Doctor Who Spinoff’u “Class” Geliyor!

Class! Yeni Bir Doctor Who Spinoff’u!

doctor who

BBC Three, bugün, yazar Patrick Ness‘in yeni Doctor Who spinoff dizisi Class‘ı duyurdu. Class; Buffy the Vampire Slayer ve The Hunger Games evrenlerini Doctor Who evrenine getirmeyi amaçlayan bir genç yetişkin hikayesi olacak.

Konuyla ilgili Doctor Who sorumlusu Steven Moffat şöyle diyor:

“Kimse gençlerin karanlık ve canlı dünyasını Patrick Ness kadar ortaya dökemedi. Ve biz de şimdi onun efsanevi hikaye anlatıcılığını Doctor Who’ya getiriyoruz. Bu hikaye modern İngiltere’de gelişiyor, ancak yanında canavarları da getiriyor!”

Ness ise ilk TV dizisi hakkında şunları söyledi:

“Başlı başlına başka bir evren olan Doctor Who evrenine gireceğim için çok şaşkın ve heyecanlıyım. Bu evrende her çeşit hikaye için yer var. Ben de Steven Moffat ve Brian Minchin ile birlikte çalışarak kendiminkini anlatabileceğim için çok mutluyum. İnsanların Class’ın kahramanlarıyla tanışmalarını, tüm yeni kötü adamlar ve uzaylılarla karşılaşmalarını, her köşe başında bekleyen korkuları hatırlamalarını sabırsızlıkla bekliyorum.”

BBC Three’nin yöneticisi Damian Kavanagh ise konuyla ilgili şöyle diyor:

“Patrick Ness’e burada, BBC Three ve Doctor Who ailesinin yanında çalışma fırsatı verdiğimiz için çok mutluyuz. Patrick genç izleyicileri anlayabiliyor. Onun bu yeteneğini BBC Three izleyicileri üzerinde bir hikaye anlayıcı olarak kullanacağı için mutluyum. BBC Three her zaman yenilikçidir ve yeni yetenekler için fırsatlar sunar.”

BBC Drama Görevlendirme yetkilisi Polly Hill de konuyla ilgili şunları söyledi:

“Patrick Ness’in BBC Three için yazacağı ilk drama’sını sabırsızlıkla bekliyorum. Patrick ve Steven Moffat’ın birleşmesi, BBC Three izleyicilerimiz için ortaya muhteşem bir Doctor Who spinoff’u çıkaracaktır.”

Class; Steven Moffatt, Patrick Ness ve Brian Minchin tarafından yürütülecek. Çıkış sezonu 45 dakikalık 8 bölüm halinde olacak. Torchwood daha çok yetişkin seyirciye ve The Sarah Jane Chronicles da daha genç seyirciye hitap ederken; Class, ‘genç yetişkin’ seyirciye hitap eden ilk Doctor Who spinoff’u olacak.

Kaynak: comicbook.com

Evet sevgili Doctor Who hayranları. Bu yeni spinoff hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yeni dizi ‘tutar’ mı? Yazar Ness ve diğer yürütücüler hakkında ne düşünüyorsunuz peki? Tüm yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

 

Mutlaka Okuyun!

BBC ve Netflix ortak yapımı Troy: Fall of a City

  BBC ve Netflix‘in yapımcılığını üstlendiği Troy: Fall of a City isimli dizi Homeros’un İlyada …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir