Peter Jackson’dan Yeni Zelanda cami saldırıları hakkında açıklama!

Yeni Zelanda cami saldırıları

Peter Jackson Yeni Zelanda cami saldırıları hakkında konuştu!

İki farklı camide gerçekleştirilen ve 49 kişinin yaşamını yitirdiği  terör saldırılarına dünya kamuoyundan tepkiler çığ gibi büyüyor. Yeni Zelandalı yönetmen Peter Jackson da ülkesinde yaşanan ve dünya medyasında yer alan Yeni Zelanda cami saldırıları kınayarak bir açıklama yaptı. “Yeni Zelandalılar yıkılmış durumda,” diyen Peter Jackson destek mesajı verdi. “Kalplerimiz bu alçak nefret saldırısından zarar görenlerle birlikte. Yeni Zelandalılar, Müslüman dostlarımıza karşı sevgi ve desteklerimizi göstermek için birlikte duracaktır. Onların bu korkunç trajediyi atlatması ve iyileşmesi için ne gerekiyorsa yapacağız.”

15 Mart 2019 Cuma günü, namaz sırasında Christchurch şehrindeki Al Noor ve Linwood isimli iki farklı camide yaşanan saldırı dünyada büyük etkiler uyandırdı. Saldırılar 28 yaşındaki Avustralyalı aşırı sağ eğilimli, göçmen karşıtı ve Müslüman düşmanı Brenton Tarrant tarafından planlanıp gerçekleştirildi. Brenton Tarrant, Al Noor‘da gerçekleştirdiği saldırıyı tam 17 dakika boyunca sosyal medya hesabından yayınladı. Yayın bittikten çok kısa bir süre sonra Linwood‘da bir saldırı daha gerçekleşti ve burada da yedi kişi hayatını kaybetti. Saldırılarla alakası olduğu düşünülen 3 erkek ve 1 kadın tutuklandı.

Yeni Zelanda cami saldırıları
Yeni Zelanda cami saldırıları sonrasında halk mağdurlara destek verdi.

Saldırılardan önce Peter Jackson‘ın yönettiği Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde gördüğümüz doğasıyla akıllarımızda Hobbitler‘in evi olarak yer edinen Yeni Zelanda korkunç saldırının yaralarını halen sarıyor.

Biz de bu nefret saldırısını kınıyor ve Tolkien‘den bir alıntıyla haberimizi bitiriyoruz.

“… Yaşamı onlara verebilir misin? O halde ölüm buyurmakta çok acele etme; çünkü en bilge olanlar bile her şeyin sonunu göremez.” ~ (J. R. R. Tolkien)

Bizi twitter ve instagram üzerinden takip etmeyi unutmayınız!

Mutlaka Okuyun!

yüzüklerin efendisi filmleri yeniden sinemalarda

Yüzüklerin Efendisi Filmleri Yeniden Sinemalarda! (Hem de ilk kez IMAX’e geliyor!)

Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden sinemalarda! Hem de ilk kez IMAX’e geliyor! Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir