The Rings of Power dizisinin Galadriel’i Morfydd Clark: Cate Blanchett’in Galadriel’i efsaneydi.

Empire dergisi, Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power tanıtımı için özel yayınlandığı haberlere bir yenisini daha ekledi. Bu haberde The Rings of Power dizisinde Galadriel’i canlandıran Morfydd Clark karakter ve dizi hakkında çeşitli ipuçları veriyor. Güç Yüzükleri dizi setinden görsel içeren bu özel haberi sizler için Türkçe’ye çevirdik.

Binerce yıl neler neler değiştirir. Tolkien’in Orta Dünya evreninde Elfler bin yılları deviriyor – Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filminde Cate Blanchett’in Galadriel performansı, onun anılarla dolup taşan hayatını, deneyimlerinin yansımalarını (ömrünün birikimlerini) yansıtıyordu. Ancak 10 yıl önceki sizin bugünkü sizden oldukça farklı olabileceği gibi, Prime Video’nun Yüzüklerin Efendisi dizisindeki Galadriel’in, Cate Blanchett’in canlandırdığı Galadriel haline gelmesine çok zaman var. Yakın zamanda Rose Glass’ın korku filmi Saint Maud’da başarılı bir oyunculuk sergileyen Morfydd Clark, The Rings of Power dizisinde Galadriel karakterini canlandıracak.

The Rings of Power
Galadriel (Morfydd Clark)

Morfydd Clark: The Rings of Power setine girdiğimde hayal gücümün ne kadar kısıtlı olduğunu gördüm.

O filmde kan, hamamböceği ve iğnelerle dolu ayakkabılar varken, Güç Yüzükleri tamamen daha macera dolu bir yapım. Morfyd Clark “Okul gezisinde olmak gibiydi. Yüzmem, at binmem, tırmanmam gerekti.” diyerek sık sık açık hava çekimlerinin gerçekleştirildiğini vurguluyor. Bu durum Clark’ın söylediğine göre “Hala öğrenecek çok şeyi olan” Galadriel’in daha aktif olacağını işaret ediyor. “Ebediyet unsurunu algıyabilen ama henüz her şeyi yaşamamış birisinde dengeyi kurmam gerekiyordu. Daha sonra tanıştığınız karakterin aynısını beklemeyin.” diyor ve Blanchett’in canlandırdığı karakterin efsaneliğinin farkında olduğunu ifade ediyor. “Galadriel bir efsane! Cate Blanchett bu karakteri efsane canlandırdı! Tolkien efsanenin ta kendisi”

Morfydd Clark, Galadriel’in maceraya atılacağı dünya hakkında büyük şeyler vaat ediyor. “Sete adım atana kadar hayal gücümün ne kadar kısıtlı olduğunun farkında değildim.” diyor ve ekrana yansıyacak Orta Dünya büyüsü hakkında ipucu veriyor. “Buna kıyasla bir kese kağıdı kadar hayal gücüm var!” Gezdiğiniz gördüğünüz yerlerin ötesinde mucizelere hazır olun bu dünyada!

https://youtu.be/fQjVPlLkcJQ

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak

Mutlaka Okuyun!

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 3. Bölüm Detaylı İncelemesi (The Rings of Power 1. Sezon)

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 3. bölümü yayınlandı. Ada Krallığı Númenor’u ve halkını ilk kez gördüğümüz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir