The Lord of the Rings Rings of Power Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yeni teaser trailer'ı Tirharad

Bu teaser’da kısa süre önce yayınlanan ve Tirharad’da bulunduğu tahmin edilen kuleyi yeniden görüyoruz. İlk kez bu kulenin görseli yayınlandığında boşluğun ortasında neden yapıldığı belli olmayan bir gözcü kulesi izlenimi bulunuyordu. Ancak bu kez kulenin bir akarsuyun girişinde geçiş yapacak gemiler için yerleştirildiği izlenimine kapılıyoruz.

Sir Lenny Henry’nin canlandırdığı Kılayak hobbit karakterini yeniden görüyoruz. İkinci teaser’da diziden duyduğumuz ikinci replik yine bir hobbit karaktere ait. Önünde oldukça ilkel görünümlü, yıldız haritasına benzeyen bir harita bulunuyor. Sir Lenny Henry’nin canlandırdığı Sadoc Burrows karakteri “Gökler çok tuhaf.” diyerek sıradışı bir durum olduğunu fark ediyor.

Yeniden Gil-galad’ı Lindon’da görüyoruz. Gökyüzündeki meteora bakıyor. Gil-galad’ı canlandıran Benjamin Walker’ın röportajından bir alıntı yaparak devam edelim “Nihayetinde Gil-galad’ın destansı hikâyesinin büyük bir bölümü kaynak materyale göre Mordor’un Karanlık Lordu’nunkiyle bağlantılıdır. Gil-galad, kendisine Annatar diyen bir varlık hakkındaki ilk kuşkularından, Elf Güç Yüzükleri’nden ikisinin koruyucusu oluşuna ve Elfler ile İnsanların Son İttifakı’nın teşkiline dek, Sauron’a karşı sonuna kadar savaşacaktır.” Sizce bu meteor, Gil-galad’ın yazgısının bir parçası mı?

The Lord of the Rings Rings of Power Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yeni teaser trailer'ı Galadriel 2

Zarif gemisiyle Galadriel ve maiyetini ve süzülen kuşları görüyoruz. Kuşlar birazdan gemiyi alabora edecek fırtına çıkacağı için orayı terk mi ediyorlar yoksa bu zarif geminin önünden süzülüp geçiyorlar mı? Yoksa meteorun korkunç hissinden mi uzaklaşmaya çabalıyorlar?

The Lord of the Rings Rings of Power Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yeni teaser trailer'ı Durin

Bir sonraki sahnede Owain Arthur’un canlandırdığı IV. Durin’i görüyoruz. Açık bir arazide gökyüzüne mi bakıyor yoksa kapalı bir mekanda belki de yüzüne bir cüce ocağının ateşi yansırken mi onu görüyoruz pek net değil. Ancak diğer karakterlerin hemen hemen hepsinin meteora baktığını düşünürsek onun da meteora baktığını söylemek yanlış olmaz. Empire dergisi için özel olarak paylaşılan görsellerde gördüğümüz ziyafet-toplantı hissi veren o masa dağıldıktan belki de birkaç saat sonra meteor düşüyor olabilir mi?

The Lord of the Rings Rings of Power Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yeni teaser trailer'ı Elrond ve Gil Galad

Bu karede Gil-galad’ı ve Elrond’u görüyoruz. Ufukta herhangi bir meteor gözükmüyor. Bu görselde yer alan sahne meteordan önce mi yoksa sonra mı kestirmesi zor. Mekan olarak Galadriel ile Gil-galad’ın bulunduğu tören görselindeki yerdeyiz bu kesin.

The Lord of the Rings Rings of Power Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yeni teaser trailer'ı Elrond ve Celebrimbor

Elrond ve Celebrimbor, arkalarındaki iki muhafız ile birlikteyken meteoru görüyorlar. Görselde yer alan herkes meteorun geçişini seyrediyor. Meteordan önce ne konuştuklarını merak ediyoruz. Cücelerle ilgili mi konuşuyorlardı dersiniz? Biraz önce gerçekleşen ziyafet sonrasında yürüyüşe çıkmış olabilirler mi?

The Lord of the Rings Rings of Power Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yeni teaser trailer'ı Bronwyn ve Arondir

Ve Güç Yüzükleri dizisinin yeni teaser trailer’ının bir sonraki sahnesinde Bronwyn ile Arondir’i meteoru izlerken görüyoruz. Bu sahne için ayrıca bir parantez açmak gerekiyor. Orta Dünya’da bir elf ve insan arasında bir aşk yaşanması evet, gündelik hayatta sıkça yaşanan bir durum değil, yalnızca bazı istisnaları var. Bu istisnaların hikaye olarak işlenişi ise oldukça epik. İşte bu sahnede el ele tutuşan çifti görüp tedirgin olmadan önce sanırım buna odaklanmak gerekli. Dozunda ve abartılmadan işlenebilecek, istisnai bir elf-insan aşk hikayesi lore’u o kadar katletmeyecektir. Ancak abartıldığı takdirde lore’u katletmesi bir kenara seyir zevki açısından da problem olacaktır. O yüzden Bronwyn ve Arondir karakterlerinin hikayesini görmeden önce hemen bir ön yargıya kapılmamak, ihtiyatlı yaklaşmakta fayda var.

The Lord of the Rings Rings of Power Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yeni teaser trailer'ı Tar miriel

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinden yeni teaser trailer yayınlandığında herkesin görmeyi umut ettiği bir ismi de görmüş olduk. Ar-Pharazon’un karısı ve Numenor tahtının gerçek sahibi, 24. Numenor Kralı Tar-Palantir’in varisi ve tek çocuğu Tar-Miriel. Belki de dizide birkaç bölüm sonra adı Ar-Zimraphel olacak olan Numenor’un son kraliçesini ilk kez görüyoruz.

The Lord of the Rings Rings of Power Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yeni teaser trailer'ı Entler

Bildiğiniz gibi Entler ağaçlara benzeyen, lakin insanlar gibi iki bacak, kol ve ele sahip canlılar. Görünümleri ağaç türleri gibi farklılık gösterebiliyor. Yani tek tip bir Ent yok. Bu karede de farklı bir ent görüyoruz. Bu karenin ilginç noktası ise şu, ilk teaser’da da yer alan ve aynı açıdan çekilen bu görüntülerde aslında ent görünmüyor. Ancak ikinci teaser’da entin eklendiğini görüyoruz. Anlaşılan Amazon ent sürprizini promo videosuna saklamış. Bu da bizi düşündürüyor, gördüğümüz bütün bu sahnelerden herhangi birinde dizi çıkana kadar bir ekleme-çıkarma yapılabilir mi? Görünen o ki cevap evet.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yeni teaser trailer'ı

Meteor, Markella Kavenagh’ın canlandırdığı Elanor ‘Nori’ Brandyfoot karakterinin baktığı bir noktaya düşüyor. Biz meteorun Orta Dünya’ya bir “yabancıyı” getirdiğini biliyoruz. Peki bu yabancı kim olacak? Annatar/Sauron mu yoksa Amazon orijinal karakteri mi? Belki de bir mavi büyücü? Aslında meteor ile Orta Dünya’ya gelen hiçbir karakter yok. Bu nedenle bu sorunun lore’a uygun bir cevabı yok. Umuyoruz ki anlaşıldığı kadarıyla dizinin bel kemiğini oluşturacak olan bu karakterin hikayesi Amazon tarafından eksiksiz ve hatasız olarak, bizleri de üzmeden aktarılabilir.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinden yeni teaser trailer tam sona ererken uzun süredir beklediğimiz fragmanın 14 Temmuz’da yayınlanacağını öğreniyoruz!

Sizlerin teaser hakkındaki düşünceleri neler? 14 Temmuz’da yayınlanacak Güç Yüzükleri dizisinden yeni teaser trailer hakkında beklentileriniz nasıl? Yorumlarınızı bizlerle paylaşın!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

The Rings of Power (Güç Yüzükleri) dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

Mutlaka Okuyun!

Adar'ın yeni aktörü Sam Hazeldine

Adar’ın Yeni Aktörü Sam Hazeldine Röportajı (Güç Yüzükleri)

“Entertainment Weekly ‘ye konuşan Adar’ın yeni aktörü Sam Hazeldine, ’Karanlık bir karakter ama kendini kötü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir