Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi Bir Arada: Orta-Dünya Seti Tamamlandı!

Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi Bir Arada:

Yok yok… Ağlamıyoruz. Gözümüze Orta Dünya kaçtı.

hobbit

Peter Jackson’ın Orta-Dünya görevi sona ereli çok oldu. Ancak şimdiye kadar Hobbit üçlemesi ile Yüzüklerin Efendisi üçlemesini bir arada görmemiştik. Sonunda bütün Orta Dünya filmleri bir araya geldi!

Jackson’ın J.R.R Tolkien’in fantastik romanlarından uyarladığı altı filmin hepsi, 30 CD’lik kocaman bir pakette “Ultimate Collector’s Edition” adıyla artık bir arada.  Tabi hepsi Extended Edition haliyle. Ki bu da ortalama 18 saate tekabül ediyor. Saatlerce süren özel görüntüler, reklamlar ve Easter Egg’lerden bahsetmiyoruz bile! Cennet gibi değil mi sizce de?

Orta Dünya hayranlarının çoğu, yıllardır bu filmlerin her türünü, her çeşidini, her formatını alarak biriktirdiler. Ellerinde zaten hâlihazırda bütün filmler ve özel seçenekler bulunuyor. Peki, neden bu paket? İşte güzel tarafı da burada:  Paketin tamamı Peter Jackson tarafından özel seçilmiş suni deriden bir ciltte geliyor ve içinde ‘Red Book Of Westmarch’ yani bizim kısaca ‘Kırmızı Kitap’ demeyi tercih ettiğimiz kitabın bir replikası bulunuyor. Kitabın içinde ise yine özel hazırlanmış resimler, çizimler ve diğer ıvır zıvırlar bulunuyor.

Gelelim en önemli soruya: Bu ‘ultimate’ Orta Dünya yolculuğu bize kaça patlayacak? Amazon’da şuan 799.99 dolar olan kitabın fiyatı, TL olarak 2.345 küsur gibi dudak uçuklatan bir şekilde karşımıza çıkıyor. Durun hemen kızmayın! Düzgün bir şekilde oturup düşündüğümüzde; Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerini set halinde, içlerinde özel seçenekleri, röportajları vs. olacak şekilde almak istediğimizde, toplamda yine buna yakın bir fiyata geliyor. Ki onların içlerinde Kırmızı Kitap yok. Bizce adil. Siz ne dersiniz?

The Middle-Earth Ultimate Collector’s Edition Amerika’da 4 Ekim’de piyasada olacak. Türkiye’ye gelir mi gelmez mi bilemiyoruz. Ama ‘ultimate’ koleksiyoncuların bu seti kaçırmayacaklarına eminiz.

Yıllar boyu süren Orta Dünya ‘film’ maceramızda ‘şimdilik’ geldiğimiz sona bakın: 3 muhteşem film, peşinden gelen ve ne yazık ki onlar kadar muhteşem olamayan 3 film daha. Üzerine sayısız görüntüler, görseller, kamera arkaları, oyuncu röportajları ve yine sayamayacağımız kadar oyuncaklar, figürler, replikalar… Çocukluğumuz, gençliğimiz, her şeyimiz…

En güzeli de ne biliyor musunuz? Kütüphanemizin en güzel rafında duran, bütün ihtişamıyla bize bakan Orta Dünya kitaplarımızın hayatımız boyunca bizi bu yolculuğa ücretsiz çıkaracak kadar cömert olmaları. Ve Tolkien’in hatırasının ‘tüm samimiyetiyle’ hep bizlerle olacağı.

Sevgiler…

Kaynak: empireonline.com


Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

yüzüklerin efendisi filmleri yeniden sinemalarda

Yüzüklerin Efendisi Filmleri Yeniden Sinemalarda! (Hem de ilk kez IMAX’e geliyor!)

Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden sinemalarda! Hem de ilk kez IMAX’e geliyor! Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir