Peter Jackson, Doctor Who ve Silmarillion!

Silmarillion mu? Sağol PJ, biz almayalım. Ama Doctor Who olabilir.

PJ Doctor Who

Geçtiğimiz birkaç yıldır, Orta Dünya filmlerinin yönetmeni, aynı zamanda da müthiş bir Doctor Who hayranı olan Peter Jackson’ın Steven Moffat için Doctor Who’nın bir bölümünü yöneteceği ile ilgili birçok haber ve söylenti çıkmıştı.

Son zamanlarda Hobbit üçlemesi ile çok meşgul olduğu için bu söylentilere biraz ara verilse de, şimdi Jackson bizlere muhteşem bir malzeme verdi.

Kendi Facebook sayfasından paylaştığı kızı Katie ile birlikte çektikleri bir videoda, sevgili yönetmenimiz oldukça umursamaz bir edayla Oscar ödüllerini parlatırken, kızı da kendisine Doctor Who yapımcısı Steven Moffat’tan gelen e-mailleri okuyor. Anlaşılan o ki, Moffat dizinin bir bölümünü çekmesi için Jackson’ı Cardiff’e çağırıyor. Yalnızca çağırmakla kalmıyor, kontratı imzalaması için bizzat Doctor Who’nun kendisini gönderiyor!

Videonun oldukça eğlenceli olmasının yanı sıra, ne yazık ki beklenen cevap hala gelmiyor. Çünkü Jackson, Peter Capaldi tarafından uzatılan belgeyi imzaladığına dair bir şey göstermiyor. Ayrıca ne Moffat’tan ne de BBC’den konuyla ilgili bir açıklama yapılmıyor. Haliyle kimse Peter Jackson, Doctor Who’nun bir bölümünü yönetecek diyemiyor, çünkü herkes sevgili yönetmenimizin hayranlarla dalga geçmeyi ne kadar sevdiğini biliyor. Anlayacağınız ortada bir yalancı çobanlık söz konusu…

Şimdi sizi bu eğlenceli video ile başbaşa bırakalım. Ama şu uyarıyı da yapalım: Videoyu dikkatli izleyin, ‘detaylara’ dikkat edin, sonra aşağı gelin, bir şey diyeceğiz:

Ee? Sanırım neden bahsettiğimizi anladınız.. Masanın üzerinde duran, tek tek sayfaları işaretlenmiş bir Silmarillion var! Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Tabi ki  hiçbir şey! Aklımızdan geçen düşünceye ihtimal bile vermiyoruz. Şu an Peter Jackson’ın Silmarillion’u filme ya da diziye çekmesinin mümkün olmadığını biliyoruz. Bu da yukarıda bahsettiğimiz, ‘hayranlarla dalga geçme’ alışkanlığını kanıtlar nitelikte.

Teşekkür ederiz Jackson. Ama hayır, yemedik…

Siz bu eğlenceli – bir  o kadar da sinir bozucu – video hakkında ne düşünüyorsunuz? Peter Jackson’ın Doctor Who’nun bir bölümünü çekmesini ister misiniz? Bir de böyle bir videodan sonra olur da çekmezse, hayranların ne kadar sinirleneceğini tahmin edebiliyor musunuz? Peki ya Silmarillion’a ne demeli?!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

Mutlaka Okuyun!

Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi Neredeyse Çekilemiyordu!

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi neredeyse çekilemiyor olduğunu biliyor muydunuz? Peter Jackson henüz 17 yaşında ve amatör …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir