Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı Aralık 2024’e Ertelendi!

Warner Bros Discovery yakında gösterime girecek olan animasyon filmi Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim Savaşı’nı erteledi. Rohirrim’in Savaşı 13 Aralık 2024’te vizyona girecek.

EDORAS Miğfer Tokmakel Helm Hammerhand Rohirrim'in Savaşı The War of the Rohirrim

Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı Aralık 2024’e Ertelendi!

Bu hamle, Timothee Chalamet ve Zendaya’nın başrollerini paylaştığı ve önümüzdeki yıl Mart ayında gösterime girecek olan Dune 2’nin yeniden planlanmasının domino etkisi olarak ortaya çıktı.

İlk olarak Haziran 2021’de duyurulan animasyon fantezi filmi, Orta Dünya tarihinin en efsanevi figürlerinden biri olan Rohan’ın dokuzuncu Kralı Miğfer Tokmakel‘in hikayesini anlatacak. Film, Kral Miğfer’in adını taşıyan kalenin, yani Miğfer Dibi‘nin tarihini bizlere aktaracak.

Jeffrey Addiss ve Will Matthews’un senaryosunu yazdığı filmin yönetmenliğini animatör Kenji Kamiyama üstlenirken, orijinal Yüzüklerin Efendisi filmlerinin senaristlerinden Philippa Boyens animasyon filmine danışmanlık yapmak üzere geri dönüyor.

Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı Ne Hakkında?

Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı, Yüzüklerin Efendisi’ndeki olaylardan 183 yıl öncesinde geçecek. Topraklarını bir Dunlending ordusundan korumak zorunda olan Kral Miğfer’in hikayesini takip edecek. J.R.R. Tolkien’in hikayesinde, Eorl Hanesi’nden doğan Hammerhand, Rohan’ın sınırlarında yaşamaya zorlanan ve halkından intikam almak isteyen vahşi bir kabile olan Dunlending’lerle savaş ve çatışma zamanlarında halkına rehberlik etmesiyle hatırlanıyor.

Miğfer Tokmakel Helm Hammerhand Rohirrim'in Savaşı The War of the Rohirrim

Film Yalnızca Animasyon Hayranları için mi?

Rohirrim’in Savaşı animasyon filmi sadece animasyon hayranları için değil, Yüzüklerin Efendisi serisinin hayranları için de bir rüyanın gerçekleşmesi anlamına geliyor. Miğfer Dibi’ne adını veren savaşı görmek, olabildiğince heyecan verici. Filmin oyuncu kadrosunda Helm Hammerhand rolünde Brian Cox, Helm’in kızı Hera rolünde Gaia Wise, Dunlendings’in acımasız lideri Wulf rolünde Luke Pasqualino, Fréaláf Hildeson rolünde Laurence Ubong Williams, Wulf’un babası Freca rolünde Shaun Dooley gibi çok sayıda yetenek yer alıyor.

Ayrıca, Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi serisindeki rolünü yeniden canlandıran Miranda Otto, Éowyn rolüyle dizinin anlatıcılığını da üstlenecek. Ayrıca Lorraine Ashbourne, Yazdan Qafouri, Benjamin Wainwright, Michael Wildman, Jude Akuwudike, Bilal Hasna ve Janine Duvitski de açıklanmayan rollerle oyuncu kadrosunu tamamlıyor. Filmin perde arkasındaki ve dışındaki muazzam yetenekler göz önüne alındığında, film kesinlikle beklemeye değer.

Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı 13 Aralık 2024’te sinemalarda olacak.

Eğer bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, Orta Dünya sohbetleri için sizi Discord kanalımıza davet ediyoruz: https://discord.gg/ortadunya

Kaynak: Collider

Mutlaka Okuyun!

Philippa Boyens ile The War of the Rohirrim (Rohirrim’in Savaşı) Röportajı

TheOneRing, The War of the Rohirrim (Rohirrim’in Savaşı) animasyon filminin yapımcılarından Philippa Boyens ile gerçekleştirdikleri …