Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi Neredeyse Çekilemiyordu!

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi neredeyse çekilemiyor olduğunu biliyor muydunuz?

Peter Jackson henüz 17 yaşında ve amatör bir yönetmenken 1978 yapımı Yüzüklerin Efendisi animasyonunu izler ve Tolkien kitaplarına merak salmaya başlar. 1995 yılında The Frighteners filminin yapımını tamamlarken sıradaki projesinin Tolkien’in eserleri üzerine olmasına karar verir.

Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi Neredeyse Çekilemiyordu!

Peter Jackson’ın ilk düşüncesi 1 Hobbit filmi ve 2 Yüzüklerin Efendisi filmi çekerek, tek bir üçleme yapmaktır. Ancak o sıralar Hobbit filminin haklarını alamaz ve önce 2 Yüzüklerin Efendisi filmi çekmeye karar verir.

Filmin haklarına sahip olan Miramax Stüdyosu, Peter Jackson’ın projesini çok pahalı bulur ve tek film olarak çekilmesini ister. Ancak Peter Jackson tek filme razı gelmeyerek geri adım atmaz. Bu yüzden kendisine ultimatom verilir. “Ya filmi çekecek başka bir stüdyo bul ya da aradan çekil” derler.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi neredeyse çekilemiyordu

Peter Jackson pek çok stüdyodan olumsuz yanıt alır. Bu esnada New Line Cinema’da yönetici olan dostu Mark Ordesky ona CEO Robert Shaye ile bir görüşme ayarlar. Peter Jackson’ın sunumundan sonra Robert Shaye, “Hangi aklı başında kişi bunun için 2 film çeker ki?” der. Toplantı salonunda büyük bir sessizlik olur. Sonra beklenmedik bir şekilde şunu der, “3 kitap var demiyor musunuz? Öyleyse 3 film olması lazım.”

Böylece efsane serinin önünde hiçbir engel kalmaz ve Yüzüklerin Efendisi 3 film olarak çekilir.

Orta Dünya hayranıysanız yeni gelişmeler için, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

The Lord of the Rings: Rings of Power yani Güç Yüzükleri dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Return to Moria Ön Siparişe Açıldı

Return to Moria Ön Siparişe Açıldı! Oyun 24 Ekim’de Çıkıyor!

Yüzüklerin Efendisi’nin en yeni oyunu Return to Moria oyunu ön siparişe açıldı! Return to Moria …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir