X-Men: Apocalypse – Fragmanın Ardından

Fragmandan yükselen 5 önemli diyalog ve 5 önemli soru + inanılmaz bir poster sizlerle!

apocalypse

Bildiğiniz üzere uzun zamandır heyecanla beklediğimiz X-Men serisinin son filmi Apocalypse’nin fragmanı sonunda elimize ulaştı. İzlemediyseniz hemen koşun, buradan izleyin, çünkü üzerinde konuşacaklarımız var.

Fragmanımız beraberinde bir çok soru, cevap, muhteşem sahneler, muhteşem diyaloglar ve bir de çok güzel bir poster getirdi. Dilerseniz gelin, comicbook.com katkılarıyla, fragmandan yükselen en iyi 5 diyaloga beraber bakalım.

“Ya da İncil O’ndan Almıştır”

bible

Rose Byrne’in canlandırdığı karakter  Moira MacTaggert’in geri dönüşü ve ve Charles ile buluşup bu yeni gizemli mutantın kim olduğunu tartışmaları esnasında ortaya çıkıyor bu söz.

MacTaggert, bu mutantın nereye gitse, yanında üstlerinde inanılmaz bir gücünün bulunduğu 4 kişiyi de getirdiğini belirtiyor. “Tıpkı Mahşerin Dört Atlısı” gibi. Bunu İncil’den almış.” Diyor Havok. “Ya da İncil O’ndan almıştır.” Diyerek düzeltiyor MacTaggert.

Bu çok kilit bir nokta. MacTaggert bunu söyleyerek, Apocalypse’nin eski, çok eski, İncil’den bile eski bir zamandan gelmiş olma ihtimalini su üzerine çıkarıyor.

“Çok faklı isimlerim oldu”

called

Bir önceki başlıktan Apocalypse’nin  çok eski bir mutant olduğunu anladık. Tabi ki çizgi roman hayranları bu başlığa bakınca akıllarına hemen ‘En Sabah Nur’ ve ‘İlk Olan’ gelecektir.

Ancak Oscar Isaac, o inanılmaz sesiyle, kim olduğunu söylerken, bundan fazlasını veriyor bize. “Pek çok ömrümde, çok farklı isimlerim oldu. Ra, Krishna, Yehova.” Yukarıda gördüğünüz resimde ise, Apocalypse Storm’u etkilemeye çalışıyor. Storm’un o sıralar Kenya’da bir tanrıça olarak tapıldığını biliyoruz. Görünüşe göre Apocalypse bu noktada yalnızca tanrı olarak tapıldığını söylemiyor, tanrının ta kendisi olduğunu söylüyor.

“Hepimiz güçlerimizi kontrol edemiyoruz”

powers

Cyclops her zaman X-Men ekibi içinde en acınası mutantlardan biri olmuştur, çünkü güçlerini kontrol edemez.  Kısacık bir sahnede, Jennifer Lawrence’in canlandırdığı Mystique, ona kontrol etmemesini söylüyor.

“Hepimiz güçlerimizi kontrol edemiyoruz,” diyor Cyclops.

“Etmeyin öyleyse. Bu savaş.”

Sonraki gördüğümüz şey ise, bildiğiniz gibi, Scott’un ışık saçan gözleri. Şimdi anladığımız kadarıyla, ikisi birbirinden bağımsız sahneler, ancak bu Scott’un güçleri konusunda çekimser davrandığı anlamına gelebilir mi? Peki ya Mystique’in ona yol göstermesi? Bu, onun komutayı devraldığını mı gösterir? Yoksa Scott daha sonra onun yerini alacak mıdır?

“Daha önce hiç böyle bir güç hissetmedim”

power

Profesör Xavier, geçmişteki mutantları bulup güçleri hakkında fikir edinmek  için Cerebro’yu kullanıyor.

Fragmanın sonunda ise görünüşe göre Xavier, Apocalypse’yi bulmak için kullanıyor. Daha önceki filmlerde, ekibimiz çok güçlü mutantlarla savaştılar. Ancak bu kadar kadim bir güç ile ilk kez karşılaşıyorlar.

“Daha önce hiç böyle bir güç hissetmedim” diyor Charles gözleri siyaha dönerken.

Aslında bu sahnede Charles’ın Jean’i aradığına dair teoriler de var. Bakıp göreceğiz.

“Kurdukları her şey yıkılacak”

apocalypse-

Apocalypse’nin ilkesi her zaman “doğal seçilim” olmuştur.

Her şeyi yok ettikten sonra, daha iyi bir dünya yaratacağını iddia ediyor.

“Kurdukları her şey yıkılacak. Ve onların dünyalarının küllerinden, biz daha iyisini inşa edeceğiz.”

Apocalypse aslında tamamen evrim ile ilgilidir. O ve savaşçıları bir medeniyeti yok ettikten sonra,  kendisi dünyayı yeniden şekillendirir. Bu X-Men’in şimdiye kadar savaştığı her şeyden oldukça farklıdır. Aynı zamanda Apoclaypse’nin al ve git mantığıyla hareket ettiğini ve vakit harcamak istemediğini de buradan çıkarabiliyoruz.

Şimdi dilerseniz, gelin fragmandan yükselen 5 önemli  soruya bir göz atalım.

Moira Charles’ı hatırlıyor mu?

moira

X-Men: First Class’ın sonunda, Charles Moira’nın hafızasını silmişti. Peki ne kadarını sildi? Kendine onu hatırlaması için bir köşe ayırdı mı?

Fragmanda ikisi hatırı sayılır bir uzunlukta beraber vakit geçiriyorlar. Peki Charles için bu tamamen normal mi? Tabi çizgi romanlarda gördüğümüz soğuk, çıkarcı ve psikopat bir Charles ile karşı karşıya  değilsek.

Neden Xavier birden kel oluyor?

profesör bald

Bakın,  bu hayranlar için çok ama çok önemli bir an. Profesörün kel olması. Özellikle James McAvoy’u fragmanın sonunda, tekerlekli sandalyesinde, kel halde görmek.. çok önemli bir an.

Ancak aynı zamanda çok ilginç. Filmde bu konuda bir şey oluyor, ve o bundan memnun gözükmüyor. Acaba bunda Apocalypse’in parmağı olabilir mi? Ya da Profesörün psikolojik durumu onu bu hale sokmuş olabilir mi?

Kim ölecek?

quick

Üç genç mutantın bir odanın ortasında sıkışıp kalması, ateş sesleri, patlayan köprüler ve Apocalypse adında bir manyağın ilginç sözlerle çıkıp gelmesi. Herkesin bu filmden sağ çıkacağına inanması baya zor.  Peki kim ölüyor olabilir? Sizce yapımcılar Avengers: Age of Ultron senaryolarından etkilenip, bu Ouicksilver’ımızın da ölmesine karar veriş olabilirler mi? Çünkü X-Mansion’daki bu koşuş sahnesinde, hiç iyi gözükmüyor.

Geleneksel bir Dört Atlı mı göreceğiz?

bible

Fragmanda spesifik olarak dört atlının adını duyduk. Haliyle bu konu üzerinde yoğunlaşılacağını söyleyebiliriz. Ayrıca dört atlımızın Storm, Magneto, Psylocke ve Archangel olduklarını da biliyoruz.

Tam olarak ‘Dört Atlı’ lafını duyunca, aklımız ister istemez Ölüm, Hastalık, Kıtlık ve Savaş isimleri aklımıza geliyor. Sizce bunları günümüze uyarlanmış halleriyle mi görürüz?

Eğer öyle olacaksa şöyle bir tahmin yapabiliriz; Magneto –Savaş, Archangel – Ölüm,  Psylocke – Hastalık ve Storm- Kıtlık.

Bu adamla nasıl savaşacaklar?!

apocalypse-

Evet. İşte en büyük sorumuz.  Bu kadar kadim, büyük (çok büyük), ve görünüşe göre büyüyebilen, üstelik yanında en güçlü mutantlardan oluşan bir ekibi varken; bizim küçük, yeni yetme mutantlarımız bunlarla nasıl savaşacaklar.

Tek kozumuz, tekerlekli sandalyesinde ve artık kel olan Profesör oluyor bu durumda. Bakıp göreceğiz.

İşte bu kadar. Fragmandan akıllarımızda kalan 5 önemli diyaloğu ve aklımızı kurcalayan 5 önemli soruyu birlikte inceledik. Şimdi sizlere inanılmaz bir Apocalypse posteri ile veda edelim. Siz de yorumlarınızı, görüşlerinizi ve sorularınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

x-men-apocalypse-poster-new-162509

 

Mutlaka Okuyun!

X-Men serisinin yeni filmi Dark Phoenix’ten ilk görüntüler!

X-Men serisi devam ediyor. Yeni X-Men filmi çizgi romandan klasik bir konu olan “Dark Phoenix” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir