Peter Jackson Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Görev Almak İstiyor!

Peter Jackson Yüzüklerin Efendisi Dizisinde

Mortal Engines filmi için yapılan bir röportaj esnasında Peter Jackson Yüzüklerin Efendisi dizisinde görev almak istediğini dile getirdi.

Yüzüklerin Efendisi film üçlemesinin ardındaki beyin takımı, Peter Jackson ve Philippa Boyens, Amazon’un J.R.R. Tolkien’in destansı hikayesini dizileştirmelerinden duydukları heyecanı dile getirdiler.

Bu yılın başlarında, Peter Jackson dizide görev almayacağını bizzat duyurmuştu.

Yüzüklerin Efendisi hayranları artık rahat bir nefes alabilir. Yeni Zelandalı film yapımcısının dizide görev alma ve vizyonunu diziye de yansıtma ihtimali var.

Ölümcül Makineler

Peter Jackson Yüzüklerin Efendisi Dizisiyle İlk Başta Neden İlgilenemedi?

İkili Mortal Engines filminde çalışmak için tekrar bir araya geldiler. Film Philip Reeve‘in distopik kitap serisine odaklanıyor. Kitap serisi ülkelerin dev tekerlekler üzerinde dünyada dolaşarak küçük eyaletleri yedikleri, “60 Minute War“u takiben anlatılan, baş kahramanının Hester Shaw olduğu kurgusal bir dünyada yer alıyor.

Mortal Engines projesi Yüzüklerin Efendisi yönetmeni Peter Jackson’ı fazlasıyla meşgul ettiği için, Amazon’un TV dizisi üzerine pek düşemedi. Öte yandan, Metro.co.uk’ye verdiği röportajda, Yüzüklerin Efendisi dizisinin yapımında elinden geldiğince yardımcı olacağını, dizi yapımcılarının Peter Jackson incelesin diye bazı senaryoları gönderecek olduklarını açıkladı.

Peter Jackson kendisine Amazon’un dizisi sorulması üzerine, “Henüz herhangi bir şey görmediğim için bu konu üzerine bir düşüncem yok. Beraber çalışıp çalışamayacağımızı görmek için bize bazı senaryolarını yollayacaklar.” dedi.

Peter Jackson, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin görsel senaryo taslaklarını hazırlayan Christian Rivers‘ın yönettiği Mortal Engines üzerine çalıştığı için konuyla fazla ilgilenemediğini, ancak Amazon’a iyi şanslar dilediğini ve onlara ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışacaklarını açıkladı ve bunun “çok büyük görev” olduğunu ekledi.

philippa boyens

Philippa Boyens’ten de Konuyla İlgili İlk Yorum

Peter Jackson’la beraber yıllarca senaryo yazarlığı ve yapımcılık yapan Philippa Boyens‘ten de bir yorum geldi. Frodo ve Tek Yüzük’ün hikayesine yeni bir soluk getirecek projeyle ilgili Jackson’ın heyecanını paylaştığını dile getirdi.

Philippa Boyens, “Yüzüklerin Efendisi hikayesiyle ilgili yeni bir bakış açısı çok güzel olacaktır” dedi. Ve “Ne tarz bir şey ile karşımıza çıkacaklarını heyecanla bekliyorum” diye ekledi.

Bu biz hayranlar için de çok sevindirici bir gelişme. İlk açıklamasında bu projede yer almayacağını söylemesi ve konunun üzerini tamamen çizmesi hepimizde bir burukluğa neden olmuştu.

Önceki açıklamasında Peter Jackson “Yüzüklerin Efendisi TV dizisinde kesinlikle yer almıyorum. Adımın bu projede anılmasını anlıyorum, ancak bu projeyle bir alakam yok.” demişti.

Yorumlardan anlaşılıyor ki yine de Peter Jackson yönetmen koltuğunda olmayacak, ancak biz PJ’den senaryolar konusunda danışmanlık almaları bile biz hayranlar için rahatlatıcı bir şey. Bu demek oluyor ki filmler ve dizi arasında bir uyum ve daha akıcı bir geçiş sağlanacak.

Bu arada belirtmekte fayda var Mortal Engines filmi 8 Aralık 2018’de sinemalarda!

(Ayrıca bkz. Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İlk Sezonunda Bizi Neler Bekliyor?)

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

yüzüklerin efendisi filmleri yeniden sinemalarda

Yüzüklerin Efendisi Filmleri Yeniden Sinemalarda! (Hem de ilk kez IMAX’e geliyor!)

Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden sinemalarda! Hem de ilk kez IMAX’e geliyor! Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden …

6 yorum

  1. Tamam çok emeğin geçti bu evren için teşekkürler ama git uzak dur lütfen.

    -Nidin icitiyir?
    -Çinki girçikti.

    Bak sinirlendim yine :D

  2. Dizi ne zaman çıkacak

  3. Dizi fikri bu efsaneyi bozar diye düşünüyorum. LOTR sadece kitap ve film olarak kalmalı. Jackson yönetse bile diziyi izlemeyeceğim büyük ihtimalle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir