LOTRO ReShade ile Üst Düzey Grafikler

LOTRO ReShade ile oyunun grafiklerini siz de üst düzeye çekebilirsiniz. The Lord of the Rings Online, yani LOTRO biliyorsunuz ki 2007 çıkışlı bir oyun. Çeşitli grafik güncellemeleri almasına rağmen oyun motorunun eski olması sebebiyle görsel olarak çağın biraz gerisinde kaldı.

Sonraki Önceki
LOTRO ReShade
LOTRO ReShade
LOTRO ReShade
LOTRO ReShade
LOTRO ReShade
Sonraki Önceki

LOTRO ReShade ile Üst Düzey Grafikler

Açık kaynaklı bir yazılım olan ReShade ile bu durumu biraz daha iyi hale getiriyoruz. LOTRO ReShade ile beraber kullanılması şimdilik güvenli bir oyun, ancak şunu da belirtmekte fayda var. Başka online oyunlarda ban’lenmenize neden olabilir. Singleplayer oyunlarda ise böyle bir risk yok.

ReShade’i İndir

ReShade.me adresinden en son sürümü indirin. Normal versiyonu indirebilirsiniz. Add-on support’lu versiyonu indirmenize gerek yok, herhangi bir eklenti kurmayı planlamıyorsanız.

ReShade için Preset İndir

Bu preset oyun içi oyununuzu grafiksel olarak güzelleştirecek ayarları içeriyor. Yine aynı siteden, bu linkten indirebilirsiniz.

Preset’in adı: “LOTRO Improved – Sharper + Deeper Colour”

Modifiye ettiği ayarlar ise şunlar:

  • AMD Fidelity FX
  • Deband
  • Luma Sharpen
  • HDR
  • Vibrance
  • Curves

Dilerseniz aynı siteden LOTRO Reshade için başka preset’lere de bakabilirsiniz. Ancak bence en güzeli ve günceli yukarıda önerdiğim.

LOTRO’da ReShade’i Kur

ReShade Setup.exe dosyasını başlatın. İlk çıkan ekranın alt kısmındaki “Search” kısmına LOTRO yazın. Oyun için kullandığınız client 32 bit’se “Lotroclient”‘ı, 64 bit’se “Lotroclient64″ü seçin. (Hangi game client’a sahip olduğunuzu oyunun launcher’ındaki ayarlar bölümünden bakabilirsiniz.)

LOTRO ReShade Game

Sıradaki ekran gelince DirectX 10/11/12’yi seçin.

İndirdiğiniz Preset’i seçin.

Sıradaki ekranı next diyerek geçin.

Finish deyip bitirin.

LOTRO’da Oyun İçi ReShade’i Kurulumu

Home tuşuna bastıktan sonra, skip tutorial ya da üst üste birkaç kez continue diyerek kurulumu tamamlayabilirsiniz. Seçili olan ayarlar işaretliyse şu şekilde gözükecektir:

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Sauron’un Kapısına Dayandık! LotRO Update 20 Çıktı!

LotRO Update 20: Battle of the Black Gate Yayınlandı! Lord of the Rings Online oyuncuları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir