Tolkien filminden yeni bir poster yayınlandı!

Orta Dünya evreninin yaratıcısı J.R.R. Tolkien‘in hayatını anlatacak Tolkien filminden yeni bir poster yayınlandı.

X-Men ve Mad Max gibi filmlerden tanıdığımız Nicholas Hoult‘u karşı karşıya gelmiş iki atlı figürün arka planında görüyoruz. Çevre görünümü ise Birinci Dünya Savaşı‘ndan bir cephe izlenimi uyandırıyor.Tolkien filmden yeni bir poster

Tolkien filminden yeni bir poster (2019)

Filmde, Tolkien karakterini Nicholas Hoult, biricik eşi Edith Mary Tolkien rolünü Lily Collins canlandıracak. 10 Mayıs 2019 tarihinde ABD‘de vizyona girecek filmin Türkiye‘deki vizyon tarihi henüz bilinmiyor. Posterin üst kısmında yazan “Aşk, Cesaret ve Kardeşlik” ifadeleri Tolkien’in hayatındaki önemli noktaları aslında çok güzel anlatıyor. Özellikle aşk ve kardeşlik ifadesi Tolkien‘in hayatında önemli bir yer kaplıyor gibi duruyor.

İleride 1. Dünya Savaşı’na katılacak olan dört arkadaşın edebiyat sohbeti ve çay sevgisi üzerine kurdukları kulüp (Tea Club and Barrovian Society) ile ortaya çıkan kardeşlik hayatını ve sanatını oldukça etkiliyor. İlham perisi olan eşiyle süren 62 yıl süren aşk dolu birlikteliği de Tolkien’in eserleri üzerinde çok derin etkiler bırakıyor.

 

Tolkien filmden yeni
Bir elf kadını ile ölümlü bir erkeğin aşk hikayesini anlatan Tolkien’in Beren ve Luthien kitabından esinlenerek hazırlanan Edith Mary Tolkien ve J.R.R Tolkien’e ait mezar taşları.

Tolkien filminden yeni fragman!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

 

 

Mutlaka Okuyun!

Alan Lee

Alan Lee ile Yüzüklerin Efendisi’ni Resmetmeye Dair

İngiltere merkezli yayınevi Folio Society, Yüzüklerin Efendisi’nin ünlü illüstratör Alan Lee tarafından ciltlenmiş, numaralandırılmış ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir