Lorien Pelerinleri

 

Lorien Pelerinleri

Lorien Pelerinleri

Ağaçların altındaki alacakaranlık rengi gibi bir griye benzerler fakat kumaşlar kıpırdadığında veya ışığa tutulduğunda gölgelenmiş yapraklar gibi yeşil yada nadasa bırakılmış tarlaların gece göründükleri gibi kahverengi veya yıldızlar altındaki su gibi loş bir gümüştendirler. Her pelerinin yakasında, gümüşten damarları olan yeşil bir yaprağa benzeyen bir toka vardır.

Yaprak ve dal, su ve taş: Lorien’in alacakaranlığında elflerin sevdiği tüm şeylerin rengine ve güzelliğine sahiptirler; çünkü onlar yaptıkları her şeye sevdikleri her şeyin düşüncesini de katar. Yine de bunlar giysidir, zırh değil; ne oku, ne kılıcı geri çevirirler. Taşıması kolaydır ve ihtiyaca göre yeterince sıcak veya yeterince serin olurlar. Bir de, ister ağaçlar ister taşlar arasında olsun, düşman gözlerden çok iyi korurlar.Kullanan kişileri kem gözlerden saklarlar.

Pelerinleri

Grubun üzerindeki pelerinleri Galadriel’in bizzat kendisi ve kızları(nedimeleri) dokumuştur. Lorien pelerinleri görünmezlik pelerininin aksine sihirli değildir,sahip oldukları gri renk değişkendir ve etrafa uyum sağlarlar.

Sanılanın aksine elf pelerini değildir sadece Lorien’e özgüdür. Katlanınca inanılmaz boyutta küçülebilir.

Kardeşlik üyeleri (Gandalf hariç; çünkü o Lorien’den geçemediği için ona pelerin hediye edilememiştir) elf pelerinlerini hayatları boyunca hep giymiş üzerlerinden eksik etmemişlerdir.

Pelerinleri


Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Güç Yüzükleri İlk 2 Bölüm Detaylı İncelemesi

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri İlk 2 Bölüm Detaylı İncelemesi (The Rings of Power 1. Sezon)

5 yıl süren uzun bekleyiş sona erdi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 1. sezonunun ilk …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir