Christopher Nolan’ın yeni filmi North by Northwest ve Inception karışımı olacak!

Christopher Nolan

Christopher Nolan

Son olarak İkinci Dünya Savaşı‘nın en kritik olaylarından birini ele alan Dunkirk filmi ile seyirci karşısına çıkan Christopher Nolan yeni bir proje ile geliyor. The Dark Knight serisi, Interstellar, Prestige, Following  gibi efsanelere imza atan Christopher Nolan’ın adı açıklanmayan yeni filmi ile 17 Temmuz 2020’de vizyona girecek.

Warner Bros. filmin vizyon tarihini açıklasa da ismini ve konusunu sır gibi saklıyor. Ancak Production Weekly sayesinde film hakkında ilk kez bir bilgi paylaşıldı. Tweete göre ismi belli olmayan Christopher Nolan projesi “romantik-gerilim” türüne yakın ve Hitchcock’ın North By Northwest filmi ile Nolan’ın Inception filminin “karışımı” olacak. Macera, gerilim ve gizem türlerindeki klasik bir film ile bilimkurgu, aksiyon ve macera filminin nasıl bir araya geleceğini büyük bir merakla bekliyoruz.

https://twitter.com/prodweek/status/1102990235569405952

Hitchcock tarafından yönetilen North By Northwest filmi 1959 yılında yayınlanmıştı. Sinemanın öncül filmlerinin yayınlandığı bu dönemlerde film oldukça ses getirmişti. Aradan geçen onca seneye rağmen halen konuşulmaya ve beğenilmeye devam ediyor. North By Northwest filminin IMDb puanı 267 bin kullanıcının oyuyla 8,3 olarak görünüyor. Çok daha yakın tarihli olan Nolan’ın Inception (2010) filmi de vizyona girdiği günden bugüne konuşulmaya devam ediyor. Inception filminin IMDb puanı 1 milyon 800 bin kullanıcının puanlamasıyla 8,8 olarak belirlenmiş durumda.

Film hakkında şimdiye kadar yapılan açıklamaların ne kadar az olduğuna bakarsak bu tarz internet dedikoduları ilgi çekiyor. Filmin tarihi yaklaştı resmi açıklamalar daha da netleşecektir. Christopher Nolan‘ın tekrar efsane bir iş çıkaracağı 17 Temmuz 2020‘yi bekliyoruz.

Not: Dunkirk Tahliyesi orijinal arşiv görüntülerini izlemek isterseniz Dunkirk: Arşivden Filme konusunu ziyaret edebilirsiniz.

Bizi twitter ve instagramdan takip etmeyi unutmayın!

Mutlaka Okuyun!

Yüzüklerin Efendisi Temalı Mobil Oyun: The Lord of the Rings: Rise to War

Warner Bros. Yüzüklerin Efendisi mobil oyunu geleceğini duyurdu. Firma, 15 Haziran’da yaptığı açıklamada Marvel Super …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir